'Politie moet in Domburg zitten' 'Isaac Beeckman loopt geen enkel risico' Teambuiling: Tien mille 14,75 6 WALCHEREN Gratis controle bandenspanning Crootkoor begint aan nieuw project Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere gaf gisteravond tijdens de vergadering van de Serooskerkse dorpsraad een dui delijke boodschap af over de slui ting van het politiebureau in het dorp. „De ontwikkelingen bij de Na tionale Politie gaan snel. Als je niets doet en afwacht, loop je het risico dat je straks niets hebt. Ik weet wat ik wil, dus moet ik met goede argumenten komen. Domburg heeft de grootste men senmassa in het seizoen en het drukste uitgaansleven in de 'We moeten meer samenwerken en daarin ook slimme combinaties zoeken' weekeinden. Daar moet de poli tie dus zitten. De achttien agen ten van het Veerse team zijn voor mij allemaal wijkagent. Ik wil dat die de dorpen 'adopte ren'. Met daarnaast een paar wijk agenten met specialisatie." „De toekomst wordt steeds di- gitaler, gaat verder richting mo biele kantoren. Agenten maken straks ter plekke hun processen verbaal op. Daar hoeven ze niet voor naar een kantoor. Dat ver der ontwikkelen is belangrijk. Maar hier in Serooskerke een pi- lot starten met 'slimme ICT'? Nee dat gaat echt niet gebeuren", aldus Van der Zwaag. De burge meester reageert hiermee op het plan van de Serooskerkse Lianne Minderhoud om het politiebu reau in haar dorp te blijven ge bruiken. Zij is initiatiefneemster tot de petitie Behoud politiebu reau Serooskerke". Op vragen vanuit de dorps raad over het niveau van de servi ceverlening en veiligheid ant woordde Van der Zwaag stellig: „Ja, ik kan met droge ogen beves tigen dat de service niet terug loopt. We zijn ook niet in sterkte achteruit gegaan." Lianne Minderhoud heeft van daag een gesprek met districts chef Zeeland Ronald Weydema over haar plan: „Ik geef het nog niet op." De procedure is een vervolg op de eerdere opschorting van een deel van de rijkssubsidie aan de school. „Dat geld is nu bijgestort door de Stichting voor Persoon lijk Onderwijs (Svpo)", aldus Po- let. „Voor de school en de leerlin gen heeft het dus geen enkel ge volg." Volgens het Rijk zou het IBA niet voldoen aan de subsidie regels. De Kapelse school voor voortgezet onderwijs heeft name lijk geen samenwerkingsverband met andere Zeeuwse scholen. „Dat zou voor ons alleen maar na delen hebben", legt Polet uit. „Zowel op het gebied van in spraak als financieel. Daarnaast zitten wij in een landelijk samen werkingsverband, net als bijvoor beeld het Calvijn College. Dat zit met andere reformatorische scho len in een landelijk verband." In Friesland draait het verge lijkbare Tjalling Koopmans Colle ge al een jaar en in augustus 2016 start er nog een school in Gelder- malsen. Onlangs kreeg de Svpo groen licht voor scholen in Hen gelo, Deventer, Hengelo, Hoorn, Utrecht en Amsterdam. Polet gaat ervan uit dat de rechter het IBA daarom in het gelijk stelt. „Dan was het dus allemaal een storm in een glas Ranja." En als de opschorting toch door de rech ter wordt omgezet in een defini tieve korting? „Dan blijft de Svpo het bedrag betalen. Het voortbestaan van de school loopt dus geen enkel gevaar." 'Het reformatorische Calvijn College zit ook in een landelijk samenwerkings verband' VLISSINGEN. Het Vlissingse stad huis was dinsdagmiddag geslo ten omdat de gemeente een teambuildingsactiviteit voor de ambtenaren hield. Na afloop kon den de tweehonderd medewer kers van de gemeente gezamen lijk genieten van een maaltijd in de Timmerfabriek in Vlissingen. Volgens een van de voorlichters van de gemeente bedragen de to tale kosten 10.000 euro. In de regio Lezing Franca Treur in kerkje van Kats Schrijfster Franca Treur (1979) geeft vrijdag een lezing in het kerkje van Kats. Het is de eerste voorstelling van het nieuwe cul tuurseizoen van Nut Noord-Beve land. In 2009 debuteerde Franca Treur met haar roman Dorsvloer vol confetti, waarvoor zij putte uit haar eigen jeugd in Melisker- ke. In 2014 verscheen haar nieu we roman De Woongroep. De lite raire avond begint om 20.00 uur. Toegang is voor leden 8 euro, niet-leden betalen 6 euro. Naaktzwemmen in Vlissingse zwembad Naturistenzwemvereniging Delta Natuur biedt in de wintermaan den de mogelijkheid tot naakt zwemmen in het Vrijburgbad in Vlissingen. Op zondag van 18.00 tot 19.00 uur zijn het wedstrijd- bad, het verenigingsbad en het in- structiebad beschikbaar. Leden van Delta Natuur zijn welkom, maar ook niet-leden die graag eens naakt willen recreeëren. Zij moeten wel in het bezit zijn van een geldige NFN/INF-kaart. Quatre mains met klassieke werken Janny Lous en Nely Koen uit West-Souburg spelen zaterdag verschillende klassieke stukken quatre mains. Aan Bellamypark 151 