Zonnig begin van Film the Sea Wint Tom Dumoulin morgen de Vuelta? In 2016 nog 605.000 mensen zonder baan, blijkt uit Miljoenennota Gezinnen zijn spekkoper, maar de werkloosheid wil nog niet echt omlaag volgens de Miljoenennota. magazine Vincent Op je 50e slaat het vreselijke virus toe Reizen: Duiken in Raja Ampat Een jaar geleden veranderde de A58 in een hel. In zeer dichte mist botsten 150 voertuigen op elkaar tussen Heinkenszand en Arnemuiden. Het gevolg: twee doden, tientallen gewonden en een enorme ravage. Vandaag in deze krant: een reconstructie. DEN HAAG. „Nederland heeft zich ontworsteld aan de crisis", schrijft minister van Financiën Dijssel- bloem in het voorwoord van de Miljoenennota, die deze krant heeft ingezien. De economie groeit weer, komend jaar met 2,4 procent. Toch wil de werkloosheid maar niet echt omlaag. Volgend jaar zijn er nog altijd 605.000 mensen zonder baan, becijfert het Cen traal Planbureau in de financiële bijsluiter van de Rijksbegroting, de Macro-Economische Verken ning. Met een lastenverlichting van vijf miljard euro hoopt het ka binet de banenmachine op gang te krijgen. Mager plusje Vooral gezinnen met werkende ouders merken dat in de porte monnee. Werkenden gaan er ge middeld 2,5 procent op vooruit. Voor pensioengerechtigden en uit keringgerechtigden zit er minder in het vat: voor hen resteert onder de streep een mager plusje van 0,2 procent. De afgelopen weken lekte het positieve nieuws uit alle hoeken en kieren van de Trêveszaal. Zelfs minister-president Mark Rutte moest dat gisteren erkennen. „Ik doe dit nu vijf jaar en het hoort er blijkbaar bij. Het gebeurt helaas elk jaar. Het is een onder deel van de traditie van Prinsjes- Met een lastenverlichting van vijf miljard euro hoopt het kabinet de banenmachine op gang te krijgen dag waar ik me ongelooflijk aan er ger." Na jarenlang sappelen is er ein delijk goed nieuws en dat mag van de daken worden ge schreeuwd, vond gisteren de coali tie. De oppositie had het nakijken, maar krijgt nu munitie aangereikt door het CPB. Huishoudens mogen er dan op vooruitgaan, het bedrijfsleven le vert 900 miljoen euro in. En on danks de juichstemming neemt de collectieve lastendruk tóe van 37 naar 37,1 procent. Ofwel: van el ke euro die in Nederland komend jaar verdiend wordt, moet 37,1 cent afgedragen worden aan belas tingen en premies. Schijn bedriegt ook bij het be grotingstekort. Met 1,5 procent - het CPB verwacht opmerkelijk ge noeg zelfs 1,4 procent - blijft Ne derland keurig binnen de eisen van het Europese Stabiliteitspact, de welbekende 3-procentsnorm. Maar die daling is vooral te dan ken aan de economische groei. Als de invloed van economische schommelingen buiten beschou wing wordt gelaten, loopt het zo geheten structurele tekort zelfs op, van 0,5 procent in 2014 tot 1,2 procent volgend jaar. 7 116! ZEELAND 2 3 www.pzc.nl Editie WALCHEREN ZATERDAG 12 september 2015 257e jaargang nr. 215 Los nummer 2,90 Abonneeprijs 1,11 SPORT 2 3 go Kans op een bui Zou je wel op de motor gaan, vraagt ze nog. Een kus, en hij rijdt weg. De mist in. PAGINA 3, PAGINA 12 t/m 15 Werkloosheid blijft probleem door Laurens Kok en Jan Hoedeman pagina 21: Zorgpremie drukt zwaar 5 5 5 5 47

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1