Rugbyer Tim Visser hoopt een rolmodel te zijn voor de Nederlandse rugbyjeugd wereldtitel 26 SPORT Ruim twintig duels WK rugby rechtstreeks op televisie Kops op lijst zondaars WADA Robert Horstink mist titelstrijd Smog bedreigt CP Singapore Trainingsgroep Rio bekend All Blacks verdedigen Voor het eerst in de historie doet een Nederlander mee aan het WK rugby, dat vrijdag in Engeland begint. Nederland telt in het internationale mannenrugby niet mee. Het gro te WK is onbereik baar voor Oranje. Toch doet Tim Visser mee aan dit mega-evenement. De 28-jarige Hil versummer speelt voor Schotland. Hij mag uitkomen voor de Schot ten omdat hij er drie jaar onafge broken heeft gewoond en ge speeld. „Aan een WK meedoen is nooit een droom van me ge weest", zegt Visser. „Simpelweg omdat ik wist dat Nederland dat nooit zou halen." Dutch Delight Hij herinnert zich dat hij in 2003 met zijn vader op tv naar de WK-fmale tussen Engeland en Au stralië keek. „We zagen Jonny Wil kinson in de laatste minuut de winnende dropgoal maken. Een halfjaar later stond ik samen met hem op het veld bij de Newcastle Falcons. En nu mag ik zelf aan een WK meedoen. Dat is geweldig." 'Winger' Visser, die in Groot- Brittannië de bijnaam 'Dutch Delight' heeft, debuteerde in juni 2012 voor Schotland, een van de grote namen in het rugby. Hij raakte zijn basisplaats kwijt van wege een beenbreuk, maar in de laatste oefenwedstrijd voor het WK, in Parijs tegen Frankrijk, stond hij weer in de ploeg. „Ik heb een goede voorbereiding ge draaid", vertelt de 1.96 meter lan ge Visser. „Daarom dacht ik al dat ik zou worden opgeroepen." Visser is zijn geboorteland nog niet vergeten. „Ik ben blij dat ik twee landen kan dienen. Voor Ne derland wil ik een ambassadeur zijn. Ik hoop dat als kinderen mij bij het WK zien spelen, ze ook gaan rugbyen." Visser komt woensdag voor het eerst met Schotland in actie tegen Japan. „Ik heb geluk gehad. Ik liep tij dens een toernooi in Amsterdam als zestienjarig jongetje in het veld om volwassen mannen heen en dat maakte indruk bij twee scouts van Newcastle. Ik kreeg een uitnodiging voor een trial. Dat heeft met geluk te maken, maar als je niet goed genoeg bent, dan red je het natuurlijk niet." LONDEN. RTL 7 zendt in Nederland 24 wed strijden van het WK rugby live uit. Het toernooi wordt gespeeld in acht Engelse steden. De fi nale, halve finale en twee kwartfinales vinden plaats in het beroemde stadion Twickenham in Lon den, dat plaats biedt aan 82.000 toeschou wers. Het WK wordt sinds 1987 eens in de vier jaar gehouden en dat maakt dit het achtste wereldkam pioenschap. Tim Visser, speler van Schotland, zal af en toe voor RTL ach ter de schermen bij de Schotse ploeg fil men. Zijn vader Mare, voormalig aan voerder van het Ne derlands team, is een van studiogasten. Marcel Maijer presen teert de uitzendin gen. „Ik zal met Nederlandse passie in het veld staan. Verder geef ik alles voor Schotland en doe ik mee met hun tradities. Ik zing dus ook het Schotse volkslied mee." „We moeten de kwartfinales ha len. Daarna kan er van alles gebeu ren. Bij het vorige WK heeft Schot land de laatste acht voor het eerst niet gehaald. Maar ik heb het ge voel dat we op de weg terug zijn." Het mondiale antidopingbureau WADA heeft alle namen bekend gemaakt van coaches en begelei ders die geschorst zijn vanwege hun betrokkenheid bij doping. Het is een lijst met 124 namen. Volgens WADA