Nieuwland jaagt op voorganger is een sterk merk van Duiveland van GZV Watergras (2-2) SPORT 9 Ook Duitse tennistitel voor Patrick Marteijn Op de golven van euforie heeft Bruse Boys deze week naar de tweede competitiewedstrij d, vandaag uit bij Heerjansdam, toe- geleefd. De 3-1-zege op Kloetinge op de openingsdag sterkte de for matie in de gedachte dat handha ving in de eerste klasse ditmaal mogelijk moet zijn. De man onder wiens leiding dat moet gebeuren, trainer Wim Nieuwland, viert van daag een jubileum. Nieuwland zit voor de honderd ste keer op de bank bij een compe titiewedstrijd van Bruse Boys. In oktober 2011 werd hij gepresen teerd als opvolger van de opgestap te Ronald van Oeveren. Nota bene tegen de club waar hij als trainer was begonnen (Klundert) zat hij voor het eerst op de bank bij Bru se Boys. Hij debuteerde met een 4-2-thuisnederlaag. Die nederlaag bleek niet symp tomatisch. Van de 99 competitie wedstrijden die onder Nieuw- lands leiding zijn gespeeld door Bruse Boys bleef hij er in maar liefst 76 ongeslagen (53 zeges en 23 gelijke spelen). In vier seizoenen leed Bruse Boys onder hem slechts 23 nederlagen. Als 'Bru' en Nieuwland die cijfers dit seizoen kunnen volhouden, dan wordt het ultieme doel (handhaving) be reikt. Nieuwland is de Bruse trainer met het langste, aaneensluitende werkverband. Hij is echter niet de trainer met de meeste duels ach ter zijn naam. Dat is nog altijd zijn voorganger, Ronald van Oeve ren, die in twee periodes tot 117 wedstrijden aan het roer kwam. Na vandaag zijn Nieuwland en van Oeveren de enigen met hon derd duels of meer achter hun naam. TRAINERS MET MEESTE DUELS BIJ BRUSE BOYS na op naam van Salim Ben Sellam (1-2). Het publiek ging erachter staan en Pattinama tekende voor de 2-2. Ineens was de spirit terug die Groene Ster iedere week, als team, moet laten zien. Zou het nog kunnen? Ja, het kon nog, maar het lukte niet meer. Zes seconden voor tijd kreeg Hoessein Bouzambou de kans om er nog 3-2 van te maken, maar de inzet van de internatio nal ging naast. Het was niet de eerste misser van Groene Ster, dat het vizier bij de aftrap nog niet op scherp had staan. Dat moet aanstaande vrijdag an ders, in en tegen Volendam. is druk, met straks nog een afslui tende stage. Toch reist hij op dins dag en donderdag op en top ge motiveerd terug naar Oosterland, met het openbaar vervoer. In het weekeinde weer. De metro in, op Zuidplein de bus naar Oude-Ton- ge en dan overstappen. Vice ver sa. „Ik sla bijna geen training over." Het zegt alles over de passie voor de bal die Masoud voelt. Ei genlijk heeft hij altijd veel ge reisd om te voetballen. Als klein ventje al, naar RBC, met bus en trein naar Roosendaal. Profvoet baller worden, dat was zijn grote droom. Masoud leek op de goede 'Bij GPC moesten we knokken tegen degradatie en liepen altijd achter de bal aan.' weg. Bij de B-jeugd van RBC werd hij zelfs landelijk topscorer. Hij is er nog voor gehuldigd in de Arena. Dat zijn de mooie herinne ringen. Masoud maakte deel uit van de regionale selectie in zijn leeftijdsgroep. Oranje lonkte. Zelfs een zaakwaarnemer had hij in die tijd. Het faillissement van de Roosendaalse profclub door kruiste al zijn plannen. Achteraf heeft hij wel spijt. Hij had na drukkelijker op zoek moeten gaan naar een andere BVO. De