A =n Politiek nieuwsjager over zijn droombaan en zijn privéleven NIEUWS 7 Op het Binnenhof ontsnapt hem niets. Maar of het RTL-boegbeeld thuis alles scherp heeft gezien? 'Lang nadenken over de stropdas' £^:)koopjedeal.nl) alleen dit weekend geldig et was zo'n druile rige zondagmid dag. Tegen vijf uur in de middag bedacht Frits Wester (53): ik heb mijn eigen stem nog niet ge hoord vandaag. „Geloof me, dat is voor mij echt heel raar." Ho, wacht, stop: als het politie ke gezicht van RTL één ding niet wil, is dat het beeld ontstaat van een eenzame man. Fel: „Want dat ben ik niet." Hij heeft zijn droombaan als nieuwsjager en duider op het Bin nenhof, die door de opkomst van sociale media en de lancering van RTL's 24-uursnieuwszender RTL Z, afgelopen week, alleen nog meer snelheid en dynamiek heeft gekregen. Hij heeft z'n zoons van 21 en 19. „Morgenavond ga ik met ze eten." Hij heeft z'n vriendin Regina, die om het weekeinde bij hem is. Het andere weekeinde probeert hij bij haar te zijn, in Friesland. Door de romance met de 27 jaar jongere lerares strandde zijn hu welijk met zijn echtgenote Marjo lein na 21 jaar. De breuk werd vo rig jaar breed uitgemeten in de (roddel)pers, een paar maanden na het overlijden van zijn moeder. „Vorig jaar was een centrifuge, door alles wat er gebeurde in mijn leven", zegt Wester. Zoveel rusti ger is het nu, vertelt Wester in de schaduw van het Kamergebouw, al dertig jaar zijn biotoop. In de cember 1985 begon hij als mede werker op de afdeling voorlich ting van het CDA, en ging nooit meer weg. Na negen jaar stapte hij over naar RTL Nieuws. Acht weken was hij vrij tijdens het zomerreces, hij moet een stuwmeer aan vakantiedagen weg werken. Hij bleef, met zeilboot en vriendin, in de buurt van Den Haag, vooral vanwege de ontwik kelingen in Griekenland. „Nee, maar dat wil ik ook hele maal niet. Ik wil hier niets mis sen, er zou maar iets groots gebeu ren en ik lig op één of ander strand. Toen ik net 50 was gewor den in 2012 had mijn moeder een dag georganiseerd met een oom en tante van me en alle neven en nichten van mijn generatie. On der het motto: anders zien jullie el kaar alleen op begrafenissen. Wij voeren op een bootje bij Broek op Langedijk en ik kreeg sms'jes dat het Catshuisoverleg op springen stond. Toen heb ik Mark Rutte en Maxime Verhagen een sms ge stuurd: 'Even voor mijn agenda, moet ik terugkomen?' Ze ant woordden: 'Ja, het gaat fout, dit wil je vast niet missen.' De volgen de keer dat we met z'n allen bij el kaar waren was inderdaad bij de begrafenis van mijn moeder. Had ik toen op dat bootje niet moeten zeggen: zak er allemaal maar in, ik blijf hier? Ik vond de prijs wel heel hoog." „Ze is bijna mijn ex. Nee, zij heeft me dat nooit verweten. De jon gens ook niet, niet naar mij toe. Mijn nieuwe vriendin zegt soms wel dat ze het belachelijk vindt. 'Waarom kun je niet mee? Moet je alweer werken? Belachelijk!' Ach, zij is een heel nuchtere Friezin." „Nee, het is mijn leven, ik ben zo gehecht aan het RTL Nieuws. Aan dat ik hier mag rondlopen, op tele visie mag uitleggen wat hier ge beurt. En als ik dan de volgende ochtend in de supermarkt hoor: meneer Wester, toen u het uitleg de begreep ik het, daarvoor doe je het. Ik geniet nog elke dag van het RTL Nieuws, van de nieuwe din gen die we doen. Nu met RTL Z, waar we op elk moment kunnen inbreken op de programmering als het nodig is. De zender moet groeien, kijkers moeten het weten te vinden. Maar daar gaan we fan tastische dingen doen." Wester is regelmatig gepolst voor andere functies, maar nooit kwam er iets langs dat hij interessanter vond dan zijn huidige werk. „Ik word wel gevraagd voor dingen, dat ik denk: oké, dan moet ik 's morgens om half negen beginnen. En dan ben ik 's avonds om zes uur thuis. En dat is het dan." 