mogen zij tijdens hun schorsing niet samenwerken met sporters. Op de lijst staan opvallend veel Italianen en één Nederlander: Bert Kops, meervou dig Nederlands kampioen worste len. Hij zit momenteel een schor sing van twee jaar uit die afloopt in februari 2016. Kops is ervan geschrokken dat hij op een lijst staat met namen. Hij is destijds wegens een administra tieve fout geschorst. Volleyballer Robert Horstink heeft een streep gezet door deelname aan het EK, begin oktober in Bulga rije en Italië. De 33-jarige Hors tink, die in de Italiaanse competi tie speelt, moest opnieuw een ope ratie ondergaan aan zijn rechter knie. Horstink ging begin dit jaar al onder het mes om een inge scheurde pees te herstellen. De vol leyballer werkte de afgelopen maanden hard aan zijn herstel, maar bleef last houden van zijn knie. Horstink trainde de laatste tijd weer mee bij het Nederlands team, waarvoor hij zich na drie jaar afwezigheid opnieuw beschik baar had gesteld. Tot een officiële rentree kwam het echter niet. Bondscoach Max Caldas heeft 26 hockeyers opgenomen in de trai ningsgroep waarmee hij de voorbe reiding op de Olympische Spelen van 2016 in Rio de Janeiro start. Nieuw in de groep zijn Lars Balk en Björn Kellerman, allebei van Kampong. De selectie die vorige maand de Europese titel veroverde, vormt het hart van de trainingsgroep. Die groep van achttien is verder aangevuld met Roel Bovendeert (Bloemendaal), Jelle Galema (Oranje-Zwart), Floris van der Lin den (HGC), Diede van Puffelen (Bloemendaal), Niek van der Schoot (Oranje-Zwart) en Sam van der Ven (HGC). Het WK rugby duurt zes we ken. Het toernooi wordt vrijdag geopend door thuisland Engeland Fiji. De finale aterdag 31 ok tober. Er doen twintig lan den mee die in vier pou les van vijf zijn verdeeld. Schotland, met de Nederlander Tim Visser, speelt tegen Japan, Verenigde Staten, Zuid-Afrika en Samoa. De nummers één en twee gaan door naar de kwartfi nales. Nieuw-Zeeland is rege rend kampioen. De vermaarde All Blacks, wonnen vier jaar ge leden in eigen land de finale van Frankrijk (8-7). „Het Nederlandse rugby en vooral RC Hilversum heb ben veel voor me betekend. Ik speelde tot mijn achttien de in alle nationale teams, maar later weigerde ik de uitnodigingen omdat ik de kans had om voor Schotland uit te komen. Het Nederlandse rugby heeft geen rolmodellen. Als ik die functie kan vervullen, doe ik dat graag." 'Winger' in Schotse dienst door Hans Klippus Nederlander Tim Visser (rechts) is vanaf woensdag met Schotland actief op het WK rugby. „Ik droomde nooit van meedoen aan een WK. Omdat ik wist dat Nederland dat nooit zou halen." foto Gary Hutchison/SNS Group/SRU Waarom ben jij nu waar je bent en is dat andere Nederlandse rugbyers niet gelukt? Laat je straks bij het WK nog zien dat je uit Nederland komt, met een oranje haarband of zo? Schotland is een topland, maar is weggezakt en verloor tijdens het jaar lijkse zeslandentoernooi zelfs al zijn wedstrijden. Wat zijn de kansen? DOPING VOLLEYBAL SINGAPORE. Smog bedreigt het doorgaan van de Grand Prix Formule 1 in de straten van Singapore, die vrijdag moet beginnen. De dikke rook is ko men overwaaien door bosbranden op de Indonesische eilanden Kaliman- tan en Sumatra. Singapore gelastte gisteren al tal van buitenactiviteiten af. HOCKEY Je geeft regelmatig clinics in Neder land. Waarom doe je dat?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26