m.7i baJdBrwzjn.nJ NIEUWS 11 mwozivmz KINPEÉOPMNö ZELF PI2I5 TENSLOTTE traditioneel samen met een sterk ontwikkelde solidariteit en onder linge betrokkenheid. Die gedeelde waarden vertegenwoordigen een groot maatschappelijk kapitaal. Ze zorgen ervoor dat alle inwoners van het Koninkrijk zich in vrij heid kunnen ontplooien, zich be schermd weten en zich thuis kun nen voelen. Deze gekoesterde ma nier van leven staat ook centraal tijdens de gezamenlijke viering van 200 jaar Koninkrijk. Samen met de Caribische delen van het Koninkrijk blijft Nederland wer ken aan een goede toekomst. De overheid heeft een voorbeeld functie bij het uitdragen van ge deelde waarden. De integriteit van het openbaar bestuur mag niet ter discussie staan. De over heid stelt regels en handhaaft die om de openbare orde en veilig heid te bewaken. Waar onder- en bovenwereld vermengd raken, wordt dit aangepakt. Juist de nor male en respectvolle omgang met elkaar vraagt om alertheid en een actieve houding van ieder van ons, zoals dat past in de lange Ne derlandse traditie van verantwoor delijk burgerschap. Dit geldt zeker wanneer agenten, wegwerkers, ambulanceverpleegkundigen en anderen die met hart en ziel wer ken voor de publieke zaak, te ma ken krijgen met verbaal of fysiek geweld. De dreiging van radicalisering en terroristische aanslagen in Europa zet de samenleving onder druk. Hierdoor komt niet alleen de vei ligheid van mensen in het geding, het is ook een voedingsbodem voor onderling wantrouwen en een gevaar voor de sociale cohesie in ons land. We moeten voorko men dat conflicten in het buiten land een polariserend effect heb ben in onze samenleving. Het is cruciaal dat we ons tegen deze dreiging wapenen. Het kabinet re serveert daarom structureel extra geld om de operationele taak van de veiligheidsdiensten, het verza melen en analyseren van informa tie, en het preventiebeleid te ver sterken. De vluchtelingenstroom groeit en duldt geen afwachtende houding. De huidige situatie creëert span ningen in Europa. Dit vraagt om scherpe keuzes voor beperking van de instroom en een betere ver deling over de lidstaten. Er is een integrale aanpak nodig die reke ning houdt met alle relevante fac toren. Het gaat dan onder meer om internationale conflictbeheer sing, opvang in de regio, het tegen gaan van mensensmokkel, een ZGM IN VÉ?Pi,££6HUIZEN WÖPPT V&PP5TEI2P strenge maar rechtvaardige asiel procedure in elk land, een effec tief terugkeerbeleid en perspectief op integratie voor mensen die niet kunnen terugkeren naar het land van herkomst. Alleen zo kan recht worden gedaan aan het hu manitaire aspect en aan het maat schappelijk draagvlak in Neder land en andere Europese landen. MEINET: NUGHTEPHEIP (7NR4NICS HEPSTEL EEN &\TT5fZ&AL.\ MAJESTEIT Veiligheid en migratie zijn twee internationale hoofdthema's die ook het Nederlandse EU-voorzit- terschap in de eerste helft van 2016 zullen tekenen. Als voorzit ter wil Nederland een pragmati sche bruggenbouwer zijn. Alleen samen zijn we in staat onze collec tieve veiligheid te garanderen, on ze gedeelde waarden te bescher men en het welzijn en de wel vaart van de inwoners van Europa het best te dienen. Voor ons land zijn economische groei en zoveel mogelijk nieuwe en volwaardige banen belangrijke aandachtspun ten. Daarvoor is een innovatief Eu ropa nodig met een goed functio nerende interne markt en open handelsrelaties met de rest van de wereld. Andere onderwerpen die tijdens het voorzitterschap aan dacht zullen vragen, zijn de posi tie van Griekenland en het Britse referendum over het lidmaatschap van de EU. Het uitgangspunt van de regering blijft een Europa dat beter functioneert en zich richt op hoofdzaken. Een belangrijk podium waarop de EU zich als eenheid moet presen teren, is de VN-klimaattop in Pa rijs in december 2015. Samen met de andere EU-lidstaten is de Ne derlandse inzet gericht op een aan zienlijke vermindering van de uit stoot van schadelijke stoffen ten opzichte van het niveau van 1990. Nederlandse multinationals heb ben nu al een internationale voor beeldfunctie op het terrein van duurzame bedrijfsvoering, kennis en kunde. De regering stelt bedrij ven in staat fiscaal aantrekkelijker te investeren in milieuvriendelij ke technieken. Tegengaan van klimaatverande ring en verduurzaming van de eco nomie zijn grote, overkoepelende thema's. De gevolgen voor toe komstige generaties zijn heel di rect en concreet. Dat geldt zeker voor ons land, dat voor een groot deel onder de zee spiegel ligt. Waterveiligheid heeft daarom ho ge prioriteit. Op veel locaties wordt de komende jaren gewerkt aan versterking van dijken en duingebieden. Dat gebeurt vaak op de meest innovatieve manie ren. Zo worden bij de vernieu wing van de Afsluitdijk veilig heid, natuurontwikkeling en ener gieopwekking gecombineerd. Pro jecten als deze verstevigen de goe de internationale reputatie en po sitie van onze watersector en leve ren een bijdrage aan onze toekom stige energievoorziening. Eerder dit jaar is besloten minder gas te winnen in Groningen van wege de aardbevingen. De Natio naal Coördinator Groningen stelt samen met de inwoners van het gebied een plan op voor de verster king van woningen. Leden van de Staten-Generaal, Nederland is een stabiel en aantrekkelijk land om in te leven. Ervoor zorgen dat dit zo blijft, vraagt om ieders inzet en om blijvend investeren in de sa menleving. In een instabiele inter nationale omgeving en een samen leving in verandering dienen zich continu nieuwe vraagstukken aan. De komende periode staat voor de regering in het teken van bijdra gen aan internationale stabiliteit en werken aan verder economisch herstel, aan groei van de werkgele genheid en aan een goede uitvoe ring van de ingezette hervormin gen. Zo blijft Nederland een land dat iedereen kansen en vertrou- 6PÖTEEE PPI0PI7EIT VÖÖPWA7FPVEIU6H£/pJ wen in de toekomst biedt. Daar aan werkt de regering samen met u. U mag zich gesteund weten door het besef dat velen u wijs heid toewensen en met mij om kracht en Gods zegen voor u bid den. 12 dagen RR Berlijn, Praag, Boedapest en Wenen. 12 dagen RR Dalmatische Kust/ RR Kroatië 10 dagen Italië Bloemenrivièra 12 dagen RR Klassiek Italië WOENSDAG 16 SEPTEMBER 2015 Leden van de Staten-Generaal, /troonrede De integrale tekst van de Troon rede. v.a. slechts Vertrekdata 5,12,26 Oktober Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Vertrekdata: 12 Oktober OÉ Vertrekdata: 5 12 Oktober Vertrekdata: 5 Oktober Vertrekdata: 28 september 12 oktober

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11