TMZ in zijn sas met animo voor Zeeland Classic Seizoen Zeeuwse prof voorbij door sleutelbeenbreuk Van der Meer verkoopt paard Uzzo 16 SPORT Zeeuwse derby in driebanden is in evenwicht Voor de tweede keer dit jaar breekt Van der Lijke zijn sleutelbeen. „Ik herkende de pijn meteen." PRESTATIES NICK VAN DER LIJKE „Uzzo heeft me heel veel ge bracht. Goud op het Europees kampioenschap, deelname aan de Olympische Spelen in Londen en wereldkampioen bij de jonge paar den. Er was veel vraag naar hem. Dit was de tijd om te verkopen", vertelt Van der Meer. „Ik heb altijd aangegeven, dat ik Uzzo een keer wilde verkopen,, stelt Van der Meer. „De verkoop en de onderhandelingen met de nieuwe eigenaar speelden al een paar maanden. Ik heb Uzzo spe ciaal aangehouden tot en met de Europese kampioenschappen vori ge maand in Aken. Daarna dach ten we alweer richting de Spelen in Rio de Janeiro en kwamen de onderhandelingen weer op gang, omdat er ook vanuit het buiten land veel belangstelling was." Uzzo blijft in Nederland en gaat in de toekomst gereden wor den door een jonge amazone. Voor Van der Meer is de verkoop van Uzzo geen einde aan zijn top sportaspiraties. „Ik heb nog ge noeg paarden te rijden." KWADENDAMME. De Zeeuwse drie banden teams in de derde en de vierde divisie openden het sei zoen met wisselend succes. Hoondert/de Waard en De Ge- slootene Boom kwamen tegen el kaar een remise overeen en Jacobs 1 won overtuigend van Sprundel. Joop de Fouw stak er hierbij met kop en schouders bovenuit met 0.869 gemiddeld. Het wielerseizoen van Nick van der Lijke is abrupt ten einde ge komen. De 23-jarige renner uit Middelburg kwam tijdens de tweede etappe van de Ronde van Groot-Brittannië zwaar ten val en brak daarbij zijn linkersleutelbeen. In juni liep hij dezelfde blessure op. Van der Lijke baalt dat hij in een korte tijdsperiode voor de tweede keer zijn plannen in het water ziet vallen. Van zijn valpartij in de Ron de van Groot-Brittannië kan Van der Lijke zich niet veel meer herinneren. „Ik ben even buiten bewustzijn geweest. Ik weet dus niet goed hoe het pre cies is gebeurd. Het liep in elk geval in een afdaling mis. Ik ben blijkbaar tegen een muur tje aangereden. Kort daarna kwam ik weer bij bewustzijn en merkte ik dat mijn rechter schouder uit de kom was. Die heb ik er zelf terug in gezet, maar ik voelde dat mijn linker sleutelbeen gebroken was. Ik herkende de pijn meteen." Van der Lijke vloog vervol gens terug naar Nederland, waar hij door zijn familie werd opgevangen. „Via de ploegarts ben ik in Amersfoort beland. Daar ben ik dinsdag geopereerd aan mijn sleutelbeen. Het gaat redelijk. De pijn wordt steeds minder en mijn schaafwonden beginnen ook te genezen." 'De pijn wordt minder en mijn schaafwonden beginnen ook te genezen.' Desondanks moet hij het sei zoen met een wrange nasmaak beëindigen. „Over vier weken is het wieier jaar gedaan, dus het heeft niet veel zin om nu alles op alles te zetten om nog één of twee wedstrijden te rijden. In principe zou ik na een week al weer op de hometrainer kunnen rijden, maar ik wil liever eerst alles goed laten herstellen, zodat ik me in alle rust kan voorbereiden op het nieuwe seizoen." Van der Lijke ziet daardoor voor de tweede keer dit jaar zijn plannen gedwarsboomd worden door een sleutelbeenbreuk. In juni brak hij immers eveneens zijn linkersleutelbeen tijdens de Belgische wedstrijd Halle-Ingooi- gem. „Ik wist toen dat mijn sleu telbeen een zwakke plek zou blij ven. De kans dat ik mijn linker sleutelbeen bij een volgende val partij opnieuw zou breken, wordt natuurlijk groter. Het is zuur dat het ook daadwerkelijk gebeurd is. Vooral omdat het nu de tweede keer in een kort tijdsbestek is, ter wijl ik voorheen nog nooit iets ge broken had bij het wielrennen." De tweedejaars prof kijkt dan ook met gemengde gevoelens op het seizoen terug. „Ik heb zeker dit jaar mooie dingen laten zien. 