Memphis scoort wel, maar verlaat Eindhoven allerminst gelukkig Sensationale start van Eindhovenaren met zege Met een klinkende zege op het favoriete Manchester United vierde PSV gisteren de terugkeer in de Champions League. 24 SPORT Shaw met gebroken been van het veld na vliegende tackle Moreno Roer gaat om bij Chelsea Barcelona is flink gehavend Voor Luke Shaw duurde PSV - Manchester United amper een kwartier. De 20-jarige Uni- ted-speler moest met een gebro ken been van het veld na een vliegende tackle van PSV-speler Hector Moreno. De ingreep van de verdediger was in de ogen van scheidsrechter Nicola Rizzo- li niet eens een overtreding. Hij liet na de charge United de wed strijd hervatten met slechts een hoekschop. Shaw werd minuten lang op het veld behandeld. Zijn been werd gestabiliseerd en bij hem werd bovendien een infuus ingebracht. De eerste helft werd daardoor verlengd met liefst acht minuten blessuretijd. Juist Moreno stond in die extra tijd met een kopbal aan de basis van de gelijkmaker van PSV. De inzet van de Mexi caan werd overigens door Oran je-international Daley Blind nog wel van richting veranderd. Shaw was op dat moment al on derweg naar het ziekenhuis. José Mourinho gooit het roer om bij Chelsea na de dramatische start van het seizoen. De Engelse kampioen heeft na vijf wedstrij den in de Premier League pas vier punten en bivakkeert daar mee in de onderste regionen. Mourinho kondigde aan bij de start van de Champions League, vandaag speelt Chelsea tegen Maccabi Tel Aviv, zijn elftal flink te gaan wijzigen. „Ik wil een an dere dynamiek krijgen en zien", zei de Portugese trainer gisteren. „Spelers die nog niet zoveel heb ben gespeeld, krijgen nu de kans." Stefan de Vrij nog een tijdje uitgeschakeld Stefan de Vrij keert voorlopig niet terug bij Lazio. De verdedi ger is nog niet her steld van een knie blessure die hij op liep bij Oranje. Over een week is er meer duidelijk over de kwetsuur. De Vrij mist morgen de uit wedstrijd van Lazio bij Dnjepr Dneprop etrovsk in de Europa League. Ook de vol gende duels met Na- poli en Genoa lijken te vroeg te komen. International Jack Wilshere onder het mes Arsenal zal het nog drie maanden moe ten stellen zonder Jack Wilshere. De Engelse internatio nal moet toch wor den geopereerd aan zijn gebroken linker kuitbeen. FC Barcelona begint vandaag te gen AS Roma de jacht op titelpro- longatie in de Champions Lea gue zonder een paar defensieve krachten. Dani Alves, Thomas Vermaelen en Douglas zijn van wege blessures achtergebleven in Catalonië, net als doelman Claudio Bravo. De Chileense in ternational, de eerste keeper van Barcelona in de Spaanse competi tie, moet in de Champions Lea gue zijn plek altijd afstaan aan Marc-André ter Stegen. Scheidsrechter Björn Kuipers heeft in het Stadio Olimpico de leiding. Mario Cötze met Bayern naar Piraeus Bayern München kan vandaag bij de start van de Cham pions League tegen Olympiakos Piraeus beschikken over Ma rio Götze. De Duitse aanvaller, die zijn land vorig jaar in Bra zilië de wereldtitel bezorgde, stapte gis teren op het vlieg tuig naar Athene. Götze moest zater dag de wedstrijd te gen FC Augsburg overslaan vanwege een spierblessure. EINDHOOVEN Met een sensatione le overwinning op Manchester United heeft PSV voor even afge rekend met zeven magere Europe se jaren. Na de lange periode van absentie in de Champions Lea gue kreeg het publiek in het Phi lips Stadion gisteravond waar het op hoopte. Manchester United ging er na een vroege voorsprong met 2-1 af in Eindhoven. PSV startte daarmee sensationeel in de groep waarin het zichzelf op voorhand allesbehalve kansrijk achtte. Een belangrijk moment in het duel was een verdedigende tack le van Héctor Moreno in de eer ste helft. Was het een rode kaart? Ja, natuurlijk. Als een scheids rechter naast geel en rood ook paars in de borstzak had, had die laatste kleur gisteravond mis schien wel aan hem getoond moe ten worden. Met knip- en