Nieuwe wekelijkse fotorubriek Na 42 jaar verlaat Richard Wolf het Witte Huis Jongeren op de rode loper Viaduct kan verkeer niet aan Viaduct Stelledijk moet worden aangepast. Financiële gevolgen Vallen mee' volgens gedeputeerde. Wilhelminastraat 56A, Wemeldinge MIDDELBURG. Het viaduct over de Stelledijk, dat tussen 's-Heer Arendskerke en Heinkenszand on der de A58 ligt, is niet sterk ge noeg om het verkeer te verwerken als volgende maand de nieuwe af slagen naar de Sloeweg en de Drie weg opengaan. Gedeputeerde Har ry van der Maas (SGP) spreekt van een 'nieuw tegenvallertje' in het project Sloeweg. Het viaduct ligt tussen de nieu we in- en uitvoegstroken van de A58 die binnenkort in gebruik worden genomen. Als dat gebeurt komen er andere krachten op het wegdek en dus ook op het via duct. Dat is daarvoor niet sterk ge noeg. Op dit moment wordt het viaduct met een tijdelijke con structie versterkt. In overleg met Rijkswaterstaat gaat de provincie op zoek naar een definitieve oplos sing. Van der Maas deelde dat giste ren mee in de Statencommissie Bestuur. Hij verwacht dat de aan passing van het viaduct de provin cie geld gaat kosten, maar hij kan nog niet aangeven hoeveel. Van der Maas: „Ik denk dat het mee valt, maar er zijn financiële conse quenties, dus ik wil het daarom wel noemen." Het nieuwe college van Gede puteerde Staten heeft duidelijk le ring getrokken uit de Sloewegaffai- re. Afgelopen voorjaar bleek dat er een miljoenentekort is ontstaan op de verbreding van de weg. Die was begroot op 58 miljoen euro, maar gaat zoals het er nu naar uit ziet 20,5 miljoen euro meer kos ten. De verantwoordelijk gedepu teerde Kees van Beveren (CDA) stapte op en Provinciale Staten uit ten felle kritiek op de informatie voorziening rond het project. Vol gende week begint een reeks hoor zittingen over wat er misging met het project Sloeweg. In zijn eerste vergadering als verantwoordelijk gedeputeerde voor de Sloeweg kondigde Van der Maas aan dat hij de Staten elk kwartaal uitgebreid zal informe- Het nieuwe college van Gedeputeerde Staten heeft duidelijk lering getrokken uit de Sloewegaffaire ren. Hij gaf ook aan dat binnen kort een opdracht wordt verstrekt aan een ingenieursbureau om ver schillende varianten te berekenen voor de aansluiting van de Bern- hardweg en de Sloeweg. In juli werd besloten daar ook de moge lijkheden voor een ongelijkvloer se aansluiting te onderzoeken. De gedeputeerde verwacht dat de va rianten begin 2016 aan de Staten kunnen worden voorgelegd. Vraagprijs 149.000 k.k. Woon-/winkelpand Diverse bestemmingen Oplevering per direct immo WWW.IMMOREGIO.nl - 0113-622000 immoregio VBO MAKELAAR ZEELAND 10 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl ZATERDAG 12 september 2015 Zeeland Tegenvaller bij Sloeweg door Ernst Jan Rozendaal VLISSINGEN De zeventiende editie van het festival Film by the Sea is gisteren begonnen met een galafeest rond de vertoning van de film A royal night out. Ook de jongerenjury maakte zijn entree op de rode loper. De juryleden bekijken deze week films over kwesties die dicht bij hun leefwereld staan, foto Lex de Meester ZEELAND 2 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33