OPRUIMING!! De Horst Met een gebakje de drempel over bij iemand die veel alleen thuis zit SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Wonen in een Serviceflat: 50% KORTING In het kader van Week tegen Eenzaamheid houdt SMWO Welzijn een Taartjesdag Serviceflat De Horst De Horst 48 4461 WZ Goes Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 19 september tussen 10.30 en 14.00 uur Alleen Zaterdag 12 september van 09:00 tot 17:00 uur Tot op de mooiste tuinplanten pakje V°ORDEE' Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. Toen ze van de Taartjesdag hoorden, bedachten moe der Jozien en dochter Rianne Verheijen uit Zie- rikzee zich geen moment. Dit is dé gelegenheid om met tante Leijntje, ome Jap en tante Marie een gebakje te eten. Op 24 septem ber houdt SMWO Welzijn Schou- wen-Duiveland Taartjesdag. Wie wil meedoen, kan die dag twee gebakjes halen bij bakkers in Haamstede, Brouwershaven, Brui- nisse en Zierikzee om die samen op te eten met iemand die door omstandigheden aan huis gekluis terd is of weinig sociale contacten heeft. „Het idee van een Taartjes dag leefde bij ons als welzijnswer kers al langer. Op 24 september be gint de Week tegen Eenzaamheid. Het was nu het moment om iets met dat idee te doen", vertelt Jaco- lien de Glopper van SMWO. Moeder en dochter Verheijen grepen die kans direct aan. Rian ne gaat een taartje eten met tante Leijntje (95) en ome Jap (99) Sij- rier in Borrendamme, Jozien eet een gebakje met tante Marie Bloois (86) in Duinoord. Niet dat ze zich normaal niet om hen be kommeren. „Maar dit is iets spe ciaals. Zo kunnen we ze echt even in het zonnetje zetten. Ze hebben dat verdiend", vertelt Jozien. Het drietal is altijd actief ge- Gewoon voor de gezelligheid, maar misschien dat er ook nog iets uit voortkomt Jacolien de Glopper, SMbVO^WeieljuJozicn. Tante Leijn tje breide ontelbare dekentjes voor kindertehuizen, maar moest haar breinaalden aan de wilgen hangen omdat haar ogen het lie ten afweten. Omdat het echtpaar steeds minder mobiel wordt, wordt hun wereldje ook steeds kleiner. En tante Marie, die uit een groot gezin komt, heeft nog maar weinig familie in de buurt. Ze vond het vreselijk toen ze om gezondheidsrede nen naar Duinoord moest ver kassen. Omdat ze haar zelfstan digheid kwijt raakte én omdat poes Mopje niet mee kon. Jo zien: „Op deze leeftijd krijgen mensen problemen met hun benen, ogen of oren. Waardoor ze nog maar minimaal mensen ontmoeten en de gezelligheid van vroeger missen. Tante Ma rie heeft weieens gezegd: 'de dag duurt zó lang. Daarom doen wij graag aan Taartjesdag mee. Het is zo belangrijk om hier iets mee te doen." De -grotendeels door Zeelan- dia gesponsorde- taartjes hel pen mensen wellicht wat snel ler over de drempel, hoopt De Glopper. „Gewoon voor de ge zelligheid, maar misschien dat er ook nog iets uit voortkomt. Samen een rondje lopen of wat dan ook. We hopen dat men sen zo zien dat het echt nodig is dat sommige mensen vaker een bezoekje krijgen." Opgeven voor Taartjesdag kan via SMWO Welzijn Schou- wen-Duiveland: 0111-453444 of www.welzijnsd.nl. VRIJDAG 11 SEPTEMBER 2015 Taart eten met tante Leij ntj e ZEELHflDPLflllL Ravesteinweg 3, Grijpskerke www.zeelandplant.nl door Esme Soesman Opwarmen voor 24 september: Jozien Verheijen biedt alvast een gebakje aan aan tante Leijntje en ome Jap foto Dirk-Jan Gjeltema Ome Jap geniet er met volle teugen van: van het taartje én van de visite foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68