Na de zee, de honger en dorst nu de barre kou q c e c NIEUWS 7 Mohamed Hamidulah Siddiq Afghanistan beroep: leraar en metaalsjouwer Maryam Salmenpoor Iran beroep: ontwerpster van glasvezelkabels Met een baan, maakt niet uit wat, kan ik weer verder leven Ik kan per direct aan de slag in de telecom. Of in het zwembad f^KOOPJEDEAL.NL) *3 y I „Ik zoek werk! Het maakt me niet zoveel uit wat en waar. Ik wil van alles doen, no problem. Maar met een baan kan ik verder met mijn leven. Kan ik weer geld verdienen", zegt hij in het Nederlands, met een licht Vlaamse tongval. „In Afghanistan ben ik opge leid als leraar Hindu, een In diase taal. Maar daar heb je hier niet zoveel aan. Ik spreek ook nog niet goed ge noeg Nederlands om leraar te kunnen zijn en ik ben so wieso ook al naar Europa ge vlucht voordat mijn oplei ding af was. In Europa heb ik heel lang in allerlei proce dures gezeten, uiteindelijk ben ik in België beland. Ik heb er zeven maanden in een kachelbedrijf gewerkt. Ik stond aan het einde van de machine. Daar kwamen dan metalen onderdelen uit die we moesten verplaat sen: vaak grote stukken me taal. Het was goed werk, maar wel stoffig en heet. We moesten speciale kle ding aan tegen de hitte van het metaal. Maar ik moest weer weg uit België en zit nu hier in het azc in Breda. Hier loopt mijn asielprocedure nog. Hoe dat zit? PfF, dat is een ingewikkeld verhaal. Maar ik mag nu wel werken en dat zou ik heel graag doen. Met een vast of een tijdelijk contract, dat maakt me niet uit. Het zou fijn zijn als ie mand me een kans zou ge ven." „Elf jaar lang heb ik full time bij telecommunicatie bedrijven in Iran gewerkt. Op het laatst ontwierpen we glasvezelkabels, we de den het deel dat van je huis naar het verdeelcentrum gaat. Ik was de supervisor van een groep mensen." Vanwege 'problemen' ver trok Maryam. Nu is ze veer tien maanden in Neder land, woont ze in het azc in Breda, heeft ze een verblijfs vergunning en weet ze dat ze op termijn woonruimte in Leiden of omgeving zal krijgen. Nu nog werk. „Volgens mij heb ik alle be drijven die iets met tele communicatie doen en in Breda, Rotterdam of Leiden zitten al een e-mail ge stuurd. Maar ik krijg nooit antwoord. Dat is best wel jammer." Op het azc trekt ze veel op met twee andere Iraniërs met een verblijfs vergunning: een jonge vrouw die ook Maryam heet en Ali. Zij is een stu dente Engelse literatuur én voormalig toergids in Perse polis. Hij is wiskundige die nu werk zoekt als muzi kant. Maryam Salmenpoor hoopt dat er telecommuni catiebedrijven in Neder land zijn die haar willen hebben. „Ik kan per direct." Maar voor het geval dat niet mocht lukken: Ik kan goed zwemmen en ben dat nu verder aan het verbeteren. Dan kan ik misschien nog in een zwembad gaan wer ken, of zo." IDOMENI. Aan de lange tocht vol ontberingen komt voor de vluchte lingen uit Syrië maar geen eind. Gisteren kregen zo'n 7.000 vluch telingen aan de grens tussen Grie kenland en Macedonië te maken met stortregens, dikke modder en kou. In het noordelijke grensplaatsje Idomeni probeerden de vluchtelin gen met zeilen, vuilniszakken en zelfs strandparasols zich vergeefs droog te houden. Ouders hielden hun kinderen in de lucht zodat de Macedonische grenswachten ze ker konden weten dat ze vluchte lingen zijn en werden doorgela ten. De stroom vluchtelingen groeit met de dag, nu de Griekse autori teiten meer migranten van de ei landen naar het vasteland breng en. Aan de Hongaars-Servische grens, de volgende stop voor veel migranten, is de situatie niet veel beter. Ook daar slaan regen en kou toe. Vrijwilligers in Hongarije vrezen dat de lage temperatuur ziektes onder de migranten zal veroorzaken. Volgens Kathrin Nie- dermoser, die voor een Oostenrijk se hulporganisatie werkt, 'is de si tuatie een grote ramp, omdat er elk uur migranten bijkomen'. „We hebben hier geen echte infrastruc tuur. Er zijn geen grote tenten waar mensen kunnen uitrusten of slapen. We hebben geen elektrici teit, dus ook geen warm water." DAGAANBIEDINGEN VAN VANDAAG 11 SEPTEMBER Korting Sleeptime Hoofdkussen met echte pocketvering NU slechts 22,95 16-pack Opzetborstels voor Oral-B/Braun en Philips 59,95 87% 52,- NU slechts €7,95 VRIJDAG 11 SEPTEMBER 2015 Biedt een perfecte ondersteuning bij iedere slaaphouding Voorkomt nek, rug en schouderklachten Met anti-allergene werking Zo lekker heeft u nog nooit geslapen! Adviesprijs Korting U I €129,95 82% 107,- Geschikt voor Oral-B en Philips elektrische tandenborstels Slechts €0,50 per stuk-poetsen wordt weer leuk! 1/ Tip: altijd handig om extra borstels in huis te hebben Groot ingekocht dus FLINKE korting Adviesprijs Korting U bespaart f N BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Met gemak veilig shoppen IsSl) DPDfJjJl niet tevreden? gelo terugi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7