Rugbyers Oemoemenoe starten morgen voor derd 14 Antwan Tolhoek blijft overeind in Engelse koninginnenrit Kerkhove dubbelt ook verder Terneuzense broers Dicky, Nino en Luca Wullems worden herenigd bij Middelburgse rugbyclub. Alleen titel is genoeg bij Tovaal Wielrenner Antwan Tolhoek uit Yerseke heeft gisteren knap standgehouden in de koningin nenrit van de Ronde van Groot-Brittannië. De jeugdige, Zeeuwse coureur van Tinkoff- Saxo kwam solo over de streep op de veertigste plaats op ruim vier minuten van de Nederland se winnaar Wout Poels van Team Sky. De vijfde etappe ging van Prud- hoe naar Hartside Fell over 166 kilometer. De finish was bergop op een klim van de eerste catego rie. Vandaag staat er een heu- veligachtige etappe naar Notting ham in het koersboek. De Britse ronde duurt nog tot zondag. De Noor Edvald Boasson Hagen (MTN - Qhubeka) draagt sinds gisteren de leiderstrui, op één se conden gevolgd door Wout Poels. Louis Dallinga zorgt voor Polka-punt De driebanders van Polka Print zijn in de tweede divisie gestart met een 4-4-gelijkspel tegen Lynn Somers uit Zundert. Voor de pauze won Meerten Dallinga met 35-31 van Pauwels en verloor Dirk Vlerick van Puck van Aart (33-40)- Na de thee kreeg Jean Paul de Kraker klop van Hans Frijters met 31-40 en werd Louis Dallinga (op bord vier) man van de match middels een 35-18-over- winning op Van Aert met een ge middelde van 1.029. sport kort Winnende start Groene Ster 2 In hun eerste wedstrijd in de topklasse boekten de zaalvoet ballers van Groene Ster 2 een zege. In eigen huis werd ZVG/Cagemax met 4-2 versla gen. Halverwege het duel was de stand nog in evenwicht: 1-1. Remon de Vlieger opende in de eerste helft de score. Na de rust zorgde Imad Azzanagui voor 2-1. Nadat het 2-2 was ge worden, forceerden André Sie- reveld en Imad Azzanagui de beslissing. Minder dan tien jaar geleden stonden Dic ky (27), Nino (28) en Luca (25) Wullems zich op zondagochtend nog uit te sloven op een bijveldje. Onder lei ding van Fouad Mekkaoui, oud-speler van rugbyclub Blue Diamonds uit Terneuzen, wer den de broers en aantal vrienden een jaar lang getraind. Wedstrij den speelden ze nog niet. Dicky begint nu aan zijn twee de seizoen bij Oemoemenoe. Hij kan zich de zondagse oefenses sies nog goed herinneren. „Soms ging je daar met lood in je schoe nen heen na een late zaterdaga vond", lacht hij. „Maar we waren er altijd", stelt Luca. „We moti veerden elkaar. Als iemand met een flinke kater in bed lag, haal den we hem op." Het bleek de aanzet voor het niveau dat het drietal nu heeft ge haald bij Oemoemenoe. Voor het derde jaar op rij komt de Middel burgse rugbyclub uit in de ere klasse, het hoogste niveau van Nederland. Nino en Luca zijn nieuw bij de vereniging. Een jaar nadat Dicky de stap maakte van het Belgische Eeklo (eerste regio naal) naar Oemoemenoe, bewan delden de overige broers dezelfde weg. Rugby loopt als een rode draad door het leven van de fami lie Wullems. Vader Hans speelde in het verleden bij Blue Dia monds uit Terneuzen. Voor zijn zoons was die optie er niet, om dat de vereniging jaren geleden ter ziele ging. „We hebben in het verleden gevoetbald en gebasket bald", vertelt Dicky. „Maar dat lag ons niet zo." 'Als je geen bal in je handen hebt, dan maar een gewicht' Van het ene op het andere mo ment besloot het drietal met een groep vrienden te gaan rugbyen. Na een jaar lang trainen, sloten ze aan bij Eeklo om in competitie verband te gaan spelen. „Na twee trainingen hoorden we al dat wij beter waren dan een aantal jon gens die al jaren rugbyden", her innert Nino zich. Of het talent in de genen zit, durven de broers niet te zeggen. De liefde voor de sport is in ieder geval met de paplepel ingegoten. De selectie van de derdeklasser Tovaal is nagenoeg intact ge bleven. Twee talent volle jeugdspelers maken de overstap naar de senioren en Veron de Wild is na een kortstondig avon tuur bij Oemoeme noe teruggekeerd op het oude nest. De rugbyclub steekt haar ambitie niet on der stoelen of ban ken. „De