'Ik heb getoond dat ik voor een ploeg als Team Lotto NL-Jumbo waardevol ben.' Ik heb een goede Giro d'Italia gere den en ik heb getoond dat ik voor een ploeg als Team Lotto NL-Jum bo waardevol ben. Het is echter jammer dat ik twee keer met bles sureleed werd geconfronteerd. Ik hoopte namelijk op een uitschie ter in de Ronde van Groot-Brittan nië, maar dat is er helaas niet van gekomen", aldus Van der Lijke, die nog niet kan zeggen bij welke ploeg zijn toekomst ligt. „Je moet ervoor zorgen dat je wed strijd goed in elkaar zit", zegt Leo Bakker, voorzitter van TMZ. „In de eerste plaats een goede om loop, maar ook de inschrijving moet vlotjes verlopen. Bovendien is dankzij het gebruik van trans ponders de uitslag ook vrij snel na het einde bekend. We zorgen er voor dat dit in orde is en dat wordt blijkbaar gewaardeerd door de renners. Vandaar die grote be langstelling." Een goede groep vrijwilligers zorgt ervoor dat alles in goede ba nen wordt geleid. „Toch moeten we steeds alert blijven en er kort op zitten, zodat er niets mis kan gaan. De concentratie tot het laat ste moment vasthouden is belang rijk", weet Bakker. In verband met wegwerkzaam heden moest op een paar plekken gesleuteld worden aan het par koers. Dankzij een alternatieve route zijn die problemen allemaal opgelost. Onder de deelnemers bevinden zich renners die in het verleden al succesvol zijn geweest, zoals de Belg Krystof Grison die vorig jaar aan Clara's Pad de snelste was. Bo vendien won de Belg dit jaar ook de klassieke Ronde van Noord-Be veland. Oud-winnaars als Mare den Hoed en Jan Muis komen morgen ook hun geluk beproeven. Verder verschijnen in Heinkenszand vrij wel alle Zeeuwse coureurs aan de start, zoals klassementsrenner Ed- zard van Ewijk (foto) uit Wolp- haartsdijk. Opvallend is dat ook één vrou welijke wielrenster zich heeft aan gemeld: Marie-Jeanne Harinck uit Oostkapelle. De start is om 16.30 uur. 'Toch moeten we steeds alert blijven en er kort op zitten, zodat er niets mis kan gaan.' Leo Bakker voorzitter TMZ Nick van der Lijke beleeft een dé ja vu UCI WORLD TOUR Eendaagse wedstrijden 30 aug: GP Ouest France-Plouay - 18e plaats 23 aug: Vattenfall Cyclassics - 108e plaats 1 aug: Clasica San Sebastian - uitgevallen 22 april: Waalse Pijl - uitgevallen 19 april: Amstel Gold Race - uitgevallen Meerdaagse wedstrijden Mei: Ronde van Italië - 86e plaats April: Ronde van Baskenland - 84e plaats Maart: Ronde van Catalonië - uitgevallen BESTE KLASSERINGEN 5e plaats in 2e etappe Tour de l'Ain 7e plaats in Dwars door Drenthe 10e plaats in Ronde van Drenthe 10e plaats in 17e etappe Ronde van Italië 13e plaats in eindklassement Tour de l'Ain Bron www.procydingstats.com RIJSWIJK. Dressuurruiter Patrick van der Meer heeft zijn veertienjari ge ruin Uzzo verkocht. Met het top- paard won hij vorige maand team goud op het Europees kampioen schap in Aken. Derde divisie. Hoondert/de Waard - De Geslootene Boom 4-4: Richard de Bruijn - Benny Visser 35-14, 49; Mare v.d. Boom - Rien Sandrini 22-35, 73; Frans de Koek - Rob Duitemeyer 30-13, 50; Bram de Waard - Jony San- derse 23-30, 89. Vierde divisie. Jacobs Mannenmode - BV Sprundel 4 6-2: Martin Sturm - Helmut Sulsters 20-30, 56; Kees Boer - Kees Westgeest 25-23, 42; Marco Kooiman - John de Zwart 25-20, 61; Joop de Fouw - Cees Marijnissen 20-6, 23. door Job de Feijter Nick van der Lijke wielrenner Nick van der Lijke wielrenner door Wim de Vos HEINKENSZAND. De belangstelling van de vrije renners zoals amateurs en masters voor klassieke wedstrij den blijft groot. Morgen organi seert Trimbelangen Midden-Zee land (TMZ) de Zeeland Classic, een wedstrijd over 114 kilometer, en daarvoor hebben ruim 150 renners zich bij de organisatie gemeld. Het is een pluim op de hoed van TMZ waard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72