PRINSJESDAG 2015 Langdurige zorg gespaard in 2016 Gratis thuisbezorgd: 'Oh, een minister!' Zeer exclusieve "Edición Celeste" Kabinet hoopt dat economische interview Het is zijn vijfde Miljoenennota. Voor het eerst heeft premier Rutte ook goed nieuws. Besparen met groene energie Kleine spaarder is beter af 4 NIEUWS Bestel via www.wijnvoordeel.nl/aanbieding wijnvoordeel.nl BEWINDSMAN IN HET WILD DEN HAAG. Het kabinet heeft een bezuiniging op de langdurige zorg voor ouderen en zieken geschrapt, zo blijkt uit de begroting van VWS. Het gaat om een geplande bezuiniging binnen de Wet Lang durige Zorg van 45 miljoen euro in 2016. Deze regeling is er voor mensen die de hele dag veel zorg of toezicht nodig hebben, zoals ouderen met gevorderde demen tie of mensen met een zware be perking. Oppositiepartijen in de Tweede Kamer hebben meermaals gepleit voor het schrappen van deze maat regel. Dat is nu voor volgend jaar gebeurd, al staat er vanaf 2017 nog wél een bezuiniging van 500 mil joen euro ingepland. „Zolang dat megabedrag boven de markt blijft hangen, zullen in stellingen de broekriem aanha len", reageert SP-Kamerlid Leij- ten. „Die moet ook van de baan." Het kabinet investeert daar naast 140 miljoen eurol in 2016 in een betere kwaliteit van de ver pleeghuizen. Het leeuwendeel gaat naar opleiding en bijscholing van zorgmedewerkers. 6 Jaar oude goudbekroonde Gran Reserva van Casa Safra Casa Safra Celeste Gran Reserva 2009 Ja ik bestel DEN HAAC. „Ongeacht wat ik doe: sommigen hebben bij voor baat hun oordeel klaar en zeggen dat ik te weinig ambitie en visie heb." Mark Rutte lacht zijn be kende lach. Kritiek, dat is iets waar je je niet door moet laten af leiden, is zijn motto. Dat het ka binet nu iets anders doet dan het vorig jaar zei? Dat eerdere bezui nigingen verkeerd uitpakten? Hij haalt zijn schouders op. „Laten we wat je zegt eens even afpellen." „Wacht even, er zijn net hon derdduizend banen bijgekomen! Al vijf kwartalen op rij groeit het aantal banen. Spectaculair. We zitten weer op het niveau van voor de crisis. Maar tegelij kertijd besluiten meer mensen die niet op zoek waren naar een baan, zich weer aan te bieden op de arbeidsmarkt. Dat is goed nieuws. Maar ik zou ook graag zien dat de werkloos heid sneller daal de." „Sinds 1 juli kun je in de ww bijverdie nen zonder dat met een je uitkering stopt. Ver der krijgen bedrijven die werklo zen met weinig kansen aanne men een bonus. Dat lost niet alle problemen op. Als de economie aantrekt, duurt het altijd even voordat de langdurige werkloos heid daalt. Ik verwacht wel dat het gaat gebeuren." „Er is geen meerderheid voor in de Eerste Kamer. We zijn het meest hervormende kabinet sinds de Tweede Wereldoorlog. We veranderen het stelsel wel, al leen minder ingrijpend dan we wilden. Maar het aantal banen stijgt niet door een nieuw stel sel, maar door economische groei. Daarom is het zo belang rijk dat de woningmarkt aan trekt en bedrijven en consumen ten meer geld uitgeven. Dat kun je als kabinet stimuleren. Bijvoor beeld door de lasten te verlich ten. En dat doen we nu." „Het had meer ef fect gehad op de werkgelegenheid als we ook het stelsel hadden veranderd. Maar we heb ben veel van de mensen ge vraagd. We heb ben de belastin gen de afgelopen jaren meer verhoogd dan hij nu wordt ver laagd." Mensen die samen met hun bu ren energie opwekken, bijvoor beeld met zonnepanelen, kun nen tot 200 euro per maand be sparen op hun energierekening. Dat komt omdat het kabinet vol gend jaar extra korting geeft op de energiebelasting: van 7,5 cent per kWh naar 9,0 cent per kWh in 2016. Zij moeten wel een spe ciale energiecoöperatie oprich ten om in aanmerking te komen voor de korting. Ook wordt de vrijstelling in de schenkbelas- ting voor kinderen van 18 tot 40 jaar voor de eigen woning vanaf 2017 uitgebreid naar 100.000 eu ro. Iedereen - vader, tante of buurman - mag