in teresse was er. Soms ziet hij ze nog spelen op televisie: jongens als Stefan de Vrij en Bruno Mar tins Indi die hij een lastige mid dag bezorgde. „Dan voel ik wel pijn, ja." Jurriaan van Poelje pikte Masoud op en haalde hem naar GPC Vlissingen. Een succes werd het niet. „We moesten knokken tegen degradatie en liepen altijd achter de bal aan. Terwijl ik de bal graag aan de voet heb." Via een jaar Duiveland kwam hij te recht bij zondag-eersteklasser Roosendaal, vanwege Reinaldo Boeren, de man die bij RBC ook zijn trainer was. De studie werd steeds belangrijker en daarom keerde Masoud vorig jaar terug bij Duiveland. „Hier kennen ze me en is het gemakkelijker afmel den, als ik toevallig een keer niet kan." Het voetbalwereldje is klein. Ook zaterdag bleek dat weer, bij de opening van het seizoen in Tholen. Ousmanie zag tal van oude bekenden uit zijn tijd bij RBC. Joey Deurloo, Koen Nieuw koop, Auke Bovenberg en ook trainer Erwin de Nijs, die hij in Roosendaal uit de verte mee maakte als coach van zijn jongere broertje. Het weerzien was leuk. Zeker ook door de drie treffers van Masoud, waarmee hij in be langrijke mate bijdroeg aan de 3-4-overwinning van Duiveland. De ploeg van Erwin van der Woerdt toonde veerkracht door terug te komen van een 2-0-ach- terstand. Vorig seizoen liep Dui veland de promotie naar de twee de klasse op het nippertje mis. In Oosterland blijven ze ambitieus, ook Masoud. „We willen ons in ieder geval plaatsen voor de na- competitie." Vandaag is Den Bommel de te genstander op het Oostersport park, een ploeg die bij de ouvertu re van het seizoen vijf treffers moest incasseren tegen WFB. Masoud relativeert, hoewel hij kansen ziet om zijn doelpuntento- taal verder op te vijzelen. „Zelf hebben we ook altijd moeite om de nul te houden. Meestal komen we pas in de tweede helft op dreef. Ik weet niet waar dat aan ligt." Hij heeft vertrouwen in dit seizoen. „We hebben genoeg kwa liteit om bovenin mee te doen." ESSEN. Tennisser Patrick Marteijn uit IJzendijke heeft met het man- nenteam TUS84/ 10 uit Essen de nationale veteranentitel 55+ van Duitsland geprolongeerd. In de halve werd gewonnen van München. Patrick Marteijn had een belangrijk aandeel met zo wel winst in enkel- als dubbel spel. Net als vorig jaar wachtte in de finale TC 65 Eschborn uit Frankfurt. „Op papier een veel sterker team dan het onze. We kwamen met 3-3 uit de singles. Zelf had ik een slecht gevoel om dat ik mijn partij in de supertie break verloor ondanks een ruime voorsprong. Gelukkig wonnen we twee dubbels", aldus Patrick Mar teijn die in het dubbel excelleerde. Met OTC Warande uit Ooster hout is hij ook Nederlands vetera- nenkampioen. 117 '99-'02 en '09-'11 99 2011-heden Piet Roks 66 '88-'91 Krijn de Oude 66 '66-'69 ZATERDAG 12 SEPTEMBER 2015 door Rudy Boogert CIJFERS O ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Stuur vragen of tips naar R.Boogert@pzc.nl PZC bron Rudy Boogert Saïd Bouzambou probeert namens Groene Ster Vlissingen gevaar te stichten voor het doel van tegenstander Wa tergras, debutant in de eredivisie, foto Dirk-Jan Gjeltema naar een punt Masoud Osmanie Ko Willemse Jan Kostense Alexander van Keulen 66 Wim Nieuwland Trainer Ronald van Oeveren Wim Nieuwland Duels Periode

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61