Kinderen op de rode loper Jesse redt vrouw van vechtersbazen Vluchtelingen volgen Nederlandse les Uitgelezen kans om nog meer Zeeuws geluid in Den Haag te laten klinken Provincie Zeeland mag in 2016 het Prinsjesfestival organiseren; een reeks activiteiten rondom het Binnenhof DEN HAAG. Zeeland krijgt een uit gelezen kans om zich in politiek Den Haag nog beter op de kaart te zetten. Want volgend jaar mag ze het Prinsjesfestival organiseren. Elk jaar wordt rondom Prinsjes dag door een provincie het zoge noemde Prinsjesfestival gehou den. Zeeland - zo maakte ze gister avond bekend - neemt het stokje over van de provincie Overijssel. Die presenteerde zich de afgelo pen week vanuit de tijdelijke Prinsjesambassade aan de Kneu terdijk in Den Haag. De provincie Zeeland gaat het Prinsjesfestival 2016 samen met het bedrijfsleven en met kennis instellingen voorbereiden. „Het is heel mooi dat we Zeeland naar Den Haag toe kunnen brengen", reageert commissaris van de ko ning Han Polman. „Het program ma zal passend en Zeeuws eigen zijn." Het is volgens hem dé mogelijk heid om te laten zien wat Zeeland te bieden heeft. In politiek Den Haag hebben politici een broertje dood aan steden of provincies die alleen maar komen klagen en vra gen. „Komend jaar laten we in Den Haag zien wat wij nog meer kunnen betekenen voor Nederland." Prinsjesdag zelf bracht Zeeland zoals verwacht weinig nieuws. De afgelo pen jaren moest Zeeland pra ten als brugman om geld binnen te slepen voor bijvoorbeeld de N57, een tweede afslag van de A58 bij Goes, een nieuwe zeesluis bij Terneuzen en de aanpak van de zandhonger in de Oosterschelde. Nu dat allemaal is geregeld, staan niet veel projecten op stapel. Toch vallen in de begrotingen van de ministeries een paar zaken op. Zo mag de politie in Zeeland en West-Brabant ook in 2016 door gaan met haar strijd tegen 'onder mijnende criminaliteit' zoals wietteelt, de productie van synthetische drugs en out law motorcycle gangs. Het kabinet erkent daarmee de goede resultaten die de task- force bereikt. De politie in Zee land en West-Brabant maakte voor de zomer bekend dat de aan pak 'begint te werken' en dat er sprake is van een ommekeer. Verder kunnen akkerbouwers in 2016 opnieuw een tegemoetko ming krijgen in de premie voor een brede weersverzekering. Met zo'n verzekering kunnen telers zich tegen alle weersrisico's verze keren. Dit jaar was er ook een der gelijke regeling en die wordt dus voortgezet. www.pzc.nl walcheren@pzc.nl WOENSDAG 16 september 2015 Zeelan Zeeuws tintje aan Prinsjesdag door Jeffrey Kutterink en prinsen, VLISSINGEN. In hun mooiste, hun allermooiste kleren. Ook nog in een heuse limousine zitten. Zomaar over de rode loper lopen. Die sopte wel door de regen, maar dat gaf niet. En ze werden ook nog eens hart verwarmend toegesproken door burgemeester Letty Demmers van Vlissingen. Dat was Kids by the Sea, gisteren in bioscoop CineCity in Vlissingen. De plaatselijke Rotaryclub nodigde ruim honderd ren uit de groepen 1 tot en met 4 van de Ravensteinschool en Frans Naereboutschool uit om van Film by the Sea te komen proeven. Om cultuur op te snuiven. Maar vooral ook om een middag lekker ver wend te worden. Als prinsessen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37