Vooruitblik op hoorzittingen commissie Sloeweg 4 Aru wint uiteindelijk de Vuelta Mogelijk asbest vrij Onzichtbare Hoek staat dief betrapt onderdruk Verkeer bij gros scholen onveilig Kras Kortingsdagen .15 Buien en zon KAASBOER UITGEBRAND JIANGSU. Een Chinese man die er van overtuigd was dat hij onzicht baar was, is op heterdaad betrapt toen hij een ziekenhuis probeerde te beroven. De man zat te wach ten tot een arts hem kon behande len, toen hij over een balie klom en omgerekend 1400 euro uit een la griste, terwijl de receptioniste er gewoon bij zat. Tot zijn verba zing viel het wel op wat hij deed en werd hij meteen aangehouden. GOUDA. De voetballers van Hoek staan na twee wedstrijden op de laatste plaats in de hoofdklasse. Za terdag leed de club de tweede 4-0-nederlaag op rij. En dat ter wijl Hoek vorig seizoen nog op het hoogste amateurniveau van Nederland speelde. Trainer Ruud Pennings staat niet onder druk, be nadrukken de beleidsbepalers. In een onderzoek van Veilig Ver keer Nederland (WN) onder ruim 2300 basisscholen geeft 83 procent aan te worstelen met de verkeersveiligheid. Zes van de tien scholen zien gevaarlijke situa ties, mede omdat veel ouders hun kinderen met de auto halen en brengen. „Het is heel druk op die momenten, waardoor de kinde ren de situatie niet goed kunnen overzien als ze zelfstandig naar school gaan", zegt WN-woord- voerder Rob Stomphorst. Op 41 procent van de basisscho len zijn parkeerproblemen, en 1 op de 3 scholen stelt dat er ge vaarlijke oversteekplaatsen zijn op de route van hun leerlingen. De klaar-overs met de oranje hesjes en stopborden zijn op steeds minder plekken in het land te vinden. Sinds 2006 is het aantal klaar-overs gehal veerd. Nog steeds hebben scho len moeite om voldoende vrij willigers te vinden. Jaarlijks belanden zo'n zes honderd kinderen tussen o en 14 jaar in het ziekenhuis door een ongeval. Het is niet bekend hoeveel ongelukken bij of op weg naar scholen gebeuren, om dat dat niet wordt geregistreerd. „Wij zien dat scholen kam pen met gevaarlijke situaties en willen dat de routes van huis naar school veilig zijn", stelt Rob Stomphorst. Daarom ziet tien procent van de basisscho len klaar-overs als een oplossing om de leerlingen veiliger op school te krijgen. Veilig Verkeer Nederland gaat hen daarbij hel pen. De wereld is Kras SePtemb, korting p.p Korting op alle reizen! www.pzc.nl Editie WALCHEREN MAANDAG 14 september 2015 257e jaargang nr. 216 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 PAGINA 12 13 SPORT 8 9 BIGGEKERKE. Het leegstaande voormalige partycentrum Kaasboer aan de Kaasboerweg in Biggekerke is gisteravond volledig uitgebrand. Het vuur verspreidde zich dusdanig snel dat de brandweer de uitslaande vlammenzee bestreed met in totaal vier blusvoertuigen en een waterwagen. Ook waren twee meetploegen ter plaatse om het gebied af te bakenen waar mogelijk asbestdeeltjes terecht zijn gekomen; het dak van het complex bevatte mogelijk asbest. Om diezelfde re den blokkeerde de politie alle toegangswegen in de wijde omtrek. De brand was op kilometers afstand goed te zien en te horen. Ook was er sprake van forse rookontwikkeling, die in eerste instantie wegtrok richting Dishoek. De brandweer adviseerde mensen in de omgeving om ramen en deuren te sluiten. Voor Biggekerke stond de wind gunstig, het dorp had weinig last van de rook. Wel was er in het plaatsje veel be langstelling voor de vlammenzee. Het dorp liep uit. Rond 23.00 uur had de brandweer het vuur grotendeels geblust, foto Frans Bosscha Lees meer in het sportkatern door Ellen van Gaaien AMERSFOORT. Bij zo'n zesdui zend basisscholen is de verkeers situatie onveilig voor leerlingen. Een op de tien scholen wil een verkeersbrigade oprichten, maar er is een groot tekort aan vrijwil ligers. PAGINA 2 Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977ocPg Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1