IJzendijkenaar beleeft vreselijk spannende minuten in rechtbank Voorzitter snoeit mond van Statencommissielid ZEELAND 7 brieven Cor de Jonge |zeeu\nAe pjutig z%KT Hooèopeei£t p pgrsaHeet) C02 Vluchtelingen I Piet Vluchtelingen II Bezuiniging Jammer, dat oud-minister Maria van der Hoeven (29 augustus) en kele zaken niet juist interpreteert. De rechter besliste dat Nederland een medeondertekende overeen komst aan 'Brussel' gestand moet doen om CO2 terug te brengen tot twintig procent. Dat IEA, waar zij 4 jaar topvrouw van is geweest, nog steeds gelooft in het opwar- mingsverhaal dat CO2 de schul dige is, betekent dat het IEA niets meer is dan een dependance van het Amerikaanse (onbetrouwba re) IPCC. Zij kan beter contact met mijn kleinzoon opnemen, ge zien het volgende waar gebeurde verhaaltje. Mijn 14-jarige kleinzoon zei: 'Opa, de zon warmt de aarde op!'. CO2 kan nooit door een dekenvorming rondom de aarde de aarde opwar men, anders kan de zon ook niet meer de aarde opwarmen en dus zou de aarde juist kouder moeten worden in plaats van warmer met te veel C02 uitstoot. De dramatische uittocht van vluchtelingen uit het Midden-Oos ten geeft Europa veel zorgen. De wanhoop van die mensen moet gigantisch zijn als je ziet met welke gebrekkige middelen ze de oversteek maken, gevolgd door een barre tocht over het land. Waarom komen deze men sen naar het Westen, naar het land van de 'ongelovigen' waar van ze de taal niet spreken en nog maar af moeten wachten of ze wel welkom zijn. De angst moet wel erg groot zijn, als je je hele be staan in je eigen land opgeeft voor een toch onzekere toekomst. Waar om gaan ze niet naar het Oosten, naar hun rijke geloofsgenoten in de Emiraten en Saudi Arabië, die ruimte en geld hebben. Zijn ze daar niet welkom, worden ze be schouwd als paria', of zijn de olie baronnen gewoon asociaal ten op zichte hun broeders? Er was eens een Piet uit Assen Die had zich eens lekker gewas sen De zeurpieten kunnen nu met fat soen Iets nuttigers gaan doen En Piet kan in zijn eigen kleur De kinderen blijven verrassen. (29 augustus) Een ochtendeditie vol emoties en gevoelens van machteloosheid (9 september). Positiefis het feit, dat iedereen langzamerhand beseft dat dit een mondiaal probleem is waar niemand zich aan kan ont trekken. Tegelijk maakt het duide lijk dat Europa niet in staat is als eenheid op te treden. Ieder land heeft en eigen oplossing en bin nen ieder land heeft elke democra tisch gekozen partij zijn eigen standpunt. De politiek komt er niet uit. Ik mis in de discussie veel al de oorsprong van al deze narig heid: hoe ver gaat de vrijheid van godsdienst? Ik pleit voor topoverleg van de Is lam, het Christendom en het Jo dendom om aan te geven hoe we op religieuze basis vreedzaam naast elkaar kunnen leven. Daarnaast moeten de grote macht hebbers der aarde zorgen voor vei lige opvangcentra in de eigen re gio's naast de vrijwillige opname per land. Europa kan dit probleem onmogelijk alleen oplossen. De landelijke overheid legde de ge meenten een bezuiniging op van 40 procent voor huishoudelijke hulp aan ouderen. De Walcherse gemeenten hebben er nog een schepje bovenop gedaan. Ze houden een heleboel geld over. Van bezuinigingen hebben ze echt verstand dus. Maar weten ze ook wat voor onrust deze kortin gen hebben teweeggebracht. We ten ze wel wat voor pijn dit veroor zaakt. Wie luistert, hoort over sla peloze nachten en overbelaste partners en mantelzorgers. De wethoudster (PvdA) uit Mid delburg zegt: met het geld dat we over hebben kunnen we wellicht andere gaten dichten. Geld voor mensen die wel voor zichzelf kun nen opkomen. Dit geld was toch bestemd voor de ouderen. Waar om moeten gemeenten roomser zijn als de Paus als het om bezuini gingen gaat. Heel jammer voor de ouderen. Nadat de rechtbank zich voor beraad had terug getrokken, liep S. (43) zenuwachtig heen en weer en probeerde met gebaren zijn vriendin op de publieke tri bune gerust te stellen. Na terugkomst liet de recht bankvoorzitter weten dat het ver zoek van de officier werd afgewe zen en dat over twee weken er uitspraak wordt gedaan, zodat de twee samen naar buiten konden lopen. De IJzendijkenaar is in België in 2orr veroordeeld tot een cel straf van 45 maanden wegens be trokkenheid bij de diefstal van volgeladen vrachtwagens. In voor arrest zat hij een aantal maanden vast. Maar na zijn veroordeling, en de oproep om het resterende deel van zijn straf uit te zitten, meldde hij zich niet. Om die re den heeft de Belgische justitie aan het OM gevraagd om hem als nog vast te zetten. Volgens zijn raadsman Gerrit Veen gaat het exact nog om 778 dagen als reke ning wordt gehouden met het Belgische strafregiem. De raads man zette echter vraagtekens bij het onderzoek maar vroeg de rechters ook om hem niet de vol le mep te geven. En als het kan elektronisch toezicht. Rammeloo vindt dat de IJzend ijkenaar gewoon afgestraft moet worden. „Justitie moet haar tan den laten zien." Uitspraak 25 september. MIDDELBURG. Als iets een hamer stuk is, is het wel de voordracht van gedeputeerden voor het be stuur van Zeeland Seaports. Maar PvdA'er Frank van Oorschot dreef de discussie daarover in de Staten commissie Bestuur gisteren zo op de spits, dat hem zelfs het woord werd ontnomen. Hij wilde dat gedeputeerde Car- la Schönknecht zou toezeggen dat er open wordt gecomminiceerd over het salaris van de top van Zee land Seaports, dat volgens hem veel te hoog is. Herhaaldelijk probeerde voor zitter Hans van Geesbergen duide lijk te maken dat het agendapunt daar niet over ging, maar Van Oor schot bleef erop terugkomen. Alle fracties gaven aan het agen dapunt als een hamerstuk voor de komende Statenvergadering te be schouwen, zodat uiteindelijk de vraag was of Van Oorschot zijn vertrouwen gaf aan de gedeputeer den. Wat hem betreft was het ook een hamerstuk, zei hij, waarop hij weer zijn punt over de salariëring wilde maken. „Ik ontneem u het woord", beet Van Geesbergen hem uiteindelijk toe. ZATERDAG 12 SEPTEMBER 2015 In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 Jan Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede W. J. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Hanita Hulsbergen Boomvalkstee 2, Heinkenszand Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen A. P. Abrahamse Oostkapelseweg 33, Serooskerke door Emile Calon MIDDELBURG Het waren vreselijk spannende minuten voor IJzendij kenaar Y.S en zijn vriendin. Offi cier van justitie Rob Rammeloo had gistermiddag aan de recht bank gevraagd om hem per direct aan te houden omdat hij nog een celstraf moet uitzitten. door Ernst Jan Rozendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39