scheer- werk schopte Moreno in de eer ste helft Luke Shaw uit de wed strijd, maar de Mexicaanse verde diger raakte daar niet door van slag. Moreno geldt als mooi en mee dogenloos en maakte die reputa tie meer dan waar. Met een knap- pe kopbal zette hij PSV vlak voor rust op het goede spoor. Moreno zorgde via het hoofd van Daley Blind voor de gelijkmaker en PSV bouwde de score na rust uit via Luciano Narsingh. Een onver wachte 2-1 overwinning stond daarmee na een zinderend duel op de klokken. Manchester Uni ted moest na de vroege voor- Luciano Narsingh zette PSV in de tweede helft op voorsprong en werd matchwinnaar sprong komen en slaagde er niet meer in een bres te slaan in de PSV-defensie. Moreno is het type speler dat PSV nodig heeft om in de Cham- pons League te kunnen overle ven. Gisteravond had de van Espa- nyol overgekomen verdediger al le geluk van de wereld dat hij van scheidsrechter Rizzoli mocht blij ven staan. In eerste instantie leek het of de Mexicaan in eigen straf schopgebied voor de bal ging. Met zijn linkerbeen maakte hij echter ook een beweging, waar door Shaw in een soort cirkel zaag terecht kwam. Het spijker harde optreden van de Mexicaan zorgde voor minutenlang opont houd. Ook Manchester United leek niet van slag door zijn absentie. Na een uitstekende pass van Da ley Blind kon Memphis door de verdediging van PSV snijden. Hij liet Santiago Arias staan en kreeg ook van Jeffrey Bruma vrije door tocht om de voorsprong voor de bezoekers op het scorebord te zet ten. Voor PSV het moment om gas te geven en vol voor de gelijk maker te gaan, waar Moreno dus voor zorgde. Met dat resultaat was PSV niet tevreden. Na een prachtpass van Andrés Guardado Er waren 41 minuten ge speeld, toen er gister avond een zinnetje van Aad de Mos door het hoofd schoot van Memphis De- pay. 'Zet Memphis tegen Santia go Arias en die vreet hem levend op", zei de oud-trainer en analist in aanloop naar de wedstrijd tus sen PSV en Manchester United. Maar nu, vlak voor de rust van een meeslepend gevecht, was net het omgekeerde gebeurd. Bijna achteloos dribbelde Memphis eerst Arias voorbij alsof die er niet stond en daarna Bruma. Om vrij voor het doel ook nog even koeltjes af te ronden door de be nen van keeper Zoet. Het was een actie zo fraai dat het eigenlijk hét moment van de avond had moeten worden. Maar dat werd het niet. En dat lag niet alleen aan de fantastische presta tie van het mentaal ijzersterke PSV. Het lag óók aan Memphis zelf. Omdat de treffer (weer) niet de aanzet bleek om ook op ande re manieren zijn stempel te druk ken in een topwedstrijd van zijn ploeg. Vlak na zijn 0-1 had hij nog wat pech toen meteen de kans kwam om ook 0-2 te maken. Maar daarna werd het zoeken en zoeken tot op het eind de moede loosheid toesloeg. Op die moeilij- Bijna achteloos dribbelde Memphis eerst Arias voorbij alsof die er niet stond en daarna Bruma. En scoorde. ke fase van een minuut of tien na slaagde PSV erin zijn wapens uit te schakelen. Zoals voorlopig ook de ploegen op het niveau van de Engelse Premier League daarin slagen. Geen dribbels meer naar binnen vanaf de zijkant. Geen vrije schietkansen of vrije trap pen op twintig meter van het doel. Coach Louis van Gaal hevel de de Oranje-international in de tweede helft bewust over naar de rechterkant, maar ook dat mocht niet baten. Eén keer werd Memphis zelfs van de bal gelopen door nota be ne Maxime Lestienne, de links buiten bij de tegenstander. Wat was het boeiend om gisteren te gelijkertijd ook naar hém te kij ken. Lestienne mag dan nog niet zo koelbloedig en verfijnd zijn in de afwerking als Memphis, hij is voorlopig wel een gouden jongen voor het team. Sport VOETBAL Een tackle van Moreno bezorgde Shaw een gebroken been. foto AP VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL PSV staat in Europa weer op de kaart door Rik Elfrink MANCHESTER UNITED door Maarten Wijffels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24