Vlissinger is alleen schuldig aan stelen Leer je eigen dorp kennen Iedereen is gelijk als je Esperanto spreekt Middelburgse stadsschouwburg gaat toch door met exploitant Lievens Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, maar de stadsschouwburg in Middelburg houdt dezelfde exploitant. MIDDELBURG. De gemeente Mid delburg gaat door met Frans Lie vens van Zeeland Theaters als ex ploitant van de stadsschouwburg. Dat meldt wethouder Chris Si mons in een memo aan de ge meenteraad. Lievens had de ge meente om meer geld voor de ex ploitatie gevraagd, omdat hij geen nieuwe schouwburg krijgt maar verder moet met de oude. De ge meenteraad wilde de subsidie ech ter niet verhogen. Na gesprekken tussen Simons en Lievens is er nu toch een mondelinge overeen komst om verder te gaan, zegt de wethouder. „We gaan de contracten nu juri disch toetsen en we kunnen die la ter dit jaar tekenen", stelt Simons. Belangrijk is daarbij wel dat de ge meenteraad op 28 september in stemt met het nieuwe culturele profiel. Dat voorziet in honderd voor stellingen per jaar, die moeten zor gen voor een 'onderscheidend pro fiel' voor Middelburg ten opzichte van Goes en Terneuzen. De schouwburgen daar zijn ook in be heer bij Lievens. Hij krijgt ruim een half miljoen euro voor het pro grammeren van voorstellingen in de schouwburg. „Als de raad niet instemt met dat profiel, werkt dat door in het contract voor de ex- Lievens krijgt ruim half miljoen euro voor het programmeren van voorstellingen in de schouwburg ploitatie", merkt Simons op. De gemeente zorgt bovendien voor een renovatie van de schouwburg. Die begint na het theaterseizoen 2015/2016. Als de schouwburg is opge knapt, moet de exploitatie goedko per kunnen worden, is de ver wachting. „Op verzoek van Lie vens is afgesproken dat we over vijf jaar evalueren of dat ook echt zo is", zegt Simons. Dit is een ont snappingsclausule in het contract, dat voor tien jaar wordt afgeslo ten. Hij werd verdacht van verschillen de misdrijven. Volgens de recht bank staat alleen vast dat hij een gsm heeft gestolen. Twee weken geleden eiste de of ficier van justitie een celstraf van één jaar voor straatroof en betrok kenheid bij een woninginbraak. Voor die beschuldigingen is er vol gens de rechtbank onvoldoende bewijs. De Vlissinger zei twee weken geleden dat hij vreest dat hij bin nen de kortste keren weer te ma ken krijgt met valse aangiften. Vol gens hem mag een aantal mensen hem niet omdat hij enige jaren ge leden een verklaring heeft afge legd over een schietpartij in de Middelburgse wijk Dauwendaele. De man die daarvoor werd veroor deeld, zou geld hebben uitgeloofd om de Vlissinger te grazen te ne men. Tijdens de rechtszaak deed de officier dat af als 'het zien van complotten'. Raadsman Eduard Smit liet gis teren weten dat zijn cliënt 'in ho ger beroep wil'. Hij pleitte twee weken geleden voor vrijspraak. ZEELAND 10&11 ZEELAND 5 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl VRIJDAG 11 september 2015 Zeeland Akkoord bereikt over theater door Maurits Sep MIDDELBURG. De Vlissinger Osama el H. (22) gaat bijna zeker in hoger beroep tegen de celstraf die hij gis teren kreeg. De Middelburgse rechtbank veroordeelde hem tot 85 dagen, een straf gelijk aan zijn voorarrest. 'Wanneer reed de eerste trein tussen Roosendaal en Vlissingen?' Het was een van de vragen die de leer lingen van groep acht van de Zevensprong uit Krab- bendijke gisteren te beantwoorden kregen bij het station in hun woonplaats. In totaal deden 230 leerlingen uit de gemeente Reimerswaal mee aan een historische speurtocht met vragen over hun eigen dorp. Vandaag is de finale van de scholencompetitie. Het antwoord op de vraag luidde trouwens 1873, maar 1868 werd ook goedgerekend. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33