I» r ra»-yj Negeren blijkt niet te werken, aanhang groeit mok de kerstsfeer/ 50.000 NIEUWS 23 Vannacht willen tien Republikeinse tegenstanders het Donald Trump moeilijk maken in een tv-debat. Hoe? effeweg.nl Ze dachten in het eerste de bat in augustus nog dat ze hem maar het beste konden negeren, om zijn aanhangers niet tegen de haren in te strijken en geen uitbarstingen in hun richtingen uit te lokken. Het heeft niet gewerkt: Donald Trump raakt een snaar bij kie zers die moe zijn van de politiek correc te machtselite in Washington en zag zijn populariteit vooral toenemen. Nu is de verwachting dat zijn collegakandi daten klaar staan om hem te raken waar ze kunnen. Waar zitten de zwak ke plekken van de man die van een blad voor de mond nog nooit gehoord heeft? Radiopresentator Hugh Hewitt vond het deze maand tijd om Trump wat 'op- perbevelhebbersvragen' te stellen en stuitte op een kennislacune. Kent hij als potentieel hoofd van de Amerikaan se troepen generaal Qassem Suleimani, de chef van het Quds-korps van de Iraanse Republikeinse garde? „De Koer den zijn verkeerd behandeld", zegt Trump, die denkt met Koerden te ma ken te hebben. Hewitt noemt de na men van de leiders van Hezbollah, al-Qaeda, al-Nusra en IS. Kent hij hen? Trump zegt nee, maar stelt de intervie wer gerust: hij is goed in delegeren. En: „Ik denk dat ze allemaal al vervangen zijn als ik in functie ben." Trump mag dan een vermogen ver gaard hebben, zijn bedrijf is sinds 1991 ook vier keer failliet gegaan. Naar eigen zeggen een deal met de banken om schulden weg te snoeien - 'ik heb de wetten van dit land gebruikt, zoals ie dereen doet'. Zijn zakelijke verleden kent wel meer episodes die vragen op roepen. De Trump University bijvoor- Het bedrijf van Trump is sinds 1991 maar liefst vier keer failliet gegaan Hij was ooit een toegewijd democraat en voorstander van abortus beeld, voor de rechter gesleept omdat studenten zich opgelicht voelden. Ze betaalden tienduizenden dollars voor een school zonder licentie, waar Trump bovendien nooit kwam voor het beloofde persoonlijk advies. De vastgoedtycoon liet in de jaren '70 en '80 onder meer zijn Trump Plaza in New York bouwen door een bedrijf dat in handen was van Italiaanse maffia families, waar hij wel vaker zaken mee deed. Tegenkandidate Carly Fioriana was het doelwit van Trumps laatste naar seksis me riekende opmerking. „Kijk haar ge zicht!", riep hij in het bijzijn van een journalist van tijdschrift Rolling Stone. „Gaat iemand daarop stemmen? Kun je je dat voorstellen als het gezicht van onze nieuwe president?" Het ging over Fiorina's persoon, beweerde hij, niet over haar uiterlijk - wat de aanwezige journalist zich niet kon voorstellen. Wie wil, kan een reeks van dit soort vrouwonvriendelijke opmerkingen naar boven halen. Dat Hillary Clinton haar man al niet kan behagen, laat staan heel Amerika. Jaren geleden schreef hij dat de vrouwen die wonnen in zijn realityspel The Apprentice dat aan hun sex appeal te danken hadden. 'U draait', zouden Trumps tegenstan ders hem a la Jan Peter Balkenende kunnen verwijten - Jeb Bush deed het al in tv-spotjes. Er was een tijd dat Trump pleitte voor het toestaan van abortus en met publiek geld betaalde gezondheidszorg voor iedereen. Nu wil hij af van Obama's zorgverzekeringstel sel en is hij tegen abortus. Bovendien was hij tussen 2001 een 2009 een gere gistreerd Democraat en steunde hij in die jaren vooral de Democratische Par tij met donaties. Hillary Clinton kreeg van de familie Trump vier maal een zak dollars voor haar campagnes. Ze was zelfs op zijn bruiloft. Trump heeft een voorliefde voor hygië ne die naar smetvrees neigt en haat handen schudden. Niet zo handig als president, die voor de camera's breed lachend de handen van zijn collegalei ders op en neer hoort te zwaaien. NU VANAF Moezel ALL INCLUSIVE va 659 www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Gratis Brochure 2015 najaar 2015 voorjaar 2016 Jaarlijks meer dan tevreden vakantiegangers! Essen en Düsseldorfva 62 Oberhausen en Dortmund va 65 Dortmund, Münster en Bielefeldva 129 Oberhausen, Kassei en Dortmund va 159 Heerlijke kerstreizen! Single Kerstreis Halle va.€ 349 Kerst op de Veluwe va.€ 359 Bodensee va€499 Wenen va €499 Dortmund en Münster va 59 Gezellige kerstmarkten! WOENSDAG 16 SEPTEMBER 2015 foto De zwaktes van Donald Trump door onze correspondent Karlijn van Houwelingen BUITENLANDSE ZAKEN OBSCURE DEALS VROUWEN DEMOCRATISCH VERLEDEN SMETVREES Laura Buckman 8 daagse busreis All-inclusive verblijf vertrek op 22 december Highlights: Cochem Beilstein Boppard Koblenz en Loreley Maria Laach Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon en o.b.v. een boeking voor AfiWR 2 personen. Exclusief excursie en entreegelden en €18,- reservedngskosten per boeking. *-'asy Naam dhr/mvr 2 daagse busreis, vertrek: 27, 28 november, 4, 5,11, 12,18,19 december Inclusief: verblijf o.b.v. logies en ontbijt vervoer per luxe touringcar 2 daagse busreis, vertrek: 27,28 november, 4,5,11,12,18,19 december Inclusief: verblijf in 4* hotel o.b.v. logies en ontbijt vervoer per luxe touringcar 3 daagse busreis, vertrek: 27 november, 4,1118 december Inclusief: verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension vervoer per luxe touringcar 3 daagse busreis, vertrek: 27 november, 4,11,18 december ALL-INCLUSIVE verblijf in 3* hotel vervoer per luxe touringcar 5 daagse busreis verblijf o.b.v. halfpension vertrek op 23 december Highlights: Helmstedt Natuurtocht Harz Dresden en Halle -Quedlinburg v/ Voor deze reis betaalt u GEEN 1 -persoonskamer toeslag! S daagse busreis verblijf o.b.v. halfpension vertrek op 23 december Highlights: Openluchtmuseum Orchideeënhoeve Hattem IJssculpturen 8 daagse busreis verblijf o.b.v. halfpension vertrek op 22 december Highlights: Boottocht Lindau Bloemeneiland Mainau Waterval Schaffhausen 8 daagse busreis verblijf o.b.v. halfpension vertrek op 22 december Highlights: Slot Schönnbrunn Melk en Donaudal Wienerwald en Seegrotte Adres PostcodePlaats. Tel. nr.E-mail. Zonder postzegel verzenden naar: Effeweg.nl, antwoordnr. 778, 7700 VG Nieuwleusen oo 2 daagse busreis, vertrek: 27, 28 november, 4, 5,11,12,18,19 december Inclusief: verblijf in 4* hotel o.b.v. logies en ontbijt vervoer per luxe touringcar effeweg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23