Oppositie twijfelt aan de kwaliteiten van Elliott Alles kan in de nieuwe Studio A58 Sloop woningen Molenwal Zeemansliederen en andere klanken bij Zoutelande Zingt 6 WALCHEREN In de regio Het komt zelden voor dat een kandidaat-wethouder unanieme steun krijgt van de raad, maar in Vlissingen zeggen GroenLinks, PvdA, POV en waarschijnlijk ook het CDA op voorhand tegen te zijn. De PvdA met name omdat die drie wethouders wel voldoen de vindt, GroenLinks omdat die Elliott niet sterk genoeg acht om Vlissingen te besturen. „We had den verwacht dat D66 met een minstens even sterke kandidaat zou komen als Dick Verboom. Dit valt behoorlijk tegen. Ik waar deer Josephine om haar rol in de raad. Maar ze gaat struikelen, dat weet ik zeker." Waarom, wil Soplantila niet toelichten. Marin de Zwarte van het CDA waagt zich er wel aan. „Ik ben bang dat ze de hectiek niet aankan. Ze is een goede ambassadrice van Vlis- lk waardeer Josephine om haar rol in de raad. Maar ze gaat struikelen, dat weet ik zeker." singen, maar je moet ook kunnen onderhandelen met directeuren en andere bestuurders. Je moet een grondige kennis hebben van de mores tussen bestuurders en ambtenaren. En ja, ik kan het we ten." De oppositie wil zich laten informeren 'waarom Elliott het beste alternatief is binnen D66'. De kandidate had zelf best ge wild („ik ga het niet uit de weg en die kritiek, ach, daar is het op positie voor") maar de rest van de coalitie niet. Zo'n gesprek is ui terst merkwaardig, zegt LPV'er Mark Weug. „D66 heeft een selec tiecommissie: die draagt Josephi ne als kandidaat voor en daar mag de raad over stemmen. Ik kan me niet herinneren dat het bij Marin de Zwarte anders is ge gaan." Weug staat achter Elliott. „Als er de juiste portefeuilles uit rollen, denk ik dat ze het kan. We hebben nu een paar figuren meegemaakt met een hele serie titels. Dat zegt helemaal niks." Bedrijfsleider Bart Heel maak te gisteravond tijdens een bijeen komst voor bewoners van de wijk Mortiere duidelijk dat de lei ding van Studio A58 alles wil aan pakken wat er aan te pakken is. Als er belangstelling vanuit de markt is voor het organiseren van een bruiloft in die evenemen tenhal, een motorrace, een antiek beurs of een modelbouwshow. „Alles is welkom." En het tijdstip maakt hem niets uit: „Overdag, 's avonds, 's nachts." Maar om 05.00 uur moet het afgelopen zijn, aldus burgemees ter Harald Bergmann. Hij liet we ten aan het kleine groepje inwo ners van de wijk dat aanwezig was, dat om 05.00 uur het afgelo pen moet zijn. Een van zijn amb tenaren vulde aan: „Niet om half zes, niet om tien over vijf, maar om vijf uur." Enkele bewoners van Mortie re, zo bleek gisteravond, maken zich zorgen dat de evenementen in de hal voor overlast zullen zor gen. En dan vooral geluidsover last. Zeker op momenten dat er dancemuziek wordt gedraaid De burgemeester, de bedrijfs leider en enkele ambtenaren ver telden de aanwezigen dat Studio A58 zich aan de geluidsnormen moet houden die gelden. En die normen zijn strenger naarmate Een bruiloft in de evenementenhal, een motorrace of een modelbouwshow. „Alles is welkom." het later wordt. Bij nachtelijke evenementen mogen de bewo ners van Mortiere dan ook geen overlast ervaren, zo stelden ze. Om ervoor te zorgen dat be zoekers van Studio A58 geen over last veroorzaken worden bij eve nementen beveiligers en ver- keersbegeleiders ingeschakeld. Volgens de bedrijfsleider