Als jongetje won Tim Douwsma al een playbackshow als Grease-hunk Danny Zuko 30 CULTUUR SHOW Tim Douwsma speelt de hoofdrol in de musicalversie van jaren 80-filmhit 'Grease'. „Alles valt op zijn plek." voor 'Grease' heeft benaderd Het was ook ei genlijk te mooi om waar te zijn. In 2007 deed Tim Douwsma mee aan de SBS6-talentenjacht So you wan nabe a popstar en hoewel hij niet won, bracht het hem wel roem. „Mensen stonden voor me in de rij. Het was ontzettend tof', blikt de Fries terug. Maar ja, dat succes ebde ook weer weg. En zo hing hij op een gegeven moment met zijn vader aan de telefoon. Hij voelde zich een beetje verloren, op een trein station in Amsterdam, zonder geld om een kaartje te kopen om naar Hilversum te komen. Daar moest en zou hij naartoe, om binnen te komen bij de TROS. „Toen ik op dat treinsta tion stond, dacht ik: waarom wil ik dit? Waarom moet ik zo nodig uit Friesland weg, waar om wil ik zingen en presente ren?" Hij zat niet bij de pakken neer - 'ik haal zoveel voldoe ning uit mensen een fijne avond bezorgen' - en regelde op een andere manier vervoer naar de mediastad. „Soms heb je van die momenten waar je door heen moet. Het is niet voor niets. Nu ben ik blij dat ik die kant van de medaille heb ge zien. Het zorgt ervoor dat ik dankbaar ben voor wat ik heb." Wat dat is? Een contract bij omroep AVROTROS bijvoor beeld, een plekje in de eregalerij van gedenkwaardige Eurovisie Songfestival-puntenuitdelers als de Dutch hot guy, hij is deelne mer van survivalprogramma Ex peditie Robinson (met een kleine miljoen tv-kijkers) en heeft een hoofdrol in de musical Grease, die zondag in première gaat. „Ik ben onwijs trots. Dit is een belo ning voor al mijn investeringen. Nu vallen de puzzelstukjes op hun plek. Met mijn inzet heb ik afgedwongen dat Albert Verlin de me voor Grease heeft bena derd - hij pakt natuurlijk niet lukraak een naam uit het tele foonboek." Hij speelt de rol van Danny Zuko, het personage dat John Travolta in de gelijknamige hit film voor zijn rekening nam. Va- jèn van den Bosch (bekend van The Voice Kidsis zijn Sandy. Het is niet de eerste keer dat Douws ma Zuko speelt: als jongetje van een jaar of 12 klom hij tijdens een playbackshow in het Friese dorpje Wijnjewoude het po dium op om een Greasenum- mer na te bootsen. „Mijn moeder heeft pas nog de videoband opgespoord. Het is zo bijzonder dat ik daar stond en nu deze rol mag spelen. Het voelt alsof de cirkel rond is. Ik kan niet wachten om mijn ouders en vrienden zondag te la ten zien waar ik al die tijd mee bezig ben geweest." Het is wel hard aanpoten voor de zanger en presentator. Musical is weer een heel andere tak van sport, met het acteer werk en de danspasjes die erbij komen kijken. Al maanden is hij keihard aan het trainen - eerst één op één met een choreograaf, later met de hele cast - om alles onder de knie te krijgen. Zes da gen in de week, zeven uur per dag. En zo vlak voor de premiè re staat hij 's avonds ook nog op de bühne met de try outs. „Het is zwaar, maar het is een rol waar ook zoveel humor inzit dat ik elke dag met een big smile naar huis ga." En daar wacht zijn nieu we lief Stephanie Tency op hem. Eigenlijk was Tim, sinds mei vrijgezel, niet van plan om een relatie aan te gaan. Maar de mooie Miss Universe kon hij niet laten lopen. „Ik zag haar en dacht: wauw. Natuur lijk, ik heb het op dit moment heel druk, maar zij begrijpt goed dat het nu topsport is. We zorgen wel dat we elkaar even kunnen zien na repetities, dat we even samen een hapje eten. Ze moet altijd zo lachen als ze bij me thuiskomt en ik weer mijn dans pasjes aan het oefenen ben." Tim rolde zo'n beetje recht streeks van een tropisch eiland na de opnames van Expeditie Ro binson de molen van Grease in. „Fysiek was dat pittig. Robinson vraagt veel van je lichaam. Dat ik daar een bacteriële infectie op gelopen had, dat hielp ook niet mee." De reacties op de televisie show zijn volgens Douwsma 'te gek'. „Bizar hoe dat leeft. Expedi tie Robinson en Grease zijn twee heel grote avonturen in mijn le ven." 'Ik ga elke dag met een big smile naar huis' door Marlies van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30