Per fiets op huisbezoek bij kunstenaars Gemeente Middelburg moet 8,6 miljoen euro bezuinigen m- WALCHEREN 7 Middelburgse organisaties krijgen over een kleine maand te horen hoe de bezuinigingen voor hen uitpakken. Net als alle andere verenigingen wach ten we in span ning af of we te maken krijgen met bezuinigingen", zo zegt voorzitter Jacco Schroevers van Voetbalvereniging Arnemuiden. „Moeten we meer huur betalen of krijgen we minder subsidie?" Het dagelijks bestuur van de ge meente Middelburg is intern volop bezig met het voorbereiden van een gigantische bezuinigingsslag. Wet houder Johan Aalberts liet voor de zomervakantie al weten dat 'we nie mand kunnen ontzien'. De gemeen te moet de komende jaren 8,6 mil joen euro bezuinigen en ambtena ren hebben al een lijstje gemaakt van sectoren waarin fors gesneden kan worden. Daaruit blijkt dat op bijna alles bezuinigd kan worden. Directeur Perry Moree van ZB, de samensmelting van Zeeuwse Bi bliotheek en Scoop, kent dat lijstje blijkbaar ook. Hij waarschuwde vo rige week publiekelijk dat bij zijn or ganisatie qua bezuinigingen een de cennium lang niets te halen valt. En ook Kinderboerderij Klepper hoeve probeert op voorhand in te spelen op de dreigende bezuini gingsronde. Ze heeft alle raadsle den uitgenodigd voor een rondlei ding. Arnemuiden-voorzitter Schroe vers heeft via de informele contac ten nog niet gehoord in hoeverre zijn voetbalclub wordt getroffen. Maar hij wijst er wel op dat zijn ver eniging nu waarschijnlijk moet be zuinigen door iets waar hij niets aan kan doen. „Kijk, we hebben een kunstgrasveld gekregen en moeten daarom meer huur betalen. Dat is logisch. Maar de bezuinigingen waar we straks mee te maken krij gen, hebben niets te maken met sport of sportbeleid." Hij hoopt dat het lukt ze op te vangen zonder dat hij gedwongen wordt de contributie te verhogen. „We willen dat iedereen kan spor ten." Het verhogen van de prijzen in de kantine en minder kosten ma ken zijn de eerste dingen die hem te binnen schieten als gevraagd wordt hoe hij een bezuinigings maatregel denkt op te vangen. Schroevers hoopt wel dat de vereni gingen en organisaties die getroffen worden door de bezuinigingen de tijd krijgen om te anticiperen. Andere bestuursleden van Mid delburgse organisaties willen nog even niet reageren op de vraag of ze al bezig zijn met de komende bezui nigingen, maar Walter Blondeel van de Middelburgse voetbalvereni ging ZeelandiaMiddelburg, merkt nu al dat de gemeente financieel in zwaar weer zit. Op een verzoek voor de aanleg van een kunstgras veld kwam de reactie dat dat 'finan cieel echt niet interessant voor ons was', zodat ervan af is gezien. Volgens Blondeel is Zeelandia Middelburg de grootste sportvereni ging van Zeeland, met 1300 leden en 68 teams. „We lopen tegen de grenzen van de mogelijkheden op ons sportpark aan. Met een extra kunstgrasveld zouden we meer mo gelijkheden hebben. Maar niet als we driekwart zelf moeten financie ren. Dat kunnen we niet opbren gen." Annika Kromhout van de Ring rijders Vereniging Middelburg zegt op haar beurt dat ze nog niet echt wakker ligt van de komende bezui nigingsronde. „Wij krijgen toch niet zoveel en we doen al heel veel zelf." ER KAN OP VEEL ZAKEN WORDEN BEZUINIGD DEELNEMERS KUNSTROUTE Om aan die wens tegemoet te ko men, houdt de Stichting Kunst en Cultuurroute Middelburg zondag haar eerste Fietskunstroute buiten de vesten. Twintig kunstenaars in het 'buitengebied van stad' doen hieraan mee. De Stichting houdt al ruim vijftien jaar eens per maand een kunstroute in de bin nenstad. Zij krijgt daarvoor een bijdrage van de gemeente. De kun stenaars buiten de vesten vinden het jammer dat die bestaande rou te altijd aan hun deur voorbijgaat. Organisator Pierre-Jean Bras- sac, 'ik doe dit voor het eerst, ik speel geen rol in de stichting', nam de uitwerking van deze fiets kunstroute ter hand: „De twintig deelnemers werken, net als de kunstenaars in het stadshart, in hun atelier aan huis. Ook zij wil len hun werk graag laten zien. Bo vendien vinden ze dat de gemeen telijke bijdrage niet alleen tot de binnenstad beperkt moet blijven. Als dit een succes wordt, kan er jaarlijks zo'n route zijn. Of mis schien zelfs vaker. Ik zou ook niet weten waarom dit niet zou luk ken. Er zitten vermaarde namen tussen." Hij doelt onder meer op Daan van Doorn. De schilder portret teerde muzikale grootheden als Philip Glass en Courtney Pine, maar ook koningin Beatrix. De route voert door vrijwel alle wijken. Maar ook Sint Laurens, (Wilgenhoekweg) doet mee. Tussen 11.00 en 17.00 uur kun nen liefhebbers de kunstenaars be zoeken. De ateliers zijn herken baar aan de bekende blauwe vlag, die ook elf keer per jaar de atelier deuren in de binnenstad siert. WOENSDAG 16 SEPTEMBER 2015 Waar vallen straks de klappen? door Emile Calon De Middelburgse Ringrijders Vereniging vreest de nieuwe bezuinigingsronde niet echt, omdat de vereniging al heel veel zelf doet. foto Ruben Oreel De gemeente Middel burg moet 8,6 mil joen euro bezuini gen. 7 oktober worden de bezuinigingsvoor stellen bekendge maakt. Jeugdgezondheids zorg, bibliotheek, educatie en kunstzin nige vorming, bij standsverlening, sport en sportvoor- zieningen, kunstbe oefening en -bevor dering, archeologie, musea, milieubeleid, begraafplaatsen, bouw- en woningtoe zicht, recreatie en economische aange legenheden zijn sec toren waarop fors be zuinigd kan worden, zo blijkt uit een amb telijke lijst. Afvalinzameling, de straatreiniging, het armoede- en schul- denbeleid en onder houd van het open baar groen zijn aan gemerkt als sectoren waarop ook bezui nigd kan worden. De riolering, wijkge richt werken en openbare gezond heidszorg zijn onder delen waar volgens de lijst niet veel te halen valt. Het verhogen van de onroerendezaakbe- lasting (ozb) en ande re belastingen zijn ook reële opties. Linda Kierdorff en Ko Abrahamse Jeltje Idzerd Elvira Daeter Gerjanne en Sandrien Wiersma Hanny Mailekote en Wil Goed Janita de Jong Koos Smit Cecilia Vervoort Daan van Doern Jan de Koning en Krina Wattel-De Regt Johan van Kaam en Margo Wisse Catherine Juge Thouroude, Anita Dekker, Linda Hemmes, Conny Boogaard, Willeke van der Stel en Harriet Rademakers door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG. Middelburgse kunste naars die niet in het centrum van de stad wonen en werken, willen ook graag bezoekers ontvangen in hun ateliers aan huis. www.kunstroutemiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43