I Postema is loods van Togo Zeeuwse klei in plaats van Veluwse zandgrond voor Benelux-autocross Kustmarathon moet vrezen voor subsidie e jaar op rij in de ereklasse /milium hi SPORT 15 m hn lil m IIIIÈ llll Togo-Stormvogels 23-19: Na de valse start bij Vios revancheerde Togo zich. Stormvogels was niet opgewassen tegen de ontketende Goesenaren. Vooral op Marten Pos tema stond geen maat. „Alle cre dits naar hem en Togo", erkende Stormvogels-coach Wim Allaart. Scores Togo: Marten Postema 7, Wietse de Munck 6, André Goossens 3, Anouk Hazelaar en Sharona van Bel- zen 2, Desiree Voshart, Mijke Tahapa- ry en Marcel Joziasse 1. Zaamslag-Blauw Wit 14-18: Blauw Wit-coach Gertjan de Jon ge verschool zich er liever niet ach ter, maar miste de absolute scherp te zoals die er op zaterdag wel was. Blauw Wit had de controle over de wedstrijd, maar incasseer de te veel tegentreffers en liet kan sen onbenut. Desalniettemin heeft de ploeg vier punten uit twee wedstrijden. Zaamslag staat nog op nul pun ten. De ploeg miste twee dames, waardoor Zaamslag verdedigend onwennig was. „Maar de inval sters hebben het echt goed ge daan", vond aanvoerster Linda Ha melink. 'Alle credits naar hem (Marten Postema) en Togo.' Deze wedstrijd is één keer eerder in Zeeland geweest, maar dit was door een Belgische organisatie. Dit keer tekent de Zeeuwse orga nisatie SAME (Stichting Au tosport en Motorsport Eindewe- ge) in samenwerking met LAT77 (Loenens Auto Team) voor de or ganisatie. LAT77 heeft deze Europo- kal-wedstrijd 37 jaar georgani seerd. „Europese wetgeving maakt grondeigenaren terughou dend", aldus het comité. „Jaar lijks aanvullende voorschriften van overheden op basis van gega randeerde veiligheidsvoorzienin gen als wel achteraf ingediende bezwaren tegen afgifte vergun ning maakt het organiseren niet gemakkelijker." Hoewel de vergunning voor dit jaar wel is afgegeven, heeft LAT77 toch gekozen voor een strijdtoneel op tweehonderd kilo meter van de Veluwse thuisbasis. Een belangrijke verandering is dat dit weekeinde in Zeeland op kleigrond gereden zal worden (een ronde is achthonderd meter lang), terwijl in Loenen zand grond verteerd moest worden on der de wielen. Het kampioenschap om de Eu ropokal bestaat doorgaans uit zes tot acht wedstrijd per jaar in de Benelux. Dit jaar zijn het er maar vijf. Beide dagen gaan de rijders om 9.00 uur van start. Zaterdag wordt gestreden voor de beste startposities op zondag. De zon dag staat in het teken van twaalf finales. Het sluitstuk is de Super Cup finale, waarin de finalewin naars het tegen elkaar opnemen. „Ik kan niks toezeggen", zei hij ten overstaan van een zaal met zo'n 150 toehoorders. „We gaan niet alles afbreken, maar we moe ten wel keuzes maken." Hij voeg de er wel aan toe dat hij de Kust marathon wel goed acht voor de promotie van de provincie. Het evenement, dat steevast wordt ge houden in het eerste weekeinde van oktober, kan dit jaar nog pron ken met 15.000 euro subsidie uit de Provincie-pot. Tijdens de marathonmeeting praatte de organisatie de deelne mers en andere geïnteresseerden bij over de laatste voorbereidin gen. Er was een marathon-expo waarbij bedrijven zich konden pre senteren, een presentatie over sport en voeding door Miriam van Reijen en een show van sportkle- ding. Joop van der Laan praatte de avond aan elkaar. VRIJDAG 11 SEPTEMBER 2015 klaar voor zij n OEMOEMENOC rugOycluO OEMOEMENOf n "9byclu6 °EWO£MENOl door JaapJan Ritsema Nino (rechts) en Luca (midden) Wullemse debuteren dit jaar bij Oemoemenoe. Hun broer Dicky (links) waagde stap van het Belgische Eeklo naar de Zeeuwse ereklasser vorig jaar al. foto Izaak Verkeste VLISSINGEN. In de doordeweekse in- haalronde boekten de korfballers van Togo uit Goes een klinkende overwinning op het favoriete Stormvogels. In dezelfde derde klasse ging Blauw Wit uit Kloetin- ge bij Zaamslag met de punten aan de haal. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 7, Arjen Schoe en Niek Peene 4, Em- mely de Visser 2, Petra Rijn en Sander Verrijzer 1 Scores Zaamslag: Marjan Verhage 5, Gerben Seghers 4, Linda Hamelink en Marco van Reeuwijk 2, Richard Verol- me 1. Scores Blauw Wit: Annemarijne Holl 5, Kirsten Verschuure 4, Marty de Vil der en Niek van Diemen 3, Bastiaan Rijk 2, Esmee Verschoor 1. Wim Allaart trainer Stormvogels door Rudy Boogert WOLPHAARTSDIJK. In de polder van Wolphaartsdijk aan de Sabbin- gedijk ronken komend weekeinde de motoren. Sinds lange tijd wordt er op Zeeuwse bodem weer een internationale autocross verreden. Het is een cross die meetelt voor de Europokal kam pioenschappen. VEERE. De subsidie van de Provin cie voor de Kustmarathon van 2016 wordt heroverwogen. Met die boodschap kwam gedeputeer de Jo-Annes de Bat gisteravond naar het gemeentehuis van Veere, waar hij de marathonmeeting bij woonde die in het teken van het evenement stond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71