'Bob' brengt meer spanning in raad Schouwen Isaac Beeckman loopt geen enkel risico' 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Schoonmaak Award voor Koster Grote schoonmaak Sbsshb» Maar aan de wens van de kleinere partijen om met meer personen de commissievergaderingen te bezoe ken, wordt vermoedelijk niet tege moetgekomen. Tijdens een onlangs gehouden 'strandsessie' van de raad is het plan opgevat om eens te kijken bij gemeenten die volgens het 'bob-model' vergaderen. Daar bij wordt besloten volgens de lijn: beeldvorming, oordeelsvorming en besluitvorming. Nu worden in een commissiever gadering nog veel informatieve vra gen gesteld aan de wethouder, wordt er in twee termijnen gedis cussieerd en wordt er zelfs al offi cieus besloten, zodat een voorstel 'Ons amendement geeft niet-raadsleden ook de gelegenheid ervaring op te doen' als hamerstuk naar de raad kan. In het bob-model worden in woners meer betrokken bij de in formatievoorziening en mogen in die vroege fase al wat inbren gen. De politieke discussie vindt plaats in de commissievergade ring, waarna de raad er een klap op geeft. Alle fracties leken maandag in de raadscommissie samenle ving en bestuur wel wat te voe len voor de bob-methode. De discussie ging maandag vooral over een wijzigingsvoorstel van de PvdA, met steun van D66, Christenunie en Alert!. Zij willen dat elke fractie twee leden mag afvaardigen in de raadscommissie. „Zodat ze kunnen overleggen", verklaarde PvdA-fractieleider Petri d'An jou. „Ons amendement geeft niet-raadsleden ook de gelegen heid ervaring op te doen en bo vendien kom je met z'n tweeën eerder tot een fractiestandpunt." Robbert Lievense, fractieleider LSD, is hier zwaar op tegen. „Als de kiezer heeft bepaald dat je met één zetel in de raad zit, kan ik het niet verkopen dat je met z'n tweeën in de commissie gaat zitten." De WD zei 'niet zo veel meerwaarde te zien' in het amendement en het CDA wil eerst het bob-model analyseren voordat er wordt nagedacht over een wijziging daarop. Als de gemeenteraad anders wil vergaderen, dan zijn daar trainingen voor. PvdA en CDA willen daar wel heen. Maar de SP niet. „Wij hebben eigen trai ningen", zei fractieleider Anita de Vos. De procedure is een vervolg op de eerdere opschorting van een deel van de rijkssubsidie aan de school. „Dat geld is nu bijgestort door de Stichting voor Persoon lijk Onderwijs (Svpo)", aldus Po- let. „Voor de school en de leerlin gen heeft het dus geen enkel ge volg." Nadeel Volgens het Rijk zou het IBA niet voldoen aan de subsidiere gels. De Kapelse school voor voortgezet onderwijs heeft name lijk geen samenwerkingsverband met andere Zeeuwse scholen. „Dat zou voor ons alleen maar na delen hebben", legt Polet uit. „Zo wel op het gebied van inspraak als financieel. Daarnaast zitten wij in een landelijk samenwer kingsverband, net als bijvoor beeld het Calvijn College. Dat zit met andere reformatorische scho len in een landelijk verband." In Friesland draait het verge lijkbare Tjalling Koopmans Colle ge al een jaar en in augustus 2016 start nog een school in Gelder- malsen. Onlangs kreeg de Svpo groen licht voor scholen in Hen gelo, Deventer, Hengelo, Hoorn, Utrecht en Amsterdam. Polet gaat ervan uit dat de rechter het Isaac Beeckman daar om in het gelijk stelt. „Dan was het dus allemaal een storm in een glas Ranja." En als de op schorting toch door de rechter wordt omgezet in een definitieve korting? „Dan blijft de Svpo het bedrag betalen. Het voortbestaan van de school loopt dus geen en kel gevaar." 'Het reformatorische Calvijn College zit ook in een landelijk samenwerkings verband' In de regio Moerland voorzitter raad Stadhuismuseum Met de verzelfstandiging van het Stadhuismuseum in Zierikzee wordt Piet Moerland (foto) voor zitter van de nieuwe raad van toe zicht van de op te richten stich ting. Dat heeft het college van B en W gisteren besloten. Moer land (1949) is bedrijfseconoom, voormalig hoogleraar en voorma lig bestuursvoorzitter van de Ra bobank. Het college ziet in Moerland 'een voorzitter die met zijn bestuurlij ke ervaring in het bedrijfsleven, zijn hart voor cultuur en verbin dend vermogen een voorzitter die het Stadhuismuseum naar een succesvolle verzelfstandiging kan loodsen'. De verzelfstandiging van het Stad huismuseum gaat in per 1 januari. Zumbalessen per strip in dorpshuis In dorpshuis Oosterhof in Ooster- land geeft Astrid Kruf elke dins dag zumbales van 19.30 tot 20.30 uur. Een eerste proefles is gratis. Daarna is een strippenkaart te koop. Zumba is een op latin geïn spireerde dans- en fitnessles. Vredesloop van kerk naar kerk Samen Vieren, de liturgische werkgroep van de verschillende kerken in