Savok bouwt aan nieuw team Trainer verlaat Goes SPORT 13 Oud-international gaat in China trainers opleiden. „Het hing als het zwaard van Damocles boven ons hoofd." Jan Poortvliet komt na 1 mei terug bij Goes De jeugdige Aurora Boeter, Man- ouschka de Block en Silke Titulaer zijn komend seizoen de enige vrouwelijke spelende leden van de club, die ooit een bolwerk in de kanaalzone was en in de glorie jaren in de derde divisie uitkwam. Het drietal mag qua leeftijd nog bij de adspiranten spelen, maar heeft zich aangemeld op de reser velijst van het standaard team bij de mannen. Savok hoopt komend seizoen rond het trio te kunnen bouwen aan een nieuw team, waarmee volgend seizoen de com petitie kan worden ingegaan. „Complimenten aan die drie meiden", vindt voorzitter Renata Boeter. „Top dat ze gebleven zijn. We hebben alles in het werk ge steld om een team op de been te brengen, maar het is niet gelukt." Pogingen tot samenwerking met Philippine en Scheldesport leid den niet tot het gewenste resul taat. „We hebben steeds heel open met onze leden gecommuniceerd en alles binnen de club gedeeld. Via Whatsapp is die informatie ook bij meiden van de andere clubs gekomen, maar die wisten 'We hebben steeds heel open met onze leden gecommuniceerd' soms helemaal nergens van. We zijn misschien wel te transparant geweest. We kunnen van alles vin den van wat er binnen andere clubs gebeurt, maar daar uiteraard niks van zeggen. De samenwer king waarop we hadden gehoopt, is niet van de grond gekomen. Dat vinden we bij Savok allemaal heel erg." Volgens Renata Boeter is voor gesteld om bij toerbeurt in Sas van Gent en Terneuzen te trainen. Toen duidelijk werd dat dat geen haalbare kaart was, zijn binnen de Sasse club alternatieven bespro ken. „Uiteindelijk is besloten dat de meiden dinsdags met de jon gens meetrainen en vrijdags on der leiding van Gerard Gillesen te bouwen aan een nieuw team. We hebben er alle vertrouwen in dat Gerard een meisjesteam gaat klaarstomen om volgend seizoen in de derde klasse te kunnen star ten." GOES. Trainer Jan Poortvliet ver laat per direct zondag-eersteklas ser Goes om in China aan de slag te gaan. Dat deelde hij de club gis teren mee. De Arnemuidenaar gaat in dienst van de Chinese bond coaches opleiden. Het fundament van de over gang werd deze zomer gelegd. Twee maanden verbleef Poortvliet in China, waar hij dezelfde werk zaamheden deed die hem nu weer te wachten staan. Eerst zou hij er een maand blijven, maar die periode werd al snel verlengd. „Het zal toch niet dat...", dacht voorzitter Henk Zwartelé toen al. De beleidsbepalers bij Goes werden vorige week op de hoogte gesteld van de intentie van Poort vliet om naar China te vertrekken. „We wisten dat dit kon gebeu ren", had Zwartelé een vooruit ziende blik. „Het hing als het zwaard van Damocles boven ons hoofd." De club legde de Arnemuide naar geen strobreed in de weg om voor het avontuur te kiezen. „Er wacht een riante aanbieding op hem", meent Zwartelé. „Vanwege de private omstandigheid van de man in kwestie hebben wij afge zien van de drie maanden opzeg termijn in zijn contract." Hoewel Poortvliet zich het afge lopen seizoen kritisch uitliet over de prestaties van zijn selectie (Goes eindigde op een tegenvallen de vijfde plek), ligt de oefenmees- ter erg goed binnen de vereniging. „Wij gaan hem zeker missen", al dus Zwartelé. „We zijn tevreden over zijn trainingsaanpak, deskun digheid en de manier waarop hij met spelers omgaat. Om die reden hadden we ook zijn contract ver lengd." Ook aanvoerder Menancio Wee- da betreurt het vertrek van de oe- fenmeester. „We werden vandaag op de hoogte gebracht", zei hij gis teravond. „Het kwam nogal onver wacht. We wisten van niks. Som mige jongens hadden het er best moeilijk mee. Zij hadden een spe ciale band met Jan." Ook JVOZ moet op zoek naar een vervanger. Bij de Zeeuwse voetbalopleiding trainde hij de Bi. Jan Poortvliet was zelf gisteren niet bereikbaar om zijn overstap toe te lichten. GOES. Goes is per direct opzoek naar een interim-trainer. „Jan stel de voor om in bepaalde periodes van het seizoen dat hij in Neder land is, zijn taak als hoofdtrainer bij Goes te hervatten", aldus Zwar telé. „Dat zagen wij niet zitten. Wij zoeken naar een eigen oplos sing." Daar wordt op dit moment naar gezocht. Momenteel neemt de huidige technische staf samen met Hugo Barends (lid technische commissie) de honneurs waar. Zwartelé verwacht op korte ter mijn een vervanger te presente ren. „Wij schakelen snel." Na het seizoen hoopt de zon dag-eersteklasser de samenwer king met Poortvliet te hervatten. „Op 1 mei wordt hij weer bij Goes verwacht. Dat voornemen heeft Jan zelf ook." De voorwaarden moeten nog op papier worden be krachtigd. Zwartelé verwacht daarbij geen problemen. „Zowel Jan als de club heeft dezelfde in tentie. Jan begrijpt ook dat het le ven na China verder gaat." WOENSDAG 16 SEPTEMBER 2015 Poortvliet kiest voor avontuur Oranje-speelster Sophie Hansen zoekt een afspeelmogelijkheid, terwijl ze verdedigd wordt door Petra van Bel- zen. Rechts is Jürgen Janse alert, foto Izaak Verkeste door Peter van Kouteren SAS VAN GENT. Voor het eerst sinds het bestaan van de club be gint Savok de volleybalcompetitie zonder vrouwenteam. De Sasse club werd de voorbije jaren gecon fronteerd met het vertrek van speelsters. Pogingen tot een vrija ge met Philippine en het Terneu- zense Scheldesport zijn op niets uitgelopen. Renata Boeter Voorzitter Savok door Len Wolters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49