in Vlissingen zijn zij vanaf 14.30 uur te horen met werken als Bright Eyes en Bridge over Trou bled Water. Ook spelen ze nog ie der afzonderlijk. De entree is vrij. Mijn dorp, mijn stad Automobilisten kunnen donder dag gratis hun bandenspanning laten controleren. Servicemede werkers van Band op Spanning zijn tussen 9.00 en 16.00 uur op het parkeerterrein van het ge meentehuis in Domburg aanwe zig om controles uit te voeren en zo nodig banden op te pompen. De gemeente Veere biedt de gra tis check aan in het kader van de Europese Mobiliteitsweek, waar bij in heel Europa extra aandacht is voor duurzame vormen van ver voer en bewust autogebruik. Het rijden met de juiste bandenspan ning kan zorgen voor twee tot vijf procent brandstofbesparing. Ook vermindert het de C02-uit- stoot en slijtage van de banden. Ooststraat 5, 20.00-23.00 uur - Jazz by the Sea met optreden Rue d'Anvers Het Zwin 1, 09.30 uur - 'Zingen met je kind' voor ouders/verzorgers en kinderen in de leeftijd van 0-4 jaar; Markt 51, De Druk- kery, 09.30-18.00 uur - Tentoonstel ling Arno Kramer en Nicole Schulze; Koudekerkseweg 139,14.00 uur - Jeu de Boules spelen; Gymzaal Palet, Jo- han van Reigers berglaan 2, 13.30-14.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5 door SWM; 14.30-15.30 uur - Sportactivi teit voor kinderen uit groep 6 t/m 8 door SWM; 15.30-16.30 uur - Voetballen voor kinderen t/m 14 jaar door SWM; Westmede 75, 19.30-20.30 uur - Kennismaking met de Chinese rackets- port Taiji Bailong Ball; Cinema Middel burg, Achter de Houttuinen 30, 20.00 uur - Avond van de Franse Film, vertoning 'Pa pa ou maman' Het Zeecafé, 11.00 uur - Strand Yoga Het oude Brand spuithuis, Toren straat 30, overdag - Expositie Goud vondst en brand weeractiviteit voor de jeugd Ons Plekje, Falckstraat 4, 09.00 uur - Recreatiewan deltochten van 5 en 10 km; Van Hogendorp- weg 58A, 09.30- 11.30 uur - Gratis kleding herstel hulp in het Wijk centrum bij Majo raat; De Branding, Theo Thijssenschool, De Vlieger, De Omni bus (voormalige Houtuyn) en Vrijenhovenzaal, overdag - Vriend jes- en vriendinne- tjesweek bij Vlis singse Turn Vereni ging; CineCity, Spuikom- weg 1, hele dag - Film by the Sea met om 15.00 uur - Kindermiddag met schrijver Paul van Loon Duinopgang 't Pauwtje, 13.00-17.00 uur - Gratis openstelling van Bunkermu seum door Annemarie Zevenbergen SEROOSKERKE. „Terug naar vroe ger kan niet meer. We moeten nu aan de toekomst werken. Het gaat mij om de veiligheid van de burgers, het geld is niet mijn zaak. Dat ligt op het bordje van de minister." Rob van der Zwaag, burgemeester door Willem Adriaansens KAPELLE. De leerlingen van de Isaac Beeckman Academie (IBA) in Kapelle zullen niks merken van de procedure die de school heeft aangespannen bij de Raad van Sta te. Dat zegt Suzan Polet, die bij Isaac Beeckman en een vergelijk bare school in Friesland de dage lijkse leiding heeft. Suzan Polet, Isaac Beeckman KATS Bewoners van de wijk Middelburg-Zuid kunnen zaterdag van 16.30 tot 20.30 uur bijpraten met buurtgenoten. Voor 14,75 euro kunnen zij naar de gezamenlijke barbecue in wijkcentrum Palet. Aan melden via 06-38597032. VLISSINGEN www.delta-natuur.nl. VLISSINGEN VLISSINGEN Spirituele beurs In het Arsenaaltheater in Vlissingen vindt za terdag en zondag de tweede editie plaats van de spirituele beurs Follow the road to your heart. Er zijn di verse lezingen en aller lei spirituele bezighe den zoals tarot, zandle- zen en aura's. De en tree is 4,50 euro met een gratis kopje koffie of thee. Voor kinderen onder de twaalf jaar is de toegang gratis. DOMBURG WESTKAPELLE Vogelfeest Ruim 180 kinderen en hun begeleiders ko men donderdag naar het Ciga Vogelfeest. Korfbalvereniging Stormvogels is organi sator van het sport festijn op sportpark De Prelaat in Westka- pelle, waarbij kinderen uit de groepen één tot en met vier uit Dom burg, Zoutelande, Biggekerke en Westka- pelle allerlei spelletjes doen. Kinderen uit de groe pen vijf tot en met acht hebben op dezelf de locatie hun jaarlijk se sportdag. In het totaal beleven 350 kinderen een spor tieve donderdag. MIDDELBURG. Grootkoor Zeeland begint donderdag een nieuw koorpro ject onder leiding van Etty van der Mei en Nan van Groeningen. De repe tities zijn na donderdag op 8 oktober, 5 en 19 november en 3 december en vinden plaats in de Hoeksteen te Middelburg van 19.15 tot 22.00 uur. Het nieuwe project is een kerstproject. Tijdens de repetities worden er bekende kerstwerken en Christmas carols ingestudeerd. Tijdens het kerst concert op 18 december wordt er medewerking verleend door het Char les Dickens Ensemble. tips? mail naar redactie@pzc.nl DOMBURG MIDDELBURG OOSTKAPELLE SEROOSKERKE VLISSINGEN ZOUTELANDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42