2 Gebakken hetelucht van de opa van Aviko GOI 3 Welke box past bij mij? DE KLANT IS KLOOTWIJK De ovenkroket tegen de vetkroket; daar wordt strijd overgeleverd RAMOS KIOO ONDA V989AIR bakken camembert schuift hij en thousiast naar binnen. Zelf vind ik de linzensalade met gebakken avo cado en sinaasappel van Mathijs een succes, en laat ik me graag verleiden door de knapperige gra naatappelkip van Marley Spoon. We eten verrassende dingen, zoals gierst en koolrabisalade, en ge bruiken nieuwe technieken als het paneren van vis met polenta, wat ook zeer in de smaak valt bij de kleuter. En van de BBQ bacon bur gers van Marley Spoon, gemaakt van eersteklas rundvlees, wordt zelfs mijn man gelukkig. Alleen de porties verontrusten hem, bang als hij is om de bite te missen. „Rijst noedels met paksoi? Oh ja, lekker. Maar dan bak ik er wel even een biefstukje bij." Niet dat de hoeveel heden per se te klein zijn, maar de gerechten zijn soms iets te eenzij dig om door te kunnen gaan voor een hele avondmaaltijd. Bij de plaattaart met ricotta en to maat vraagt mijn man onthutst: „Ik neem aan dat dit het voorge recht is?" Bij de salade nigoise wordt het hem te bar en maakt hij ook meteen de witvis met cous cous uit een andere maaltijd klaar. En hoe makkelijk en gezond de ge rechten ook zijn, na drie weken foodbox verlangen we allemaal terug naar onze oude routine - zelfs naar de gang naar de super markt. „Is de hagelslag nou nog steeds op?," vraagt de kleuter elke ochtend, en ja, die is al een tijdje op. Evenals de tandpasta, de melk en de allesreiniger, want we komen nog zelden in een winkel. We hebben heimwee naar onze da gelijkse home cooking, naar zelf bedenken wat we zullen eten, het uitgebreide klaarmaken, het frees- tylen met ingrediënten en zelfs het telefonisch onderhandelen aan het eind van de werkdag: „Lamsta- jine? Dorade uit de oven? Iets van Ottolenghi? Regel jij het?" Voor huishoudens die voor gezond gemak gaan, is een maaltijdpakket perfect, maar wij blijken toch te bourgondisch van aard. Al was het mooi, ons foodbox-avontuur, vanaf nu koken wij weer echt out of the box. De Airfryer leent zich uitstekend om vetarme potatochips te bakken. Dozen staan in de vrieskast. Zakken lig gen in de vrieskist. Twee keer oorlog in de supermarkt. Er is voorgebakken friet natuurlijk, maar Aviko heeft ze van Oma en noemt ze Vlaamse friet. En dan te weten dat in België nergens Vlaamse friet te koop is. Nieuw bij Aviko is Opa. Opa's frieten moeten thuis heet worden gemaakt in de oven, niet in vet. En dat is waar in vrieskist en -kast strijd om wordt gele verd. De ovenkroket tegen de vetkroket. Mora heeft ze allebei, voor in vet en voor de oven. Kwekkeboom doet duur met ovensnacks en zopas kwam Bondu- elle er bij met bitterballen, gevuld met internationale stamppot. Voor in de oven. vinden het maar niks. Klacht: niet lek ker. Maar er kwam ook een elektrische brief uit Eindhoven. Van Philips. Met nieuws. Over een geruisloze omwente ling in Nederlandse huishoudens. Wie thuis frituren wil, koopt of heeft daartoe een friteuse. Een bak olie met een ther mostaat die de temperatuur van de olie min of meer constant houdt. Uit de tijd! Volgens Philips staat nu in een op de drie huishou dens een zoge noemde heteluchtfri- teuse. Niet al leen van Philips, je hebt er van Tefal en er verschijnt Chinese na maak op de markt, duide lijk afgekeken van de Air fryer. Lidl had er laatst zo een. De naam Airfryer is van Philips. Goede naam; beter dan in het Neder lands: luchtbakker. Doet onweerstaan baar denken aan gebakken lucht. De Airfryer, Nederlands ontwerp, is een in ternationaal succes voor Philips. En de naam is al gemeengoed. Ook namaak wordt Airfryer genoemd. En de opa van Aviko zegt op de zak voorgebakken friet dat ze in een Airfryer moeten, zonder over Philips te reppen. Het is een hete- luchtoven, maar beter. De lucht wordt efficiënter benut. Bij een groot model Airfryer wordt een rek geleverd met sta len pinnen. Om saté te bakken. Uitvin ding van uw verslaggever: vetarme potatochips. Ze plakken niet aan elkaar omdat ze aan satépinnen zijn geregen. De fabrikant bakt uitstekende chips en ver pest ze door er smaakpoeders overheen te strooien. Echte chips uit de oven, dat lukt hem niet. Ons nu wel. Maar van welke aardappel? Hieromtrent ont breekt het superchefs aan kennis. We moeten bij een aardappelspecialist te rade. Of de opa bellen van Aviko. Wouter Klootwijk proeft en test producten woensdag 16 september 2015 GO Richtprijs: 6240 Plus: scherp display Min: niet erg handzaam, matige geluids- en bouwkwaliteit Richtprijs: €189 Plus: scherp display Min: slechte accu, matig beeldscherm, matige bouwkwaliteit, lange opstarttijd s Z O CC ca VOOR DE LUIE FOODIE: Marley Spoon. Stijlvolle verpakking, high end ingre diënten en originele recepten. Extra keuze in maaltijden, wijn en desserts zijn ook te bestellen. 7 j VOOR DE SNELLE HOBBYKOK: Mathijs Maaltijdbox. De gevarieerde gerech ten zijn in 20-30 minuten klaar. Ook verkrijgbaar: Familiebox, met 'maal tijden die kinderen lekker vinden'. VOOR DE VERMOEIDE TWEEVERDIENER: HelloFresh. Basic ingrediënten, sim pele recepten, vers en gezond. Ook verkrijgbaar als Veggiebox of Family box. De Hellofresh Fruitbox bevat Hollands seizoensfruit en exotisch fruit. 7 VOOR DE BEWUSTE ETER: Zinner Dinner. Biologische ingrediënten. Of Streekbox, met deels biologische, maar altijd regionale biologische spullen. 7 VOOR DE PRINCIPIËLE ETER: Beebox. Met EKO-keurmerk. 7VOOR DE AH-FAN: AllerHande Box. Via de Albert bezorgservice je boxje aanvragen en tegelijkertijd andere boodschappen bestellen. De drie geteste boxen kosten - afgerond- 59 euro voor drie maaltijden voor vier personen. Hoe duur zijn de concurrenten? AllerHande Box: 4 personen, 3 maaltijden per week: 49 euro Beebox: 4 personen, 3 maaltijden per week: 56 euro Zinner Dinner: 4 personen, 3 maaltijden per week: 67,50 euro Ik schreef er over. Lezers reageerden. Ze Reageren? wouter.klootwijk@persgroep.nl 44 Knapperige granaatappelkip met walnoten- tabouleh

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55