zullen dat ook studenten zijn van Scal- da, de buurman van Studio A58. De bedrijfsleider maakte ook bekend dat het de bedoeling is dat de evenementenhal in janua ri in gebruik wordt genomen. Hij zweeg nog over wat er dan te doen is in de hal. Aan het slot van de bijeen komst zei een van de bewoners van Mortiere dat hij blij is dat er 'eindelijk iets gebeurt met de hal'. Hij riep zijn medebewoners op om de exploitant een kans te geven. En hij bracht ook naar vo ren dat de exploitant, volgens hem, tot nu toe door de gemeen te Middelburg wel erg aan het lijntje is gehouden. De seniorenwoningen zijn sterk gedateerd. Renovatie zou neerkomen op 90.000 euro per woning. De huidige huurders kunnen zich vinden in de plan nen van de woningcorporatie. Zij zijn, verenigd in een klankbord groep, vanaf het eerste moment betrokken geweest bij het pro ject. In de huizen zitten inmid dels ook veel jongere huurders. De woningen zijn gevestigd in vier blokken van acht. Eén blok, grenzend aan gymzaal en sport velden, blijft staan. Woonburg wil die acht gebruiken als wissel woningen voor huurders die na sloop van hun eigen huis aan de Molenwal willen blijven. Wat er daarna met dat blok gebeurt, is onduidelijk volgens Woonburg. De gemeente Veere heeft nog geen vastomlijnd plan voor het gebied waar het blok aan grenst. Ideeën variëren van de bouw van een brede school tot woning bouw. Directeur Woonburg Mar co van der Wel: „Als de gemeente weet wat zij met die locatie wil, bekijken wij of we daar op inspe len. De woningen blijven voorlo- Woonburg wil 24 Westkapelse seniorenwoningen slopen. Kleine appartementen en levensloopbestendige huizen pig dus staan. Hoeveel huurders straks gebruikmaken van een wis selwoning, weten we nu nog niet. Dat gaan we de komende tijd allemaal in kaart brengen. We gaan nu onderzoeken of de plannen haalbaar zijn en hoe we alles gaan doen. Een sociaal plan voor de huurders hoort daar ook bij. Mocht alles volgens onze planning verlopen, zal de eerste huurder naar verwachting vol gend jaar verhuizen. We nemen een jaar de tijd voor de verhuizin gen. Sloop en bouw beginnen voorjaar 2017 en de oplevering verwacht ik dan zomer 2018." De provincie stelde juli dit jaar een subsidie (Provinciale Impuls Wonen) van 180.000 euro be schikbaar voor de sloop van de 24 huizen in Westkapelle Daarmee wil Zeeland leegstand en verkrot ting tegengaan. Acht shantykoren laten morgen van 13.00-18.00 uur hun zang kunsten horen in Zoutelande. Om 12.30 uur zullen de deelne mers in de Catharinakerk, teza men, de middag openen. Vanaf 13.00 uur kan het publiek op di verse locaties genieten van de ko ren. De koren treden gedurende de middag op in de Catharinakerk, in Zaal Middendorp, op een po dium in de Langstraat en op een podium op de boulevard. In de buurt van de podia is er overal gelegenheid om een hapje en een drankje te nuttigen. De middag wordt om 17.30 uur afgerond in de Langstraat door een samenzang van de 350 zan gers. Mede-organisator en shantykoor Het Veerse Scheepstuig (foto) is de enige Zeeuwse afgevaardigde. Daarnaast zijn er optredens van shantykoor Op Volle Kracht uit Goeree-Overflakkee, Zeemans koor Bravour uit Woerden, Shan tykoor De IJsselmannen, Shanty koor De Batraven uit Bergen op Zoom, Die Maeze Sanghers uit Maassluis, Flakkees Piratenkoor uit Strijen en Zingerij Dwarsge- tuigd uit Nuenen. Mijn dorp, mijn stad tips? mail