groep heeft uitgesproken om voor de titel te gaan", weet voorzitter Hans Markusse. „Vanaf de eerste woensdag van juli zijn ze al in voor bereiding. Dat komt vanuit speler/coach Brian Hendry. Vol gens hem is een goe de conditie de basis." Sinds de bouw van het nieuwe clubhuis is het ledenaantal van Tovaal enorm ge groeid, aldus Markus- se. Hij hoopt dat het WK rugby, dat vol gende week vrijdag van start gaat, de po pulariteit van de sport zal vergroten in Nederland. „Ik ge loof in die impuls." Het WK rugby is van 18 september tot en met 1 november te volgen op RTL7. „Het mooie aan rugby is de men taliteit en hardheid", meent Dic ky. „Zwaarder zijn is een voor deel. Maar je hebt als team zoveel verschillende kwaliteiten nodig. Deze sport biedt voor iedereen een plek." De broers hebben allen ver schillende kwaliteiten. „Maar Dic ky heeft het meeste talent", stelt Luca. Dicky begint te lachen en zegt met een knipoog: „Dat zal ik niet ontkennen." Hij maakte dan ook als eerst de overstap naar Oe moemenoe. „Als hij het niet zou redden, hoefden wij ook niet te gaan", vertelt de jongste van de drie broers. De belabberde trainingsop komst bij Eeklo (soms maar twee man op de training) en het ni veau waarop Oemoemenoe ac teert, brachten de drie Terneuze- naren weer bij elkaar. „Het is niet veel mensen gegeven om met je broers op het hoogste niveau van Nederland te spelen", weet Dic ky. „Dat is altijd leuk. Bovendien is het een extra reden om elkaar vaak te zien." Om in de ereklasse mee te kunnen, moet het drietal veel in zichzelf investeren. „Als je geen bal in je handen hebt, dan maar een gewicht", stelt Luca. Twee keer in de week veldtraining en aantal sessies in de sportschool zijn een vereiste. Luca en Dicky staan op het punt vader te worden, maar dat mag geen belemmering zijn voor hun ambitie binnen het rugby. „Het komt zoals het komt", stelt Dicky. „Natuurlijk zal ik daar in de toekomst rekening mee moe ten houden, maar ik zie geen pro blemen." Luca kijkt al verder vooruit. „Als onze kinderen een jaar oud zijn, kunnen ze lekker komen kij ken. De thuiswedstrijden wor den dan een dagje uit voor het ge zin. Dan zien ze ook gelijk hun ooms en tantes." Morgen begint het seizoen voor Oemoemenoe met een uit wedstrijd in 't Gooi. De groep heeft flink doorgetraind deze zo mer en zal wederom een zwaar seizoen tegemoet zien. „Het is geen kwestie van óf we er klaar voor zijn", aldus Dicky. „We móe ten er klaar voor zijn." RECYCLlHGfAA Sport sport@pzc.nl HARTSIDE FELL ALPHEN AAN DE RIJN. Tennisster Lesley Kerkhove heeft in het dubbel spel de halve finale bereikt in het ITF-toernooi van Alphen aan den Rijn. De Schouwse won met Arantxa Rus - ze zijn als eerste geplaatst - in de supertiebreak met 10-4 van het Nederlands/Amerikaanse duo Luttikhuis/Scandalis. Vandaag speelt Kerkhove in de kwartfinale van het enkelspel tegen Ivana Jorovic uit Servië, foto Lex de Meester SLUISKIL VLISSINGEN ZAAMSLAG Belgische trainer voor Zaamslag Korfbalclub Zaamslag heeft alsnog een trai ner-coach weten te strikken voor dit sei zoen: Inge Bekaert. De 42-jarige Bel gische, woonachtig in Gent, begint volgende week aan de job bij de derdeklasser. Be kaert is in België scheidsrechter in de hoofdklasse. VLISSINGEN Rolstoelhockey De rolstoelhockeyers van Sportclub Gehan dicapten Beveland (SGB) geven morgen op het Bellamypark in Vlissingen een demon stratie van hun sport. Van 14.00 uur tot 17.00 uur is iedereen welkom. Het publiek krijgt ook de kans om een partijtje rolstoel- hockey mee te spelen. Mensen met en zon der beperking mogen in een van de clubrol stoelen stappen en de spectaculaire sport zelf ervaren. De SGB houdt op de ze middag tevens een geldinzamelingsactie voor clublid Bilal Ibra- himi, die drieduizend euro tekortkomt voor een elektrische sport- rolstoel. 'We móeten er door Len Wolters Luca Wullems speler Oemoemenoe Leonard van de Ven uit Vlissingen werd al 's winnaar van de Europokal. foto www.kloetklikthet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70