Duo schrijft boek over wietindustrie in Zeeland Koning balanceert tussen gezag en populariteit NS: Personeel achter de hand Laat u mij wachten, dan moet u betalen! Spoorbedrijf houdt rekening met grote toestroom asielzoekers. Van Arnhem worden ze naar Ter Apel gebracht. Autobommen Syrië eisen 30 levens Turnbull nieuwe premier Australië In Hart Ziel Aad van Poelgeest is pas 57 ARNHEM. De Nederlandse Spoor wegen verwacht de komst van gro te groepen vluchtelingen vanuit Duitsland. Het bedrijf adviseert hen op station Arnhem uit te stap pen. Van daar worden ze dan met touringcars naar het aanmeldcen trum in Ter Apel vervoerd. Gisteren werd Nederland voor het eerst geconfronteerd met een groep van tientallen vluchtelingen op Amsterdam CS. Een deel kwam met de trein uit Brussel, anderen vanuit Duitsland. De politie heeft de asielzoekers geregistreerd en hen daarna verwezen naar het aan meldcentrum. Op het station van Zwolle strandden zondagnacht al enkele vluchtelingen op weg naar Ter Apel. Ze misten daar de laatste trein naar Emmen, vanwaar ze per bus verder wilden reizen. De ge meente Zwolle overweegt nu in de nachtelijke uren bussen in te zetten voor de reis naar Emmen. Het ministerie van Justitie laat weten dat momenteel 'veel asiel zoekers het laatste deel van de reis naar Nederland zelfstandig (dus zonder mensensmokkelaars) afleg gen'. Tot nu toe kwamen de mees te vluchtelingen met een auto of een busje Nederland in. Ze wer den vervoerd door mensensmok kelaars, die hen soms direct over de grens uit de auto zetten. Ande ren brengen hun passagiers naar NS heeft extra mensen paraat voor de komst van grote groepen vluchtelingen. een station of zetten ze af in de buurt van Ter Apel. De NS heeft met Deutsche Bahn, de Duitse spoorwegen, afge sproken dat die een seintje geeft als een grote groep mensen op een trein naar Nederland stapt. „Dan hebben we het over grotere groe pen dan die van vandaag", aldus een NS-woordvoerder. Mochten er via een andere route vluchtelingen Deutsche Bahn geeft NS een seintje als een grote groep mensen op een trein naar Nederland stapt. op Amsterdam CS of andere sta tions belanden, dan heeft de NS daar mensen voor achter de hand. „Wat dat betreft is het niet anders dan bij bijvoorbeeld een voetbal wedstrijd of een ander groot eve nement." Het is de taak van politie en marechaussee de vluchtelingen verder te begeleiden. Vluchtelingenwerk Nederland pleitte gisteren voor een betere op vang op de Nederlandse stations. Asielzoekers die 's avonds laat op Amsterdam of Zwolle aankomen, kunnen soms niet meer verder rei zen naar Ter Apel en moeten op het station overnachten. Vluchte lingenwerk wil dat daar een einde aan komt. Op station Emmen worden vluchtelingen die na half elf 's avonds aankomen, met een taxi naar Ter Apel gebracht. CANBERRA. Malcolm Turnbull wordt de nieuwe premier van Au stralië. Hij volgt zittend premier Tony Abbott op en is daarmee de zesde premier in acht jaar. Turn bull versloeg Abbott met 54 tegen 44 bij een stemming gisteren bin nen de Liberale Partij. De regering van Abbott lag onder vuur vanwe ge vermeende misstappen, onder linge onenigheid en het lekken van vertrouwelijke informatie. HASAKA. Twee aanslagen met auto bommen in de stad Hasaka in het oosten van Syrië hebben gisteren het leven gekost aan circa dertig mensen. De eerste aanslag was ge richt op Koerdische strijders in het noorden van de stad. Hierbij werden zes Koerden gedood. Bij een tweede aanslag in het cen trum kwamen volgens de staatste levisie zeker twintig mensen om. Hasaka staat grotendeels onder controle van Koerden sinds een aanval van Islamitische Staat in juni de Syrische overheidscontro le nagenoeg wegvaagde. De Koer den zijn nauwelijks in conflict met de overheid, maar richten zich vooral op IS. Die strijd ver loopt succesvol, mede door de hulp van luchtaanvallen die door de VS worden gecoördineerd. Per maand komen bijna drieduizend Zeeuwen niet opdagen tijdens een afspraak in het ziekenhuis. ZorgSaam gaat daar voortaan een rekening voor sturen. 'We proberen de wachtlijsten zo kort moge lijk te houden' ZEELAND 9 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 15 september 2015 4 d° Winden 257e jaargang nr. 217 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 buien Meer nieuws rondom Prinsjesdag op pagina 6, 7 en13t/m15 en al acht jaar dement Bus staat klaar voor migranten door Cyril Rosman O pagina 3,4 5: Grens sluiten nog niet nodig; Ceel boordje? Gooi dan maar weg! 8 711688 555530 ZEELAND 2 3 foto Marcelle Davidse Hans Pieter van Not, plastisch chirurg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1