Zwemmers mijden Kapelle Toch verkoop van dorpsschool Kats 'Moet dat nou, die ruimtelijke kwaliteit?' 6 BEVELANDEN en THOLEN Circusjonkies leren jongleren Zo zagen zwembaden als de Haestinge in Sint-Maartensdijk en de Spetter in Tholen respectie velijk 21.000 en 25.000 betalende bezoekers langs de kassa komen. Den Inkel in Kruiningen telde 23.000 en Stelleplas in Heinkens- zand zelfs bijna 34.000 bezoe kers. Kapelle haalt maar net tien procent van het aantal van de Haestinge en zelfs maar zes pro cent van Stelleplas. Hoe is dat te- verklaren? Steven van Vliet, loca tiemanager van Optisport dat het zwembad beheert, heeft er ook geen pasklaar antwoord op. „We hebben last van de strandjes om ons heen. De gemeente knapt bij voorbeeld het strand bij Wemel- dinge op, daar trekken veel men sen naartoe." Toch is het vreemd dat ondanks dat de verschillen zo groot zijn. Van Vliet wijst ook nog op het zwembad in Goes. „Dat is een mooi groot bad. Daar door is dat ook een concurrent voor ons." De manager vertelt dat er een Het komt ook regelmatig voor dat er zes kinderen zijn en dat er vier man personeel loopt Steven van Vliet Optisport paar goede dagen zijn geweest dit seizoen. „Dan hebben we mis schien tweehonderd, driehonderd man. Op gemiddelde dagen heb ben we plusminus twintig man in het bad. Maar het komt ook re gelmatig voor dat er zes kinderen zijn en dat er daarvoor vier man personeel rondloopt. Dat is uiter aard niet rendabel. Er komt ge woon niet veel volk op af." Het Groene Woud is de hele maand mei dicht geweest. Het slechte weer was daar de oorzaak van. Daar hebben de andere ba den uiteraard ook last van gehad. Toch trokken die, met uitzonde ring van de Spetter, allemaal meer zwemmers dan in 2014. Stel leplas trok ongeveer 4000 man meer, Den Inkel zelfs 5000. De Haestinge noteerde een plusje van ruim 1000 bezoekers en de Spetter eindigde dit jaar, als eni ge, met 1700 in de min. Het pleidooi van Noord-Beve- lands Belang (NBB) om de voor malige school te behouden voor het onderwijs kreeg alleen steun van Betrokken Noord-Beveland (BEN). De PvdA wilde het ook nog wel eens kansje geven. Maar dat was niet genoeg. De kleine meerderheid van WD, SGP en CDA ziet meer heil in verkoop van de school aan bewindvoerder Adriaan de Man uit Kortgene. Die huurt het gebouw al als kantoor en wil er nu ook in gaan wonen met z'n gezin. Het dorp had in het gebouw opnieuw een basisschool willen beginnen, liefst volgend jaar al. Een wijziging van de landelijke regels, waar PvdA'er Jan Schuur man Hess zich het vuur voor uit de sloffen liep, moet dat mogelijk maken. Dan zijn 23 kinderen ge noeg om opnieuw een school te kunnen beginnen. Wethouder Piet de Putter (WD) had veel lof voor dat initia tief, maar verwacht dat het zeker nog tot in 2017 of 2018 duurt voor dat de regels gewijzigd zijn. Blijkt het dorp dan aan die regels te vol doen, zo zei hij, dan wordt beke ken hoe en waar er een 'fatsoen lijk en deugdelijk' gebouw voor kan worden neergezet. Dat kost de gemeente dan al gauw een mil joen. Duurder dan het opknap pen van de oude school, erkende hij, maar dat moet de gemeente dan voor lief nemen. De kans dat de huidige bewoners van de wijk Waterfront in Tholen het meemaken dat het Volkerak-Zoommeer wordt inge zet als waterberging voor de gro te rivieren is uitermate klein. Toch wordt op dit moment hard gewerkt aan de aanleg van een dam, die ervoor moet zorgen dat zij droge voeten houden, mocht het toch zover komen. Gisteren ging de aanleg van de dam offici eel van start. Als door een dreigende storm vloed de Maeslantkering en de Hartelkering worden gesloten en de rivieren gelijktijdig veel water afvoeren, kan de waterstand in het Hollandsch Diep en het Ha ringvliet stijgen tot een gevaar lijk niveau. In dat geval zal het water naar het Volkerak-Zoom- meer worden afgevoerd. Experts hebben berekend dat dit eens in de 1400 jaar zal voorkomen. Ondanks deze kleine kans wil de de gemeente Tholen dat een zogeheten keermiddel wordt aan gelegd bij de Thoolse haven, zo dat de huizen in de buitendijks gelegen wijk Waterfront niet on der water komen te staan. De ge meente opteerde voor een dam aan de buitenzijde van de haven, maar het Rijk koos voor een goed kopere variant vlakbij de histori sche binnenstad. Dat was voor de gemeente reden om een goede landschappelijk inpassing te ei sen. Het ging er soms hard aan toe, zo gaven beide partijen giste ren toe. „Als de gemeente weer over ruimtelijke kwaliteit begon, dacht ik wel eens: moet dat nou allemaal?", vertelde Martin Hoen derkamp van Rijkswaterstaat, om daar meteen grappend aan toe te voegen dat hij het helemaal met de gemeente eens is nu hij de bin nenstad van Tholen heeft be zocht. De