'Mijn vriendin zegt soms wel dat ze het belachelijk vindt. Moet je alweer werken? Belachelijk!' Mompelend: „Dan moet ze er maar aan wennen dat het niet zo is." Het verbaasde Wester dat het vorig jaar zo lang duurde voordat zijn huwelijkscrisis uitlekte. „Ik woonde al lang niet meer thuis. Maar toen het in de media kwam, wist ik: dit wordt een week niet leuk.Ik vond het vooral vervelend voor mijn nieuwe vriendin, die op gejaagd werd. Toen heb ik een fo tograaf gebeld en gezegd dat hij een foto van ons mocht komen maken. Zo wist ik zeker dat het niet te klef beeld zou worden, dat zou niet leuk zijn voor Marjolein. En daarnaast wist ik dat het ge zeik over zou zijn." Toen hij verhuisde naar zijn tij delijke appartement in Voorburg stond hij 's morgens vroeg bij de HEMA. „Voor vier koffiekopjes, vier ontbijtbordjes, vier wijngla zen, heel basic allemaal. In de bla den had net gestaan dat ik weg was thuis en een aantal dames staarde me aan. Toen kon ik toch niet nalaten om te vragen: „En? Wat denken jullie? Heb ik genoeg zo? En is de kleur goed?" Op het Binnenhof kreeg hij lief devolle reacties. 'Door alle par tijen heen.' „Op de dag dat het nieuws naar buiten kwam, belde Mark Rutte. Hij zegt: 'Wat lees ik? Hoe is het met je?' Dat gesprek ging vrij snel over andere dingen, ik meen over Merkel en Obama. Van de grote wereldcrises naar de kleine crisis in Voorburg." „Dan ga ik de volgende avond met die jongens eten, logisch." „Ha, jij ziet me dan als opa. Ande ren zeggen dat ik vast nog op nieuw vader ga worden." Stilte. Dan: „Ik heb me misschien nooit gerealiseerd dat de tijd zo snel gaat. Voor mijn gevoel tilde ik die jongens gisteren nog slapend van de achterbank. Het zijn nu bo men van kerels. Ik heb al die jaren het Binnenhof scherp in de gaten gehouden, maar heb ik thuis wel alles zo scherp gezien? Daar twij fel ik wel eens aan. Tegelijkertijd hebben we als gezin fantastische dingen gedaan. En: je draait het toch niet meer terug." Prinsjesdag, komende dinsdag, staat bol van de tradities en sym boliek, ook voor Frits Wester. „Het is vooral de dag dat ik extra lang nadenk over de stropdas die ik draag in de nieuwsuitzending van half acht. Dat is de enige keer op een dag dat ik een das draag. Op de feestdag van de democratie vind ik dat ik een extra mooie das moet dragen." Hij kijkt uit naar een nieuw parlementair jaar. „Ik weet niet wat voor een bananen schillen de coalitiepartijen nog te genkomen, maar ik geloof op recht dat ze de intentie hebben om de rit samen uit te zitten tot aan de verkiezingen van 2017. Maar vanwege die verkiezingen zullen de partijen steeds meer hun eigen geluid willen laten ho ren. Het wordt heel boeiend." .50% VIER Damesboxershorts van kwaliteitsmerk Ten Cate NU slechts €19,95 XXL Stoffen USB-kabel van maar liefst 3 meter lang! NU slechts 2,95 ZATERDAG 12 SEPTEMBER 2015 staat bij Frits Wester op nummer 1 door Jeroen Schmale H Ben je ooit helemaal vrij? Zijn er wel eens mensen in je directe omgeving die jou je werkethos ver wijten? Je zoons, vriendin, ex-vrouw? Is dat problematisch in jullie relatie? Er is iemand in Friesland die dat een uitstekend vooruitzicht vindt. Morgenavond ga je eten met je zoons. Wat als Samson die dag terug treedt als fractievoorzitter? Maar zou je niet, over een jaar of 20, als opa in een leunstoel, denken... ...ik heb het helemaal verkeerd ge daan. Alleen maar werken, te weinig aandacht voor het gezin? 5 TEN CATE korting Optimaal draagcomfort; 95% katoen en 5% elastaan Zonder zijnaden, zitten dus heerlijk Keuze uit zwart, wit, beige, rood of assorti Tip: ook herenboxershorts, t-shirts en hemdjes van Ten cate in de aanbieding Adviesprijs Korting U 39,95 50% 20,- 30-Pins korting Lightning Micro USB 3 METER LANG! Beschikbaar voor o.a. iPhone, iPad, Samsung, HTC en meer Raken niet in de knoop Geen gedoe met te korte kabels Geschikt voor synchroniseren en opladen Adviesprijs Korting U bespaart €29,95 90% 27,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Met gemak veilig shoppen ES) DPDf^jJl NIET tevreden? geld terugi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7