Schippers loopt in Brussel ook Felix vernieling in zes tellen SPORT 3 'Vriendschap overstijgt het sponsorbelang soms eventjes' Dafne Schippers stuurt sorry naar 'beledigde' Sven Kramer WSBhè:« -« i-wssss®^ ss*§s $3 'Verlies ik straks vijf seconden, dan is deze inspanning niet voor niets geweest' teravond over de mogelijk onre glementaire actie, maar de Itali aan werd na het bekijken van de videobeelden niet bestraft. Het secondenspel is voorals nog in het voordeel van Dumou lin, die aan het begin van de door de Fransman Gougeard gewon nen etappe net niet viel terwijl Aru wel even naar de grond ging, zonder grote schade. „Deze drie extra seconden zijn welkom", zegt de Limburger. Verlies ik in de bergen een minuut, dan zijn ze nutteloos. Maar verlies ik vijf seconden, dan is deze inspanning niet voor niets geweest." De tactiek voor vandaag lijkt duidelijk, die zal dezelfde zijn als donderdag. Dumoulin zal op de demarrages van Aru moeten rea geren, iets wat hij voorheen in zijn nog korte wielercarrière nooit deed. In zijn gelijkmatige 'tijdrittempo' een berg oprijden is er niet meer bij. „Hij kan nu niet meer voorzichtig rijden. Hij móet Aru volgen, mag hem niet uit het oog verliezen", zegt ploeg leider Addy Engels. Dumoulin zelf lacht mysterieus als hem naar zijn plannen wordt ge vraagd. „We zien wel. Het wordt de dood of de gladiolen." Met nog één zware bergrit voor de boeg, kan Tom Dumou lin alle hulp vanuit het peloton gebruiken om zijn leiderstrui in de Ronde van Spanje te ver dedigen. Daarvoor zijn wielren ners niet te beroerd, zegt colle ga Laurens ten Dam. „Dat ge beurt wel, maar er wordt vaak niet echt over gepraat. Maar voor wat, hoort wat", bena drukt de Nederlandse klimmer van LottoNL-Jumbo. De etappe van vandaag is be slissend in de Vuelta. Astana, de ploeg van Dumoulins voor naamste concurrent Fabio Aru, vroeg gisteren openlijk steun van andere teams. „Als we het niet man tegen man afkunnen, zal het een collectieve strijd moeten worden, samen met Movistar en Rafal Majka van Tinkoff-Saxo", aldus ploeglei der Giuseppe Martinelli. Eer der deze week gaf Merijn Zee man van LottoNL-Jumbo al aan best een handje te willen toe steken om Dumoulin in het rood te houden. Ten Dam bevestigt dat onder linge vriendschappen soms bo ven het ploegbelang gaan. „Ik train met Tom, dus ik heb ook liever dat hij wint dan iemand anders. Iedereen heeft vrien den en soms overstijgt dat het sponsorbelang eventjes." Als er al sprake was van enige ruis op de lijn tussen Daf ne Schippers en Sven Kramer, dan is de animositeit snel weer uit de wereld geholpen. „Sorry Sven voor berich ten rondom het schaatsen. Zoals je begrijpt, wordt het allemaal flink opge blazen en was het niet zo bedoeld!", liet de wereldkam pioene op de 200 meter gisteren via Twitter weten. Schippers kreeg donderdag in Brus sel de vraag of haar status nu vergelijk baar is met de roem van Sven Kramer. „Ja, daar kun je het een beetje mee ver gelijken. Alleen nog groter, want schaat sen is natuurlijk geen wereldsport", antwoordde Schip pers met een knip oog. Die uitspraak leidde tot nogal wat ophef op sociale me dia. Kramer hield zich stil. „Hard aan het trainen om bin nenkort de strijd met Dafne aan te kunnen", zette hij afgelopen maandag nog wel op Twitter, als bijschrift bij een aantal trainingsfo to's van hem op de atletiekbaan. -•TCIWÏHJ^ j SCHIPPERS BRUSSEL. De Amerikaanse Allyson Felixis de vrolijkste sprintster die rondloopt op de piste. Altijd goed geluimd. Altijd beleefd. Geboren met een lach. Maar gisteren in Brussel was het er eentje van een boer met kiespijn. Ze leek de aangewezen vrouw om de opmars van Dafne Schip pers een halt toe te roepen, maar ook de Amerikaanse kreeg hard op haar falie van de Utrechtse. De 29-jarige Felix was de laatste jaren een fenomeen op de 200 meter, met drie wereldtitels en een olym pische gouden plak (Londen 2012). Omdat ze zich momenteel focust op de 400 meter liet ze de halve af stand onlangs schieten bij de WK in Peking. Maar bij de Memorial Van Damme in Brussel wilde Fe lix die verrassende Nederlandse toch graag weer van haar troon ja gen. Niet dus. In een volgepakt Koning Boude- wijnstadion liep Nederlands snel ste vrouw na de bocht ook de olympische sprintkoningin dood leuk de vernieling in: 22,12 om 22,22. Met haar tweede plaats kroonde Felix zich nog tot meest regelmatige sprint ster van het seizoen, maar die nederlaag in de slotmeeting deed zo vlak voor de vakantie toch een beetje pijn. „In de bocht liep ik op kop, maar ik hield het niet. Dafne liep gewel dig, maar ik was niet scherp ge noeg", was haar uitleg. „We ko men elkaar heus nog wel eens te gen en dan hoop ik in een betere vorm te zijn." Ze zal het nodig hebben, want Schippers genoot zichtbaar van het pijnigen van haar rivale. „De toppers bij de mannen ontwijken elkaar steeds, maar wij vrouwen racen gewoon tegen elkaar. De ene keer wint de een, de andere keer de ander. Verliezen hoort er nu eenmaal bij, maar winnen is leuker. Zeker van Felix", aldus Schippers, na haar ererondje met het Atomium op de achtergrond. Na het afzeggen van Usain Bolt was ze dé publiekstrekker in Brus sel. Het duel Felix-Schippers werd vooraf terecht aangekondigd als het gedroomde duel waar het in Peking nooit van kwam. Het duel tussen de 'witte merel en de zwar te gazelle'. En die witte merel ging in België gewoon verder met de sprintlogica overhoop gooien. Na twee weken vol interviews, tv-programma's en het zetten van ontelbaar veel handtekingen had Schippers er zichtbaar lol in. Het gezicht toonde wat sporen van ver moeidheid, maar haar honger naar zeges is nog niet gestild. Waar het gros van de atleten gis teravond in Brussel het einde van een slopend seizoen vierde, dook de Nederlandse vroeg haar bed in. Vanochtend om 06.00 uur stapte ze op het vliegtuig naar Groot-Britannië, waar ze vandaag in Newcastle nog een straatrace loopt. „Maar daarna is het ook echt klaar hoor", beloofde Schip pers. „Dan is het tijd om vakantie te vieren en vooral heel veel uit te rusten." Sifan Hassan en de Keniaanse Feith Kipyego slaagden in Brussel niet in de wereldrecordpoging op de mijl, sinds 1996 in handen van de Russin Svetlana Masterkova (4.12,56). Winnares Kipyego bleef in een Afrikaans record steken op 4.16,71. Hassan volgde als tweede in een Nederlands record 4.18,20 en verzekerde zich zo van de eindzege in de Dia mond Race. ZATERDAG 12 SEPTEMBER 2015 heel scherp viv? P '%c .VJèT 'G-t. '.X'tiHV'-:-,. Tom Dumoulin door Arjan Schouten Dafne Schippers foto Belga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55