dam - met een opening voor de pleziervaart - moet aan het eind van het jaar gebruiks klaar zijn, want in januari 2016 moet het Volkerak-Zoommeer kunnen worden ingezet als water berging. De dam wordt later ver volmaakt met onder meer groene bekleding en een uitschuifbare loopbrug voor wandelaars. c- In de regio Mijn dorp, mijn stad Galerie Lijn 3, Provin- cialeweg 1, 11.00-17.00 uur - Ex positie 'Geschonden Schoonheid' door ne gen kunstenaars Gymzaal Thorbecke- laan, Thorbeckelaan 10, overdag - Nationa le dansweek met gra tis lessen van ballet school Dancepoint; Stadskantoor, M.A. de Ruij terlaan 2, 09.00-12.30 uur - Ex positie Gerhard de Witte in de hal van het stadskantoor; Kunstuitleen De Be- velanden, Westwal 45,13.00-17.00 uur - Expositie 'Gekleurd'; Erasmuspark, over dag - Foto-expositie Wil Tilroe-Otte; In loophuis Oase, Roos- eveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; Sportzaal De Spinne, 15.30-18.00 uur - Streetball&Streetdan ce voor jongeren van 12 tot 18 jaar; Grote Kerk, 19.15 uur - Start 20e editie WEA Stadsloop; Wijkcentrum De Spinne, 20.00 uur - Superbingo Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 uur - Ex positie 'Painting meets Ceramic' door Beatrix Hitz en Fran co Leemann Hervormde Kerk, 20.00 uur - Orgelcon cert Arno van Wijk Raadszaal gemeente huis, 09.30 uur - Fi nale Historische speurtocht voor kin deren uit de gemeen te Reimerswaal met prijsuitreiking door wethouder Vogelaar; Glasbakken Voorhou- te, 10.00-12.00 uur - Project 'Glas in 't bakkie', waarbij ie dereen die glas naar de glasbak brengt als VIP wordt ontvan gen Zwaaksedijk 5,22.00 uur - Gratis activi ties 'Nachtvlinders zoeken in de Zwaak- se Weel' voor het he le gezin Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Glasbakken Vijver- boogerd, 13.00-15.00 uur - Project 'Glas in 't bakkie', waarbij ie dereen die glas naar de glasbak brengt als VIP wordt ontvan gen door Willem Adriaansens KAPELLE. De voorgenomen slui ting van het buitenzwembad in Ka pelle lijkt, met de bezoekerscijfers van het voorbije seizoen op tafel, goed te verklaren. Waar andere Bevelandse en Thoolse buitenba den aantallen scoren van ruim 20.000 tot 34.000, doet het Groe ne Woud het, net als vorig jaar, met slechts een 'dikke' 2000. door Henk Postma WISSENKERKE. Het voormalig schoolgebouw in Kats wordt toch verkocht. Mocht het de dorpsge meenschap lukken opnieuw een school op te richten, dan wordt er een nieuw gebouw voor neerge zet. Dat bleek gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering. door Rob Paardekam 2- Met het verplaatsen van een lading zand, zette waterschapsbestuurder Bert de Smet de aanleg van de dam symbolisch in gang. foto Leo Adriaansen WEMELDINGE Wegafsluitingen op Wemeldingedag Wemeldinge staat morgen bol van de ac tiviteiten tijdens de Wemeldingedag. Van af 10.00 uur tot één uur 's nachts is er voor jong en oud van alles te beleven. Wel worden er enkele ver keersmaatregelen ge troffen. Zo zijn de Boulevard en de Da- niélstraat in zijn ge heel afgesloten. De Wilhelminastraat, de Bonzijweg, de Weste lijke Kanaalweg en de Prinses Julianastraat zijn zaterdag gedeelte lijk dicht. Bezoekers worden door de orga nisatie doorverwezen naar de beschikbare parkeerplaatsen. KAMPERLAND Expositie In Land Zeezicht in Kamperland is zater dag en zondag een ex positie te zien van be kende Bevelandsee kunstenaars. De expo sitie is open van 11.00 tot 17.00 uur. WILHELMINADORP Expo in kerk Tijdens de openstel ling van het gebouw van de Protestantse Gemeente in Wilhel- minadorp, morgen, zal er ook werk te be zichtigen zijn van Han- nie de Jonge-Walhout uit Wilhelminadorp. Het beteft schilderijen in olieverf, tevens en kele siervoorwerpen in de vorm van Zeeuw se knoppen. Open van 10.00 tot 16.30 KAPELLE Orgelconcert Arno van Wijk (foto) geeft vanavond om 20.00 uur een concert op het orgel van de Hervormde Kerk in Kapelle. Toegang kost 7 euro. Kinderen t/m 14 jaar gratis. GOES. Circustalenten in de dop kunnen morgen hun kunsten etaleren aan het Beukenhof 2B in Goes. Daar strijkt van 13.30-16.00 uur Circus Bolo neer om een les te geven. Kinderen van 5-12 jaar zijn daar wel kom. Tijdens deze middag mogen de kinderen van alles uitproberen, zoals op een tweewieler rijden of jongleren. Als er genoeg animo is, zal er na deze open middag een korte cursus van ongeveer zes lessen wor den gegeven waar naar een presentatie voor de ouders wordt toege werkt. De inloop circusmiddag van morgen kost voor deelnemende kin deren 2 euro. Voor ouders en andere belangstellenden is de toegang gratis. tips? mail naar redactie@pzc.nl GEERSDIJK GOES HEINKENSZAND KAPELLE KRUININGEN KWADENDAMME YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 77