naar redactie@pzc.nl De Blikken, 18.00 uur - Ladies Night met rode loper, goo- diebags, afterparty en actie voor Make a Wish Nederland Markt 51, De Druk- kery, 09.30-18.00 uur - Tentoonstelling Ar no Kramer en Nicole Schulze Karolingenburcht, vanaf 19.00 uur - Folklorefestival Wal cheren met diverse nationale en interna tionale folkloris tische dans- en mu ziekgroepen; van 19.00-19.45 uur - Mu ziekvereniging Vlijt en Volharding; 20.00-20.15 en 21.50-22.05 uur - Boe- rendansgroep De Hoolter Daansers; 20.15-20.30 en 22.05-22.20 uur - Dansgroep Mid- woud; 20.30-20.45 en 21.35-21.50 uur - East River Line Dancers; 20.45-21.20 en 22.20-23.00 uur - Scheldeloodsenkoor Diverse locaties, over- dag - Start 4e editie Oostkapelle Mossel 10-daagse Scheldeplein, 08.00 - 16.00 uur - Week markt; Bibliotheek, Spuistraat 6,10.00 uur - Cursus Digis- terker, les in digitale diensten van ge meente, UWV en Be lasting; CineCity, Spuikomweg 1,19.45 uur - Opening Film by the Sea, met verto ning A Royal Night Out en vanaf 22.15 uur - Openingsgala Willibrordusplein 3, 11.00-15.00 uur - Ca tharinakerk open ter bezichtiging door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. Voordat ze hun stem uitbrengen over kandidaat-wet houder Josephine Elliott, willen Vlissingse oppositiepartijen een gesprek om zich van haar kwalitei ten te laten overtuigen. Maar de coalitie komt niet. Alex Soplantila, GroenLinks door Emile Calon MIDDELBURG. Alle evenementen die te organiseren zijn, zijn moge lijk in Studio A58, de evenemen tenhal op ZEP aan de rand van Middelburg. door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE. Woonburg wil 24 van de 32 huurwoningen aan de Molenwal in Westkapelle slopen. Die worden vervangen door acht appartementen en negen tot der tien levensloopbestendige huizen. knmpn prvnnr in Ho nlaatc ARNEMUIDEN Ladiesnight In Arnemuiden wordt vrijdagavond voor de tweede keer een ladiesnight gehouden. In sporthal de Blikken zijn vijftig standhou ders. Verder is er en tertainment en een lo terij. De opening zal rond 19.00 uur gehou den worden door een act en wethouder Jo- han Aalberts. GRIJPSKERKE Bazaar De Jacob Catsstraat in Grijpskerke staat mor gen in het teken van een bazaar. Er is ver koop bij opbod, ver koop van tweede hands goederen en kleding, speelgoed en meubelen. Kinderen kunnen ponyrijden en ZOUTELANDE ringsteken op het trap veldje. OOST-SOUBURG Folklorefestival Vrijdag en zaterdag houdt Dans- en Folklo- regroep Mediobur- gum-Walacra uit Oost-Souburg het vijf tiende Folklorefestival. De avond wordt geo pend door de jeugd groep van Vlijt en Vol harding. De fanfare van Vlijt en Volharding begint zaterdag om 9.30 uur te spelen waarna om 11.00 uur Humoreske het over neemt. Om 13.00 uur is er een optocht. Om 13.30 wordt het festi val geopend in de tent op de Karolingi sche Burg en op de markt. Zondag zal in het teken staan van Vlijt Sr Volharding dat om 13.00 uur een con cert geeft. GRIJPSKERKE Nachtvlindernacht Bij Imkerij Poppen- damme is het van avond van 20.00 tot 02.00 uur Nachtvlin dernacht. De aanwezi gen mogen zelf vlin ders vangen, en ook is er honingijs en warme rode honingwijn. Op het eind van de avond worden de vlinders vrijgelaten. De toe gang is gratis. Shantykoor Het Veerse Scheepstuig, foto Ruben Oreel ARNEMUIDEN MIDDELBURG OOST-SOUBURG OOSTKAPELLE VLISSINGEN ZOUTELANDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38