Kunst en design Frans Molenaar naar veiling Wandeling met thema Annie M.C. Schmidt HOOFDREDACTEUR (J/M) CULTUUR SHOW 31 Yfke Sturm mag thuis aansterken Peter Blok in 'Riphagen' Allerbeste reclame ooit Yfke Sturm mocht gisteren terug naar huis. Het Neder landse model, dat eind vori ge week gewond raakte in Italië, kan thuis in Londen verder aansterken, aldus di recteur Freek Koster van haar modellenbureau Tou ché Models. Sturm (33), die eind juli moeder werd, heeft een week in het zie kenhuis gelegen na het on geluk met een jetsurfboard waarbij ze gewond raakte aan haar hoofd. „Ze heeft tijd en rust nodig. Maar er zijn geen complicaties, het gaat helemaal goed komen met haar. De artsen ver wachten dat Yfke weer he lemaal herstelt", aldus Freek Koster. Ook Peter Blok, Kay Greida- nus, Sigrid ten Napel en Mark Rietman spelen be langrijke rollen in de nieu we Nederlandse oorlogs film Riphagen. Eerder werd al bekend dat Jeroen van Koningsbrugge de hoofd rol gaat spelen. De film ver telt over het leven van de jodenjager Andries Ripha gen uit Amsterdam, die in de Tweede Wereldoorlog onmetelijk rijk werd met het opsporen, afpersen en verraden van joodse onder duikers. De film is in mei 2or6 in de bioscopen te zien. 'De liefde moetje vieren' Ster komt dit jaar met de Gouden Loeki Aller Tijden. De prijs voor populairste en meest memorabele tv-commercial ooit wordt uitgereikt ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van Ster. Kanshebbers zijn nu nog onder meer spotjes Petje Pitamientje (Calvé Pin dakaas, 2985), Zwanen (KLM, 1995), Walk-in- Fridge (Heineken, 2009), Goeiemoggel (KPN, 2007) en Flappie (Bol.com, 2014). Twaalf commercials gaan door naar een laatste ron de. De winnaar wordt eind november bekend. AMSTERDAM. De hoofdstad is van af volgende maand een attractie rijker: de Annie M.G. Schmidt- wandeling. Onder leiding van een gids worden plekken bezocht waar de schrijfster vele jaren woonde en werkte. De eerste tocht, van bijna 8 kilo meter, staat gepland op 4 oktober en leidt ook langs theaters waar haar musicals te zien waren en langs plekken die haar inspireer den. Onderweg vertelt de gids het levensverhaal van de schrijfster en brengt hij enkele versjes en lied teksten in herinnering. Annie M.G. Schmidt (1911-1995) staat te boek als een van de groot ste Nederlandse schrijvers van de 20e eeuw. Zij kwam in 1936 naar Amsterdam en kreeg een baantje als bibliothecaresse. In 1946 werd zij documentaliste bij Het Parool, waar collega's al snel haar schrijfta lent ontdekten. Schmidt schreef tientallen boeken (waaronder Mi- noes, Abeltje en Pluk van de Pet- tejlet), liedjes (onder meer voor de serie Ja zuster, nee zuster) en musi cals. De laatste jaren van haar leven woonde ze aan het Vondelpark. De wandeling is samengesteld na overleg met Flip van Duijn, de zoon van de schrijfster. Kaarten zijn te bestellen via Hetlied.nl. WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR EEN: Werk- en denkniveau: minimaal groep 7 Functie-eisen: kennis van het alfabet ervaring met computer en tablet net handschrift in bezit van eigen vervoer (fiets, skateboard of step) Wat hebben wij je te bieden? Een uitdagende baan als hoofdredacteur voor één dag bij de krant uitjouw regio. Meedoen en winnen? Meld je nu aan voor Project Schoolkrant en maak samen met je hele klas een échte schoolkrant! Ga voor meer informatie naar projectschoolkrant.nl AMSTERDAM. Ruim vijfhonderd kunstwer ken en persoonlijke eigendommen van de begin dit jaar overleden couturier Frans Molenaar gaan deze maand onder de ha mer. De collectie omvat onder meer schilderijen, tekeningen, grafiek, sculp turen, boeken, design, zilver, glas, modefoto's en tuinbeelden, aldus veilinghuis Adams Amsterdam Auctions. De modeontwer per, die in januari overleed aan de gevolgen van een val van de trap, was een gepassioneerde verzame laar. „Hij kon heel moeilijk weerstand bieden als hij kunst tegenkwam die hem aan sprak", zegt een woordvoer der van het veilinghuis. „Daarnaast kon hij dankzij bevriende kunstenaars veel werken rechtstreeks ver werven. Hij gaf ook op drachten voor kunst en design." De collectie is te zien in het weekend van 26 en 27 septem ber in het huis waar Frans Molenaar woonde, Oranje Nas- saulaan in Amster dam. De online-vei ling is 28 en 29 sep tember. VRIJDAG 11 SEPTEMBER 2015 Tim Douwsma vlak voor de eerste keer dat hij met de hele cast gaat repeteren. foto Jerry Lampen/ANP AMSTERDAM AMSTERDAM Fedja van Huet acteur HILVERSUM Ook onder de hamer: werk van kunstfotograaf Inez van Lams- weerde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31