Jan Poortvliet op avontuur naar China A Afscheid Gouden Koets Meer geld voor Zeeuws-Vlaanderen Achterover leunen is er met bij. Volgens premier Rutte is er nog werk aan de winkel. Te beginnen de werkloosheid. DEN HAAG. Nederland heeft zich aan de economische crisis ont worsteld, maar daarmee is het werk niet gedaan. De problemen met de economie zijn nog te groot, stelde minister Jeroen Dijs- selbloem gisteren bij de presenta tie van de Miljoenennota. Ook premier Mark Rutte leunt niet achterover. Er is nog veel te doen, stelde hij. „Ik ben pas tevre den als de werkloosheid meer gaat dalen dan nu gebeurt." In 2016 zitten 605.000 mensen zon der baan thuis. Er is ook goed nieuws: de economische groei trekt volgend jaar aan naar 2,4 pro cent. Het begrotingstekort daalt weliswaar naar 1,5 procent, maar dat vindt Dijsselbloem niet ge noeg. Hij wil de begroting verder op orde brengen, bij voorkeur naar begrotingsevenwicht. Dijsselbloem waarschuwde te gen het beeld dat het kabinet nu met de lastenverlichtingen ter waarde van 5 miljard euro geld 'te ruggeeft' aan de mensen. De her vormingen en bezuinigingen wor den niet teruggedraaid, zei hij. Daarvoor gaat het nog te slecht met de economie. Door de lasten verlichting hoopt Dijsselbloem wel dat we meer geld gaan uitge ven. Dat kan de economie weer een extra duwtje in de rug geven. Het kabinet hoopt dat dit ook extra banen oplevert. De Raad van State is in haar ad vies kritisch op de gepresenteerde begroting voor komend jaar. Vol gens het hoogste adviesorgaan is het onverantwoord om een lasten verlichting door te voeren terwijl het begrotingstekort oploopt. „Het is een gemiste kans dat de aange kondigde belastinghervormingen niet worden doorgevoerd." Voor die hervormingen was geen meer derheid te vinden. Staatssecretaris Eric Wiebes van Financiën wil wel doorgaan met het hervorming van het belas tingstelsel, met één maatregel per jaar. „Je moet het zien als twee stuks fruit per dag: niet iedereen heeft er zin in, maar het moet wel." Ook bij de oppositiepartijen, waar de messen voor de Algeme ne Politieke Beschouwingen, die vandaag en morgen op het pro gramma staan, werden geslepen, klonk kritiek. Dit kabinet mist am bitie, stelde CDA-leider Sybrand Buma. Volgens D66-fractievoorzit- 'Ik ben pas tevreden als de werkloosheid meer daalt dan nu gebeurt' ter Alexander Pechtold is 'de glans eraf. Premier Rutte liet weten dat het 'geen doel op zich' is dat zijn kabinet de rit uitzit. „Als de par tijen er niet meer uitkomen, dan gaan we naar de kiezer." Dat blijkt uit de Prinsjesdagstukken. Nederland kent drie gebieden waar de bevolking veel sneller daalt dan elders: Zeeuws-Vlaanderen, Parkstad Limburg en Noordoost-Groningen. Dat zorgt voor problemen, zoals leegstand en het verdwijnen van voorzieningen. De drie krimpgebieden heb ben de afgelopen jaren extra geld uit Den Haag ge kregen om die problemen aan te pakken. Maar de afspraken daarover liepen dit jaar af. Minister Stef Blok van Wonen en Rijksdienst zei gisteren dat afspraken worden gemaakt met de krimpregio's én met die gebieden waar de be volking de komend jaren sterk daalt. Die gelden tot 2019. „Het gaat niet om een bizar hoog bedrag dat de Zeeuws-Vlaamse gemeenten krijgen", zegt PvdA-Kamerlid Albert de Vries uit Middelburg. Hij maakt zich al jaren sterk voor de aanpak van krimpproblemen. „Maar de gemeenten kunnen er wel wat mee doen. Om het geld te krijgen, zullen ze nog meer dan voorheen samen moeten optrek ken." www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 16 september 2015 4 Q° Regenachtig 257e jaargang nr. 218 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 SPORT B MATHIJS MHALUIUBOH In Geld Goed Koken uit een doosje HelloFresh, Allerhande, Mathijs, Marley Spoon, Beebox: zoek de verschillen Prinsjesdag 2015 was niet alleen de Troonrede met goed nieuws voor de mees te Nederlanders; het bete kende ook het voorlopig laatste ritje van koning Wil- lem-Alexander en koningin Maxima in de Gouden Koets. Komende jaren rij den ze met een Glazen Koets. Het praalrijtuig wordt gerenoveerd, foto Pim Ras Extra duwtje voor extra banen door Hanneke Keultjes Mark Rutte, premier Lees verder op de pagina's 3 tot en met 11 over Prinsjesdag en de Rijksbe groting. 8 711688 555530 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG. Zeeuws-Vlaanderen kan rekenen op en kele miljoenen euro's extra uit Den Haag om de ge volgen van krimp op te vangen. Zeeland 1: Zeeuws tintje aan Prinsjesdag Zeeland 2: Commentaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1