Rekenkamer onderzoekt gemeentelijk grondbeleid Jarige brandweer zoekt vrijwilligers Eenmansorkest opent Muziek Monumentaal 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Stroomstoring in gemeentehuis Première nabij Wilhelminalinde De Schouwen-Duivelandse ge meenteraad vraagt zich dat af en daarom heeft de Rekenkamer be sloten het grondbeleid te laten onderzoeken. „Neem nou het Business- park," zegt voorzitter Robbert Lievense van de Rekenkamercom missie. „Dat is nog op de oude manier gegaan. De grond is ge kocht en verkocht door de ge meente. We weten allemaal dat het met het Businesspark anders is gelopen dan we ons hadden voorgesteld." Lievense doelt op de matige belangstelling van be drijven voor het park, waardoor de gemeente met onverkoopbare grond is blijven zitten. Lievense: „In de wijk Noorder polder 2 gaat het anders. Daar is de grond van projectontwikke laars en heeft de gemeente er al leen de woonbestemming opge legd." De gemeente loopt hier door geen financieel risico. De Rekenkamer wil weten wat de gevolgen zijn van een ac tief, danwel passief grondbeleid en heeft bij drie onderzoeksbu- reau's offerte aangevraagd. 'Met Businesspark is het anders gelopen dan voorgesteld.' BROUWERSHAVEN. De brandweer post in Brouwershaven grijpt morgen de viering van haar 90-ja- rige bestaan aan om nieuwe vrij willigers te werven. Momenteel kampt de ploeg met een tekort aan brandweerlieden. Ter ere van het jubileum is ie dereen welkom op de kazerne tij dens de open dag, die plaatsvindt van 10.00 tot 16.00 uur. De vrij willigers van de brandweer laten er zien wat hun werk inhoudt en ze vertellen meer over hun vak. Ook geven ze brandpreventie voorlichting en zijn er demonstra ties. Bij mooi weer mogen de be zoekers het water op met de brandweerboot. Voor de kinde ren zijn er waterspelletjes en staat er een springkussen. Geïnteresseerden die de brand- Brandweerpost in Brouwershaven grijpt open dag aan om tekort aan vrijwilligers op te lossen. weerploeg in Brouwershaven mis schien willen versterken, kunnen ook de wekelijkse oefenavonden bijwonen. Deze worden iedere maandag gehouden tussen 19.00 en 21.00 uur. Deelname hieraan is vrijblijvend en kan enkel op af spraak. Ook bestaat de mogelijkheid een paar maanden mee te lopen met de ploeg, om te zien of het bevalt. In Brouwershaven rukt de brandweer ongeveer twintig tot dertig keer per jaar uit, voor bran den en andere hulpverleningsac ties van uiteenlopende aard. De extreme klusser uit Tilburg was daar met zijn Muziekauto. „Daar zit ik op met een gitaar. Maar ik speel ook bas, percussie en verschillende blaasinstrumen ten. Het klavier bespeel ik met mijn voeten." Van Poppel trekt veel bekijks. Zeker als hij zich met een lift je tot vijf meter bo ven het publiek verheft. Tijdens de Zierikzeese Dagen verschijnt Van Poppel soms met zijn andere creatie: de Nautilus One Man Band. Dat is een rijden de duikboot in de stijl van Jules Verne. Ook deze machine bevat diverse instrumenten en spuwt bovendien rook en vuur. Tijdens Muziek Monumentaal treden vijftien muziek- en thea tergezelschappen op in monu mentale gebouwen of gewoon op straat. Alle optredens zijn gratis toegankelijk. Het festival duurt tot en met zaterdagavond. Het gisteren geopende festival Muziek Monumentaal biedt tientallen gratis muziek- en theateroptredens in Zierikzee. In de regio Het gemeentehuis van Schou- wen-Duiveland aan de Laan van St. Hilaire in Zierikzee is giste ren getroffen door een omvang rijke stroomstoring. Door onbekende oorzaak sloeg tegen 15.30 uur een hoofdzeke ring door. Reparatie zou gisteren nog een tijdje gaan duren. Ambtenaren en bestuurders kon den, dankzij hun laptops met ac cuvoeding, gewoon doorwerken. Een gevolg van de stroomstor- uing