Dodelijk rapport over ProRail Kras Kortingsdagen NIEUWS 3 'Of Truusje en Pietje er nu een half procentje bij krijgen zal minder van invloed op ons zijn dan een oorlog in Syrië' Geert wiiders, pw Het kabinet geeft ons een opdracht mee: dat we 'normaal en respectvol' met elkaar omgaan CDA-leider Sybrand van Haersma Buma vast voor. Hij weigert deze Justitiebegroting te steunen. En nu er Europees nog altijd geen waterdicht akkoord is voor de her verdeling van vluchtelingen, blijft ook dat terrein een nijpend vraag stuk, weet D66-voorman Alexan der Pechtold. Zeker met een coali tie van twee partijen die verschil lend over asiel denken. „De glans is er af bij dit kabinet." Via de koning zijn de buitenland- se-problemen-met-binnenland- se-invloeden alvast geadres seerd. Aan Rutte nu de taak om zijn oplossingen te ver kopen. riteit. Daar duikt 'het Grote Dikke Ik' van premier Rutte op in de Troonrede, de egoïstische mentali teit die hij hekelde tijdens een WD-congres in het najaar. Nor maal doen, zegt hij de koning na afloop nog eens na. „Bijvoorbeeld ouders die heel vaak partij kiezen voor het kind en niet voor de le raar. Misschien is hun kind hele maal niet briljant en niet altijd aar dig, en is de straf terecht." Als de fractieleiders vandaag in het parlement reageren op de Mil joenennota, zal vooral de angst voor overslaande onrust vanuit het buitenland nagalmen. Om gangsvormen, koopkracht en klei ne belastingvoordeeltjes zijn nu eenmaal minder prangend dan de vluchtelingen die inmiddels op Nederlandse treinstations aanko men. Ook in politiek Den Haag voelt men dat haarfijn aan. Zoals Geert Wilders (PVV) het zegt: „Of Truusje en Pietje er nu een half procentje bij krijgen zal uit eindelijk minder van invloed op ons zijn dan een oorlog in Syrië." Natuurlijk zal er gesoebat wor den over de aanhoudende, hoge werkloosheid. Natuurlijk zullen de ministers gehekeld worden om de haperende veranderingen in de zorg, bijvoorbeeld met de pgb's. Maar in de wandelgangen slijpen de fractieleiders van links tot rechts vooral de messen over de buitenlandse dreigingen voor ons kikkerlandje. Dat er tegelijk geen extra geld gaat naar politie en jus titie, oogst kritiek. „Onverant woord en onbegrijpelijk", sorteert Zware ingrepen in de kosten zijn nodig. Dat blijkt uit onafhanke lijk onderzoek door meerdere ad viesbureaus in opdracht van staatssecretaris Wilma Mansveld (spoor). Het gaat om projecten voor de periode tussen 2018 en 2028, die gezamenlijk veel meer kosten dan was afgesproken. Daarnaast bestaat bij meerdere projecten het risico dat de kosten in de toekomst ook uit de hand lopen. De onderzoekers noemen concreet de Betuweroute, inten siever spoorgebruik, toenemend onderhoud aan tunnels en ver vanging van de Oosterdokbrug- gen in Amsterdam. Mansveld waarschuwt dat de maatregelen om de financiën weer op orde te krijgen deels de dienstverlening richting reizigers zullen treffen. Vanwege de toe komstige risico's op projecten re serveert de staatssecretaris alvast 400 miljoen euro in het Infra structuurfonds. ProRail is al langer een zorgen kindje voor staatssecretaris Mans veld. Eerder dit jaar werd ze nog in verlegenheid gebracht doordat de spoorbeheerder zonder over leg onderhoudscontracten met een te lange looptijd had afgeslo ten. Volgens de onderzoekers is er momenteel geen sprake van achterstallig onderhoud aan het spoor. Korting op alle reizen! WOENSDAG 16 SEPTEMBER 2015 de grote boze buitenwereld door Edwin van der AA DEN HAAG Spoorbeheerder Pro- Rail zit diep in de financiële pro blemen. Het bedrijf heeft een fi nancieel gat van 475 miljoen euro op de begroting voor toekomstige onderhouds- en vervangingspro jecten. Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977oc dffiüE Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3