Renesse, Noordwelle, Scharendijke en Burgh-Haamste- de houdt zaterdag een vredeswan- deling aan het begin van de Vre- desweek. De wandeling begint om 10.00 uur na een kort gebed bij de kerk van Burgh en leidt naar de Pel- grimskerk in Haamstede. Deelne mers wordt gevraagd om witte kleding te dragen. Fietsers en rol stoelers zijn ook welkom. Mijn dorp, mijn stad Schoonmaakbedrijf Koster Co in Zierikzee is winnaar geworden van de Nationale Schoonmaakbe drijven Award 2015. Volgens de nominatiecommissie weet Koster Co door zijn vooruitstrevende instelling uitstekend te anticipe ren op de nieuwste trends en ont wikkelingen en is het bedrijf zijn concurrenten vaak een slag voor. Het schoonmaakbedrijf verdien de ook een nominatie voor de Na tionale Business Succes Award omdat de onderneming zich, vol gens de commissie, met een breed pakket aan diensten heeft ontwikkeld tot een toonaange vend bedrijf in zijn sector. Koster Co werd in 1983 opge richt. In Zierikzee en in de vesti ging Haarlem werken honderd mensen. 4'/ r Haven Den Osse, 13.30 uur: Rond vaart Grevelingen, rederij Zeeland; Tonnenmagazij n, 20.00 uur: Bloem schikken met de Vrouwen van Nu; Brusea Visserijmu seum en Oudheid kamer; Expositie Schilderijen Annie Scheermeijer; Res taurant Meerzicht, 19.00 uur: Lezing over het weer in Zeeland door Paul Begijn; Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 19.00 uur: Drumband; Gymzaal Dreischor, 19.30 uur: Korte cursus Yogaswing; Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; Camping Boeren- rust, tussen 11.00 en 20.00 uur: Speu ren in het maïs- doolhof; Dorpshuis,18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; Inspiratiecentrum Grevelingen, 7.00 uur: Natuurontbijt, rondleiding door het natuurgebied van de Grevelin gen; Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; Blikmuseum de Blikvan- ger:i4.oo-i7.oo uur: Verkoopexpo sitie miniatuurwin keltjes; Centrum, 8.00 uur: Seizoen weekmarkt; 10.00 uur: Torenbeklim ming Jacobuskerk; Prunjeweg, 13.30 uur: Excursie door de Prunje; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling mi niatuur- en spiona- gecamera's, 14.00 uur: Fototour door Zierikzee onder be geleiding van Leen Koper; FIZI, 14.00 uur: Binnenstebui ten; Gemeente huis, gehele dag: Tentoonstelling van rondreizend kunstenaar Gerard Rommens; Sint Lie- vensmonstertoren, 10.00-17.00 uur: Ex positie Silhouetten tegen het licht en beklimming van de toren, Expositie Vloedlagen in de zeereep; Stadhuis museum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Mastodont op zol der, 65 jaar Kor en Bot. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Raads- en commissiever gaderingen op Schouwen-Duive- land worden een stuk spannender. Er komt meer debat en inwoners krijgen letterlijk meer te vertellen. Petri d'Anjou, raadslid PvdA door Willem Adriaansens KAPELLE. De leerlingen van de Isaac Beeckman Academie (IBA) in Kapelle zullen niks merken van de procedure die de school heeft aangespannen bij de Raad van Sta te. Dat zegt Suzan Polet, die bij Isaac Beeckman en een vergelijk bare school in Friesland de dage lijkse leiding heeft. Suzan Polet, Isaac Beeckman ZIERIKZEE OOSTERLAND BURCH-HAAMSTEDE NIEUWERKERK Plukfeest bij boomgaard De Muyehof Biologische boom gaard de Muyehof in Nieuwerkerk staat za terdag in het teken van het Plukfeest. Pu bliek mag dan appels komen plukken a 1,50 euro per kilo en er zijn allerlei activiteiten. Zo kunnen kinderen een rondrit maken met het treintje door de boomgaard. De te ler geeft rondleidingen over het bedrijf. Daar- ZIERIKZEE naast kunnen bezoe kers azijn en mede proeven, gemaakt van Muyehof-producten. Behalve tijdens het Plukfeest kan er ook op de speciale plukda- gen geplukt worden in de boomgaard. Die zijn op woensdag 23 september (13.00- 17.00 uur) en zaterdag 26 september (9.00- 13.00 uur). DREISCHOR Trekkertrek gaat niet door De wedstrijden Trek kertrek van zaterdag aan de Caanderse' sweg in Dreischor gaan niet door. Land bouwer Jan poot ge last het evenement af, omdat het te veel heeft geregend en om dat de weersvooruit zichten ongunstig zijn. Ha» JèP*® CÜYI Mi 1 OOSTERLAND. De naam van de actie spreekt voor zich: Oosterland Me- gaschoon. Zestig scholieren van De Oosterburcht en ds. J. Bogerman- school deden gisteren mee aan de jaarlijkse zwerfvuilactie in het dorp, op initiatief van de dorpsraad. Gewapend met prikkers, bezems en vuil niszakken werden de straten in de kern ontdaan van het zwerfafval, foto Dirk-Jan Gjeltema tips? mail naar redactie@pzc.nl BROUWERSHAVEN BRUINISSE BURCH-HAAMSTEDE DREISCHOR ELLEMEET NIEUWERKERK NOORDCOUWE OUDDORP OUWERKERK RENESSE SEROOSKERKE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68