Schultz: Mansveld en ProRail leggen het bij 6 NIEUWS Romantiek voor jongeren belangrijker dan seks Aanslag voorkomen op monument VS De politie heeft een twintigjari ge man in Jacksonville (Florida) aangehouden omdat hij een mo nument in Kansas City ter nage dachtenis aan de bijna 3.000 do den van de grote terreuraansla gen op 11 september 2001 wilde laten opblazen. Dat zou zondag hebben moeten gebeuren, de dag dat er een grote herdenking bij het monument wordt gehou den. Volgens lokale media in Kansas City had de verdachte een man ingeschakeld om de bom namens hem te plaatsen en laten exploderen. Zijn bedoeling was zo veel mogelijk slachtoffers te maken, aldus de politie. '15-20 miljoen voor pgb-gedupeerden' Het kabinet trekt een bedrag van tussen de 15 en 20 miljoen euro uit voor mensen die de dupe zijn geworden van het debacle met het persoonsgebonden bud get (pgb). Dat heeft staatssecreta ris Martin van Rijn (Volksge zondheid) gisteren bekendge maakt. Het geld komt via een compensatieregeling beschik baar voor pgb-houders en voor zorgverleners. Toen de uitbeta ling van het pgb in januari werd overgenomen door de Sociale Verzekeringsbank (SVB) leidde dat tot maandenlange proble men, die nog steeds niet hele maal zijn opgelost. Ouders zijn misschien een beet je té bezorgd over het seksleven van hun tienerkinderen. Pubers blijken veel meer bezig te zijn met romantiek en relaties dan met seks. Het gaat veel meer over dingen als aantrekkings kracht, iemand leuk vinden en verliefde gevoelens, zonder een seksueel doel. Dat blijkt uit een studie van de Universiteit Utrecht en de Rijksuniversiteit Groningen die nu vier jaar duurt. 1.300 jongeren namen deel. Zij waren aan het begin van de studie tussen de 11 en 15 jaar oud. Op verzoek van de on derzoekers hielden 183 tieners een dagboek bij. Uit de aanteke ningen blijkt dat pubers 'minder geneigd zijn over te gaan tot seks dan de traditionele bezorgdheid van ouders rechtvaardigt'. Pu bers praten weinig met hun ouders over seks, maar soms wel over romantische gevoelens. Toch is het belangrijk dat ouders en tieners wel over seks praten, want ouders kunnen hun kinde ren andere denkbeelden bijbren gen. Pubers die een goede relatie met hun ouders hebben, worden later seksueel actief. Ook ervaren zij seks vaker positief, doordat ze over het algemeen een positief beeld van zichzelf hebben. Mansveld raakte deze week in gro te verlegenheid door uitspraken die ProRail-baas Pier Eringa had gedaan over het ministerie. Vervol gens weigerde ze hem donderdag na een debat in de Tweede Kamer de hand te schudden. Schultz zei gisteren dat de ver houdingen tussen de twee 'verder oké' zijn. „Er zijn lastige uitspra ken, maar dat zullen ze samen moeten oplossen. Ik zou er geen groter probleem van maken dan nodig is." Ook zijn de verhoudin gen volgens haar niet zo verstoord dat ze elkaar geen hand meer ge ven. „Volgens mij reageerde ze zo, omdat je niet op die plek mag ko men." Schultz denkt dat de discus sie rond Mansveld nu geluwd is. De staatssecretaris is volgens Schultz 'prima in staat haar taken te vervullen'. Ze ontkende dat het pakket van Mansveld te zwaar is met spoor en luchtvaart. Dat is volgens haar niet veel anders dan toen Schultz zelf staatssecretaris was. „Ze kan het heel goed, ik zie geen enkel probleem", zei de mi nister. Eringa had deze week in het FD gezegd dat zijn bedrijf onder druk van het ministerie soms slecht nieuws onder de pet moest houden. Mansveld liet de Tweede Kamer vervolgens weten dat Erin ga zijn woorden had teruggetrok ken. Eringa sprak dat in de pauze van het debat donderdag tegen, maar later op de avond kwam Pro- Rail toch met een persbericht dat Eringa zijn uitspraken terugnam. „Ik betreur het dat er nu een passa ge is waar commotie over is ont staan", aldus Eringa. KANSAS CITY DEN HAAG UTRECHT Confrontatie tussen Mansveld en Eringa (rechts), foto Freek van den Bergh/HH DEN HAAG. Minister Melanie Schultz (Infrastructuur en Milieu) gaat ervan uit dat haar staatssecre taris Wilma Mansveld en Pro- Rail-baas Pier Eringa hun verstand houding zullen verbeteren. Het con flict moet volgens haar niet groter worden gemaakt dan nodig is. Frits Wester, foto Jacqueline de Haas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6