schenken. Ongeveer 90 procent van de mensen die nu belasting betalen over hun vermogen, gaat er met de nieuwe vermogensrende- mentsheffing op vooruit. Zo'n 10 procent gaat meer betalen, aldus staatssecretaris Eric Wiebes (Fi nanciën). Bij de rendementshef fing wordt de belastingvrije voet in 2017 verhoogd van 21.000 naar 25.000 euro. Dat alleen al bete kent dat 250.000 mensen ineens geen belasting meer over hun (kleine) vermogen hoeven te be talen. De overige spaarders beta len een rendementsheffing van 30 procent, waarbij gekeken wordt naar het gemiddelde ren dement van de jaren ervoor. Een opgewekte minister Dijsselbloem is samen met staatssecretaris Wiebes en beider partners op weg naar de Ridderzaal. Volgens een twitterbericht riep de jonge toeschouwster: 'Och mijn lieve heer in de hemel, 't is Dijssel bloem'. Zijn woordvoerster (derde van rechts) houdt het op: 'Oh, een minis ter'. „Erg lief', vond de woordvoerster de reactie, foto Martijn Beekman/ANP door Edwin van der Aa Van het immens populaire Spaanse wijnhuis Casa Safra hebben we de zeer exclusieve "Celeste" naar Nederland gehaald. Waarom de wijnmaker deze wijn "Hemels" heeft genoemd wordt direct duidelijk wanneer u deze wijn proeft. Wat een concentratie en intensiteit! Deze wijn is gemaakt van 30 jaar oude wijnstokken waarbij alleen de beste druiven met de hand worden geselecteerd. Door het gebruik van nieuwe eikenhouten vaten ontstaat een fluweelzachte en rijke Gran Reserva. Dit is zonder twijfel de allerbeste Casa Safra die we ooit hebben geproefd en ook op de Portugal Wine Trophy was men unaniem en ontving deze schitterende wijn onlangs een gouden medaille! Gun uzelf ook een intense wijnbeleving met dit unieke collectors item. Let op! Zeer beperkt beschikbaar en max. 4 dozen per klant. Deze exclusieve wijn heeft maar liefst 36 maanden mogen vertoeven op nieuwe Franse en Amerikaans eikenhouten vaten. Hierdoor is een intense wijn ontstaan met in de geur impressies van zwart fruit zoals bramen en kersen en heerlijke tonen van vanille. Fluweelzacht en perfect in balans met een heerlijke zachte smaak die gekenmerkt wordt door zwart fruit, vanille en specerijen. Lange, verfijnde afdronk. of bel 031-7702796 (ma. t/m vrij. 8.30 -17.00 uur) Liever bestellen via de bestelbon? 5tuur deze dan in een ongefrankeerde envelop naar: Wijnvoordeel, Antwoordnummer 616, B40B VB Gorredijk X dozen (a 6 flessen) Casa Safra Celeste Gran Reserva 2009 (624129) a 5,99 per fles* Naam:M I I V I I Telefoon: Geboortedatum: *Introductieaanbieding: Geen bezorgkosten (t.w.v. 5,95). Betaling per factuur na levering. Gemakkelijk en zonder risico. Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar: Wijnvoordeel, Antwoordnummer 616, 8400 VB Gorredijk Vragen? Telefoon 031- 7702796 (ma t/m vr van 8:30 tot 17:00) of mail naar contact@wijnvoordeel.nl sinds !999 de voordeligste wijnwinkel van Nederland! y Gratis bezorging Nooit meer sjouwen met uw wijn y Probleemloos retourneren Probeer dat maar eens bij uw supermarkt y De beste prijs/kwaliteit verhouding Al 16 jaar de beste aanbiedingen van Nederland y Verkozen tot Website van het Jaar Thuiswinkel Award categorie Levensmiddelen Supermarkten 2015 y Klanten beoordelen ons met een 8,3 Graag willen wij u ook onze topservice laten ervaren! 'Er is veel door Hans van Soest Het kabinet had beloofd alle ener gie te steken in meer banen. Maar de werkloosheid daalt amper. Langdurig werklo zen komen nog steeds niet aan het werk. Het kabinet zei vorig jaar dat een nieuw belastingstelsel nodig was om de werkloosheid aan te pakken. Dat komt er nu niet. Vorig jaar zei het kabinet dat lasten verlichting zonder belastinghervor ming weggegooid geld was. Nu ge beurt dat toch. Speelt het kabinet geen mooi weer, terwijl we nog steeds meer geld uit- KORTING OP ENERGIEBELASTING RENDEMENTSHEFFING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4