Raad steunt plan voor verenigingsgebouw Regels voor borden op Noord- Beveland OPRUIMING!! De Horst Achttien beste leerlingen strijden vandaag in Kruiningen in de finale BEVELANDEN en THOLEN 7 Zo'n 230 Reimerswaalse leerlingen uit groep acht doen mee aan historische speurtocht in eigen dorp. Wonen in een Serviceflat Tot 50% KORTING Hé, een speeltuin", roept één van de groep acht-leer- lingen van de Krabbendijkse Zevensprong als hij tijdens een speurtocht speel toestellen in het vizier krijgt. De speelplaats is een welkome afwis seling tussen alle historische vra gen van de speurtocht en wordt door alle leerlingen aangegrepen om even te 'chillen'. De historische speurtocht gaat uit van het Oosterscheldemu- seum en is georganiseerd in het kader van de week van het Natio naal Park Oosterschelde. In Hans- weert, Kruiningen, Yerseke, Ril land en Krabbendijke (twee scho len) moeten leerlingen van groep acht vragen beantwoorden over het verleden van hun eigen dorp en de geschiedenis in het alge meen. „Dat is leuk hoor", zegt leer kracht Marnix Maljaars van groep acht van de Zevensprong. „Je leert zo een hoop over je eigen dorp en omgeving. Zeker in deze tijd waar je op internet al gauw Dit is echt leuk, hoor. Je leert zo een hoop over je eigen dorp in de wijde wereld terechtkomt. Nu loop je door je eigen dorp." Meester Maljaars grijpt de vra gen aan om zoveel mogelijk uit leg te geven bij alle zaken die in de vragen voorbij komen. Ook laat hij de leerlingen zelf over on derwerpen vertellen. Zoals bij een vraag over de molen. Isabelle vertelt een heel verhaal over mo lens en de werking ervan. „Jij weet er echt veel van", conclu deert de meester na haar betoog. „Ik ben een keer bij de molenaar geweest", legt Isabelle uit. Ook de inventiviteit van de leerlingen komt tijdens de tocht naar boven. Bij het station wordt gevraagd wanneer de eerste trein tussen Roosendaal en Vlissingen reed. „Dat ga ik vragen bij de in fo", roept Thijs, en hij drukt op de knop van de informatiezuil. „Als je maar netjes blijft", is de voorwaarde van de meester. Keu rig stelt Thijs zijn vraag in de mi crofoon. De verraste informatie verstrekker moet echter het ant woord schuldig blijven: „Dat durf ik zo niet te zeggen." Maar de laatstejaars-Ze- venspronger is niet voor één gat te vangen. „Weet één van uw col lega's het misschien? Het is voor een speurtocht." Even later advi seert een stem uit een ander deel van het land, nadat hij de vier multiple choice-antwoorden heeft aangehoord: „Ik zou gaan voor 1868." Met een klassikaal 'doei' nemen de leerlingen af scheid van de NS-medewerker en vervolgen hun tocht. Vandaag strijden Pietje Puk, Calimero van de Eierschaal en Jo- hanneke Deputter in de Kruining- se raadszaal tegen de vijftien win naars van de vijf andere scholen (drie per school). Voor de eerste drie van de finale is er een prijs. Net als voor de school met de minste fouten. Die krijgt de Jaco- ba van Beieren wisselbeker. HEINKENSZAND. Het verenigingsge bouw van Driewegen wordt ingrij pend verbouwd. Gisteravond heeft de gemeenteraad ruim zes ton beschikbaar gesteld. „Een ver bouwing tegen een redelijke prijs", concludeerde Ton Oost hoek van het CDA. Het verenigingsgebouw is na de verbouwing geschikt voor meerdere activiteiten en krijgt een 'huiskamer' waar verenigin gen of inwoners gebruik van kun nen maken. Diverse fracties wa ren verbaasd dat de dorpsraad 4000 euro bijdraagt aan de ver bouwing. „De dorpsraad wilde extra dingen en daar is het geld voor" reageerde wethouder Ad Schenk. De financiering was voor LPB nog een punt van zorg. Berry Kooiker wilde de garantie dat de toegezegde subsidie van Zeeland Refinery inderdaad beschikbaar komt. „Het is een harde toezeg ging", reageerde Schenk. Raads- breed was er veel waardering dat de inwoners van Driewegen ook zelf de handen uit de mouwen ste ken. „Zijn de vrijwilligers wel goed verzekerd", wilde Kooiker weten. Dat blijkt het geval. B en W komt daarmee tege moet aan Betrokken Noord-Be veland (BEN). Deze zomer ge bood de gemeente onderne mers de borden weg te halen. BEN kantte zich daartegen. Voor borden die de weg wij zen naar ondernemers gelden op Noord-Beveland al wel dui delijke regels. Voor borden zon der pijlen is dat niet het geval. B en W ontkent dat met twee maten is gemeten. Borden buiten de bebouwde kom, zo als dat van de Roompot bij de Banjaard, staan onder controle van de provincie. Alleen Zaterdag 12 september van 09:00 tot 17:00 uur op de mooiste tuinplanten pakje Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 19 september tussen 10.30 en 14.00 uur VRIJDAG 11 SEPTEMBER 2015 Geschiedenisles op straat door Willem Adriaansens Marnix Maljaars leerkracht De leerlingen van groep acht van de Zevensprong uit Krabbendijke buigen zich tijdens de historische speurtocht over een vraag bij het station, foto Izaak Verkeste door Melita Lanting WISSENKERKE. Noord-Beveland gaat nadere regels opstellen voor vaste reclame-uitingen langs de weg. In afwachting daar van hoeven ondernemers 'illega le' borden die vaak al jaren langs de weg staan, niet te ver wijderen. N ZEELHIIDPLfillTi Ravesteinweg 3, Grijpskerke f^J www.zeelandplant.nl Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 78