Zeeuws korfbalteam kan leven met Oranje-verlies Sebastiaan Beens verrast zichzelf met tweede plaats in Nieuw-Namen Nancy van de Ven mag naar WK voor landen 12 SPORT Brian van Goethem bevestigt vorm met zege in Desselgem Lesley Kerkhove binnen een uur klaar Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee was gisteren binnen een uur uitgeschakeld in de eer ste ronde van het ITF-toernooi in het Franse St. Malo. De Zeeuwse verloor met tweemaal 6-2 van de als tweede geplaatste Kaia Kanepi uit Estland. In het dubbelspel is ze nog wel actief, sa men met Richel Flogenkamp. Zij zijn als derde geplaatst. Patrick Marteijn in playoffs in La Manga Tennisser Patrick Marteijn uit Slijkplaat heeft met zijn team OTC Warande uit Oosterhout, de playoffs gehaald in het Euro pees kampioenschap voor vetera nen 55 plus. In het Spaanse La Manga werd de Zeeuws-Vla ming tweede in de poule na een zege op een Duits team en een nederlaag tegen Engelsen. Dat volstond voor het finaleschema. Brian van Goethem heeft giste ren de Grote Prijs Briek Schotte gewonnen. De 24-jarige renner uit Sluiskil kwam in Desselgem solo over de finish, nadat hij ook al in de vlucht van de dag zat. Hij trad in de voetsporen van zijn ploeggenoot bij Team Room pot, Johnny Hoogerland, die de ze koers in 2006 op zijn naam schreef. Voor Van Goethem was het zijn eerste zege van het sei zoen. Maandag was de Zeeuws- Vlaming al gunstig gezind. Toen eindigde hij al als derde in de Grote Prijs Marcel Kint in Zweve- gem. Vorig jaar had hij die koers gewonnen. Vrijdag staat Van Goethem aan de start in de Koolskamp Koers. Van Goethem had gisteren in Desselgem op de meet een halve minuut voorsprong op de Pool Lukasz Wisniowski (Etixx - Quick Step), die tweede werd. Zeeuwse derby in eerste klasse op zaterdag Zeelandia Middel burg en Goes spelen hun onderlinge der by in de eerste klas se van het zondag voetbal komende za terdagavond. De clubs hopen zo meer publiek te trekken. Aftrap: 19.30 uur. Eerste zege karters van Klaver 4 R.1 De karters van Kla ver 4 R.i wonnen de eerste wedstrijd van het Zeeuws kam pioenschap. In Mid delburg maakte het team in het midden stuk het verschil. Snap On Racing werd tweede. Arbiter El Jilali geselecteerd voor Uefa Cup De Thoolse zaalvoet balscheidsrechter Ibrahim El Jilali is ge selecteerd voor de Uefa Futsal Cup, die eind deze maand be gint met een voor ronde. Hij vormt een duo met Abdallah Benazzi. het een geslaagde testcase voor beide selecties. Van 30 oktober tot en met 8 november vindt in de Belgische steden Antwerpen, Gent en Tie- len het WK korfbal plaats. Alles en iedereen gaat ervan uit dat de finale van de mondiale titelstrijd op 8 november in de Lotto Arena in Antwerpen zal gaan tussen gastland België en favoriet Neder land. „Voor België gaat het een heel speciaal toernooi worden", stelde Bondscoach Wim Scholt- meijer. Hij kijkt enorm uit naar het WK bij de zuiderburen. „Met de steun van het fanatieke pu bliek krijgen we een hele kluif aan ze", realiseerde hij zich. In de aanloop naar het WK speelt Oranje nog oefenwedstrij den tegen KZ, DVO, LDODK en twee duels met Chinees Taipei. Begin oktober werkt het Neder lands team een trainingsstage af in Portugal. Naar traditie van de laat ste jaren deed het Ne derlands korfbalteam Zeeland aan in voorbe reiding op een groot eindtoer- nooi. In de aanloop naar het WK in België oefende de nationale se lectie van bondscoach Wim Scholtmeijer gisteravond tegen de Zeeuwse selectie. In de goed gevulde sporthal De Blikken in Arnemuiden vermaakten de ploe gen het publiek. Het oefenduel eindigde in 20-38. Het Zeeuwse team onder lei ding van coach Ko Crucq trad met een sextet basisspelers van hoofdklasser TOP Arnemuiden aan tegen de nationale selectie, die op volle oorlogssterkte naar Arnemuiden was gekomen. On der het surplus aan kwaliteit van de internationals uit konden de Zeeuwen een vleugje van de indi viduele kwaliteiten etaleren. „We hebben geprobeerd zo dyna misch als Oranje te spelen en dat is best aardig gelukt", stelde Crucq na vier blokken van een kwartier speeltijd tevreden vast. Logischerwijs kwam het vaste TOP-vak met Peter van Belzen, Jurgen Janse, Anita de Ridder en Petra van Belzen als beste uit de verf. De andere twee, gemengde vakken van Tjoba-, Swift- en TOP-spelers hadden het vooral in het tweede