9 Bloedige strijd met Nederlands Indië 'De schuldenlast van de Grieken is relatief laag' De broers Seth en Richie zijn ook in het tweede seizoen van 'Fi om Dusk Till Dawn: The Series' op cle vlucht voor cle politie én vampieren. DJ Cotrona is Seth. Toen ik Zane voor het eerst zag, dacht ik: Oh nee, die is veelte knap voor de rol van Richie Het koninkrijk Niet te missen op II september 2015 &D00RSUZANNA TIMMER „Als je bekend bent met het werk van regisseur Robert Rodriquez, waaronder zijn filmversie van From Dusk Till Dawn, weetje dat hij ico nische personages creëert. De dia logen en acties zijn gekker en de personages grappiger, triester, ex plosiever en gewelddadiger dan je gewend bent." „Drastisch. In het eerste seizoen is Seth nog echt de misdadigste van de twee broers. Maar ze zijn nu ge brouilleerd en daardoor is Seth door een hel gegaan. Het is een ge broken man die levensmoe is en verslaafd aan heroïne. Hij zit volle dig aan de grond. Hij wordt wel ge holpen door een 17-jarige meisje dat als een ouder voor hem zorgt. Seth is nu dus de underdog. De vraag is natuurlijk: wat moet er ge beuren om deze man weer de oude te laten worden?" „Het zijn twee mensen die niet heel erg zonder elkaar kunnen. Seth kan aanvankelijk met mensen omgaan en handelt zaken af die Richie niet aankan. Maar in het tweede seizoen zijn de rollen omgedraaid." „Ja, ik ontmoette Zane voor het eerst tijdens de audities voor deze serie. Toen ik Zane voor het eerst zag, dacht ik: 'Oh nee, die jongen is veel te knap voor de rol van Richie'. Maar toen we de scènes gingen lezen, klikte het eigenlijk meteen. Na de auditie bleef Zane Robert maar bestoken over allerlei details van zijn films en ik dacht: 'Hou je mond, je hebt de rol toch?' Robert moest grijnzen toen hij zag dat ik me ergerde, alsof hij wilde zeggen: 'Ik heb echt de twee perfecte broers voor de serie gevonden'." „Geweldig! Als regisseur geeft hij me veel zelfvertrouwen. Hij laatje fouten maken en zegt dan: 'Ge woon doorgaan, het gaat goed'. Hij stimuleert je om al je creatieve po tentie in te zetten. Maar we hebben veel lol. Je krijgt gewoon het gevoel datje weer kind bent." „Nee, ik denk het niet. Het is een gestoord scenario, want het zijn meerdere genres in één. Het is hor ror, grindhouse, drama, plastic co medy et cetera. We spelen met al deze elementen en combineren ze. Het is eigenlijk een hommage aan al de verschillende genres." De NOS-serie 'Het Konink rijk' krijgt een vervolg met een tweeluik over de voor malige overzeese gebieds delen Indonesië en Suriname. In Het Koninkrijk vertel len acteur Waldemar To renstra en verslaggever Eelco Bosch van Rosen thal kleine verhalen uit de grote geschiedenis van 200 jaar. Vanavond komen deze uit Neder- lands-Indië. Nederland is er vaak mee in conflict geweest: van de Java-oorlog in 1825, de jarenlange Atjeh-oorlog die begint in 1873 tot de onafhankelijkheidstrijd na de Tweede Wereldoor log. Een bloedige geschie denis, die beide partijen toch net iets anders be schrijven. Waldemar vertelt het ver haal van prins Dipone- goro (Java-oorlog), het koloniale plantersleven en van Cut Nyak Dhien (Atjeh-oorlog), de vrouwe lijke leider van het At- jehse verzet. Bosch van Rosenthal belicht 'onze' kant van het verhaal. Ook komen Nederlanders met Indische roots aan het woord. Een van hen is actrice Wieteke van Dort, bekend als Tante Lien. SERIE Detective Krijgt zorg voor baby DOCU Aquarium van 2000 liter ir FILM VAN DE DAG Verstrikt in complot vrijdag 11 September 2015 VANDAAG KUKEN KI io+ +o rrtiooor» «r» II OH IK •SETHIS DOOR EN HEL GEGAAN" Jeroen Dijsselbloem in College Tour, NPO 3,20.30 uur. Hoe zou je zelf de serie omschrijven? Hoe verandert jouw rol in serie twee? Wat is de band van de twee broers? Als acteurs lijken Zane Holtz - Richie - en jij een goeie klik te hebben. DJ Cotrona: 'Je krijgt het gevoel datje weer kind bent', foto robertrooriguez 44 Hoe was het om met Robert Rodriguez te werken? Zit er een boodschap in de serie? From Dusk Till Dawn: The Series, Netflix. NPO 2,21.05 uur. Presentator Waldemar Torenstra. fotoanp Detective Benson wordt in het nieuwe seizoen van Law Order: SVU opge scheept met baby Noah, van wie ze pleegmoeder wordt. Hoe te combineren met politiewerk? Law Order, NET 5, 20.30 uur. Cabaretiers/- acteurs flankeren Astrid Joosten. —7 Kannie- waarzijn, NPO I, 22.20 uur. Brett en Wayde bouwen een aquarium voor Howie Mandell. Als ze eenmaal de bak van 2000 liter ge plaatst hebben in zijn huis is er geen weg meer terug. —>Tanked, Discovery Channel, 21.00 uur. Een barman uit New York redt een puppy uit een vuilnisbak en hierdoor raakt hij ineens verstrikt in een complot dat zich af speelt in de door de maffia gecontroleerde bar waar hij werkt. The Drop, Film I, 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61