was wel dat de vergadering van de raadscommissie Samenle ving en Bestuur gisteravond niet door kon gaan. Er was namelijk geen licht en de geluidsinstalla tie in de raadszaal deed het even min. De vergadering is verdaagd naar volgende week. l :i ük Mijn dorp, mijn stad Camping Den Osse, vanaf 16.00 uur: Tweede Zeeuwse meeting 2CV's; Brusea Visserijmu seum en Oudheids kamer, 14.00-17.00 uur: Expositie Schil derijen Annie Scheermeijer; Bewaerschole, 14.00-17.00 uur: Ten toonstelling Droge rij; Dorpshuis de Schutse, 16.00-18.00 uur: Museum de Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Scheepsmodellen en attributen van oud-Westenschou- wen; Dorpshuis 't Zuudèn- de; 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; Camping Boeren- rust, vanaf 11.00 uur: Speuren in het maïs- doolhof; Ons Dorps huis, 20.00 uur: Dar ten; Atelier Ja Mar Na tuurlijk, 13.30-16.30 uur: Diverse exposi ties; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling over de historie van de foto grafie; Diverse loca ties, 11.00-20.00 uur: Muziek Monumen taal; Dorcas winkel, 13.00-15.00 uur: Uit verkoop zomercollec tie; Sint Lievensmon- stertoren: 10.00- 17.00 uur: Expositie Silhouetten tegen het licht en beklim ming van de toren, Expositie Vloedla- gen in de zeereep; Fi- zi, De Weverij, 20.00 uur: In Grazia di Gio; door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE Moet een gemeente nog grond aan- en verkopen? Is het niet beter alleen een bestem ming te geven aan die grond en de handel erin over te laten aan een projectontwikkelaar? Robbert Lievense, Rekenkamer door Elodie Kint ZIERIKZEE. 'Muziekkunstenaar' Art hur van Poppel bedenkt, bouwt en bespeelt alles zelf. Gisteren open de hij het festival Muziek Monu mentaal op het Havenplein in Zie- rikzee. Arthur van Poppel speelt gitaar, bas, percussie en blaasinstrumenten in zijn auto met harmonicalift. foto Dirk-Jan Gjeltema SCHARENDIJKE Varkenshouderij alleen zaterdag open De varkenshouderij van Familie De Bakker uit Scharendijke opent alleen zaterdag, en niet zoals in de krant van gisteren ver meld ook zondag, zijn deuren. De houderij is geopend van 11.00- 16.00 uur, Hogeweg 12. ZIERIKZEE Jubileum ijssalon IJssalon Capri in Zierik zee bestaat tachtig jaar en dat wordt mor gen gevierd. Vanaf 13.00 uur zijn er straatmuzikanten en is er een ballonartiest. Het historische pand ZIERIKZEE van Capri dateert uit 1795. Hans en Jantine Swaen zijn sinds 2014 de nieuwe eigenaren van de salon. DREISCHOR Vriendendag Stichting Paardrijden Gehandicapten Schou- wen-Duiveland houdt morgen een vrienden dag op manege Balans in Dreischor, van 11.00-16.00 uur. Om 11.00 uur beginnen de gevorderde combi naties met een beper king hun proefjes, om 13.00 uur spelen de anderen een aange past therapeutisch spel. Een tweetal mencom- binaties zullen vanaf 13.30 uur rondritten door het dorp rijden waarbij passagiers mee kunnen liften. Een special optreden is er van Romy Ouds hoorn die met haar paard Sjaan de vrij heidsdressuur zal de monstreren. Om 16.00 uur is de prijs uitreiking voor ieder een, daarvoor rijden de ruiters een show waar de indianen en cowboys centraal staan. ZIERIKZEE. Markt in Zierikzee, 1898. Ter ere van de kroningsdag van Koningin Wilhelmina wordt een linde geplant. Dan duikt Jacob Olrée op, dertien jaar nadat hij van moord is beschuldigd. Gisteravond ging het stuk Het Burgerweeshuis in première. Deze jong ste productie van de Rederijkers Zierikzee speelt zich af tegen een his torisch decor, op een steenworp afstand van de echte Wilhelminalinde aan de Poststraat. foto Dirk-Jan Gjeltema tips? mail naar redactie@pzc.nl BROUWERSHAVEN BRUINISSE BURGH-HAAMSTEDE KERKWERVE NIEUWERKERK RENESSE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67