Stel geeft huissleutels uit handen 'Statushouder in leegstaande kantoren' Vlissinger moet twee jaar naar inrichting 4 ZEELAND GOES. Het is niet ondenkbaar dat asielzoekers met een verblijfsver gunning in Goes en elders in Zee land volgend jaar in bijvoorbeeld leegstaande kantoorpanden wor den gehuisvest. Dat zei de Goese wethouder André van der Reest gisteravond tijdens de raadsverga dering. CDA, PvdA en SGP-CU wil den naar aanleiding van de vluch telingenproblematiek weten hoe Goes straks omgaat met zogehe ten statushouders. Gemeenten zijn verplicht hen van onder meer huisvesting te voorzien. Voor Goes is die taakstelling voor dit jaar 64 personen, maar dat zal volgend jaar toenemen tot mogelijk honderd, zei Van der Reest. „Dat leidt tot druk op de wo ningmarkt, daarom zijn we met de provincie in overleg over on conventionele huisvesting zoals in leegstaande kantoren om aan die groeiende vraag te kunnen voldoen." De taakstelling voor Goes dit jaar is 64 personen huisvesten, maar dat worden er mogelijk honderd Twee weken geleden eiste het Openbaar Ministerie dat de man wordt opgenomen in een inrich ting voor veelplegers. De man heeft volgens gedragsdeskundi gen een ernstige persoonlijk heidsstoornis en hij is alcoholver slaafd. Toen hij op Zuid-Beve land woonde, zorgde hij daar ook regelmatig voor problemen. „Als ik gedronken heb, dan ben ik een beest", bekende D. twee weken geleden tijdens de rechts zaak. Gisteren liet hij tijdens het uit spreken van het vonnis duidelijk blijken dat hij het helemaal niet eens is met het oordeel van de rechters. Hij kondigde dan ook direct aan dat hij in hoger beroep gaat. Omdat het tot nu toe niet lukt om hem vrijwillig te laten behan delen, besloot de rechtbank giste ren dat de inwoner van Vlissin- gen nu twee jaar opgesloten moet worden in een instelling zo dat hij daar behandeld kan wor den. Twitter Colin @Caflockton 'Een Nederlandse vriend zei in juli dat Dumoulin de Tour zou winnen. Ik dacht toen dat hij iets had gerookt, maar nu...' Uw reactie Instagram Online top 5 'Het is een bouwprogramma waar vijf koppels aan meedoen' was wel even wennen. In de eer ste afleveringen hebben de kij kers me al kunnen zien huilen. Ik belde met ons dochtertje Fleur en ze vertelde dat ze een nieuw springtouw had. Omdat we al een aantal dagen van huis waren en moe waren van het klussen, ontroerde het me dat ze daar zo blij mee was. In eerste instantie wilde ik me nog verstoppen, maar de camera's volgen je werke lijk overal. Toen gaf ik me er maar aan over. Het is ook hele maal niet erg om je zachte kant te laten zien." „Op Facebook zijn er veel men sen die me opzoeken en vriend- schapsverzoeken sturen. Dan zeg gen ze dat ze vinden dat we het goed doen. Er was afgelopen week zelfs iemand die aanbood om ons iedere week tien kilo aardappelen te komen brengen. Hij had ons op televisie horen ver tellen dat we een moeilijke tijd achter de rug hadden, ook finan cieel gezien. Dat had hem ge raakt. Zo zielig zijn we niet hoor, maar dat zoiets gebeurt is toch su per?" neringen uit het verleden weg te poetsen en een nieuwe start te maken met het hele gezin. Boven dien sliepen we de afgelopen ja ren in de bijkeuken, dat was niet echt ideaal. We wilden het daar om herindelen." „Tijd en geld waren bij ons altijd een probleem om het zelf te doen. House Rules kwam voor ons daarom als geroepen. Dat an deren het voor je doen, maakt het gewoon anders." „Dat weet je niet en dat maakt het ook best wel spannend. Je geeft iets van jezelf weg als je die sleutel afgeeft. Het enige wat ie der koppel kan doen is vijf'huis regels' opstellen. Dat zijn een soort richt lijnen voor de an dere teams die het huis onder handen gaan nemen." De sleutels van je huis uit handen geven om andere koppels het te laten opknappen. Al- win Rennen (44) en Renate Maas (42) uit Hoedekenskerke deden het voor het Nets-programma House Rules Holland. Alwin Rennen: „Het is een bouw programma waar vijf koppels aan meedoen. Steeds klussen er vier in het huis van het overgebleven team. Ieder koppel krijgt dan een ruimte toegewezen die zij moe ten verbouwen. Zo gaat bijvoor beeld een koppel klussen in de hal, terwijl andere teams de woonkamer, slaapkamer en keu ken onder handen nemen. Er zit ook een wedstrijdelement aan verbonden; het eindresultaat wordt beoordeeld door de be woners en de jury." „We komen allebei uit een ander huwelijk en wonen hier nu al een aan tal jaar samen met onze drie kinderen. We vonden dat het tijd werd om herin- door Luc Oggel MIDDELBURG. Vlissinger Theo D. moet voor twee jaar naar een in richting, zo besliste gisteren de Middelburgse rechter. De oud-in woner (57) van Goes is veroor deeld omdat hij zijn moeder enke le keren zeer ernstig heeft be dreigd. De Limburgse wielrenner Tom Dumoulin verdedigde met suc ces gisteren zijn voorsprong van drie seconden in het alge meen klassement van de Vuel- ta. Dumoulin moet nog drie da gen zien te overleven om eind winnaar te worden. De afgelopen weken is veel ge reageerd op artikelen over asiel zoekers in Zeeland. Michel Kroone baalt: „Er is blijkbaar wel genoeg geld voor zoveel asiel- en vooral gelukzoekers. Als Nederlander zijnde kun je een sociale huurwoning wel ver geten! Ziet echt niemand in dat dit niet langer zo door kan gaan?" Marieke Murre is dit niet met hem eens: „Als er hier ooit oorlog uitbreekt en jij zoekt vei ligheid, dan zul je je pas echt schamen dat je dit hebt gezegd. We zijn allemaal mensen." Je wordt er stil van... Harm-Jan de Braai maakte deze #pzcfoto net na zonsondergang van de Axelse Kreek #nofilter 1Moeder moet met haar drie kinderen woning Vlissingen uit na drugsvondst 2. Verontwaardiging op Schou- wen-Duiveland over vertrek 'knuffelbezorger' 3. Overschot aan zorgwoningen door strengere regels 4.Waar is nog plaats voor vluch telingen? 5. 'Ik ben een eenvoudig mens' Kijk op www.pzc.nl of Q @pzcredactie fï facebook.com/depzc @pzcredactie door Elodie Kint Alwin Rennen, deelnemer Hoe reageren de kijkers hierop? Komende dinsdag is de aflevering te zien waarin het huis van Rennen en Maas onder handen wordt genomen, om 20.30 uur op Net5. Waarom hadden jullie dit program ma daarvoor nodig? Maar hoe weet je dan dat het naar jullie smaak wordt gemaakt? Hoe was het om met die camera's in je nek te klussen? „Dat Wat is het idee van het programma? Alwin Rennen en Renate Maas zijn dins dag te zien in het pro gramma House Rules Holland, foto Net5 Het is nogal wat om dat aan een ander over te laten. Waarom hebben jullie je opgegeven?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65