kwart pittig. De re gionale selectie moest in dat blok de meeste Nederlandse treffers incasseren. Na rust (9-20) ston den er acht verse Oranje-spelers die bij vlagen fraai tempospel lie ten zien, maar van wegspelen van het Zeeuws team was geen sprake. Een paar fraaie Zeeuwse treffers getuigden daarvan. Af te meten aan het spelplezier was Sebastiaan Beens kon het zelf am per geloven dat hij nu met de bes ten mee kon. Vijfjaar is Beens nu actief als wielrenner met een KN- WU-licentie als elite zonder con tract. Tot een jaar of vijf geleden was hij voetballer, maar na een verhuizing naar Zwitserland stop te hij daarmee. „Daar waren be hoorlijk wat bergen en dat leek me wel wat om daar tegenaan te fietsen. Ik dacht dat ik dat wel zou kunnen en ik was meteen verkocht. Ik wist meteen dat dit het einde van mijn voetballoop- 'Ik wist het meteen dat dit het einde van mijn voetballoopbaan zou worden.' baan zou worden en dat was ook het geval", vertelde Beens in Nieuw-Namen. Twee jaar verbleef Beens in Zwitserland, maar na zijn terug keer in Nederland bleef hij de wielersport trouw. Echte resulta ten bleven uit op, een vijfde plaats in een bergtijdrit na. „Daar na was het niet meer dan wat koersen rijden en vooral probe ren ze uit te rijden. Voor mij was dat voldoende en ik beleefde er volop plezier aan", aldus de 25-ja rige Zeeuws-Vlaming, die de wedstrijd in Nieuw-Namen voor al zag als stimulans om volgend jaar als wielrenner door te gaan. Het was de eerste echte demar rage van de wedstrijd die beslis send bleek. Bultynck reed er als eerste vandoor en zijn ontsnap ping groeide tot een groep van zes man. Naast Beens maakte ook Christian Kik uit Kapelle deel uit van die kopgroep. Kik viel als eer ste terug en in de slotfase reed Bultynck in zijn eentje weg. Beens hield het op de tweede plaats vol tot aan de finishlijn, hoewel de Belg Sam van Gooien nog akelig dichtbij kwam. Kik werd zesde. ancy van de Ven is door de Nederlandse bond geselecteerd voor de Motorcross des Na tions voor vrouwen, het WK voor landen. Die wordt in het weekein de van 10 en 11 oktober verreden in het Italiaanse Pietramurata. De Vlissingse crossster debu teerde vorig jaar in deze prestigieu ze landenwedstrijd. Destijds in het Tsjechische Pacov verbaasde ze de motorcrosswereld door twee de te worden in het individuele klassement. Dat dat geen toevals treffer was, bewees ze dit jaar toen ze derde werd in het wereld kampioenschap. Vorig jaar reed ze de Motor cross des Nations samen met Ma rianne Veenstra. Samen reden ze naar de vierde plaats voor Neder land. Veenstra is dit jaar gepas seerd voor Britt van der Werf, een achttienjarige rijdster. „Ik denk dat dat een keuze voor de toe komst is", zegt vader Giel van de Ven. „De bond wil serieus met het damesmotorcrossen aan de slag." Nancy van de Ven neemt ko mend weekeinde eerst nog deel aan het Open Nederlands kam pioenschap in O ss, voordat de Mo torcross des Nations in beeld komt. Daarna zal ze haar pijlen richten op de strandcross in Vlis- singen. De dertigste editie wordt op zondag 18 oktober gereden. Sport sport@pzc.nl ST. MALO DESSELGEM LA MANGA MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN Scores Zeeuwse selectie: Joren Gil lissen 4, Peter van Belzen en Come Bezemer 3, Jeanine Marijs en Anita de Ridder 2, Demi Mondeel, Aïsja Zuidweg, Dylan Gillissen, Petra van Belzen, Dennis Broerse en Esmee Walraven 1. Sporthal De Blikken in Arnemuiden puilde gisteravond uit bij de oefenwedstrijd die het Zeeuws korfbalteam speelde tegen het Nederlands team, dat in voorbereiding is op het WK. foto Izaak Verkeste door JaapJan Ritsema 18 In de laatste vier Zeeuwse bezoekjes won Oranje met een steeds groter verschil. Het ging van 8 punten (in 2009) naar 12 punten (in 2012) naar 16 punten (in 2013) naar 18 punten (gisteravond). door Wim de Vos NIEUW-NAMEN. „Dit heb ik nog nooit meegemaakt. Dit is fantas tisch", was de eerste reactie van wielrenner Sebastiaan Beens met een na afloop van de Ronde van Nieuw-Namen. De coureur uit Hulst behaalde in zijn wielerloop- baan tot nu toe nimmer een plaats bij de eerste tien, maar gis teravond was hij bij de beslissen de ontsnapping betrokken en werd tweede achter de Belgische winnaar Isaac Bultynck. Sebastiaan Beens wielrenner N

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70