Mohamed B. wilde vooral indruk maken op meisjes Herfst Arrangement Breuk waterleiding zorgt voor chaos Tm? West ]ord Volledige evacuatie ziekenhuis na gesprongen waterleiding. Patiënten naar tien locaties. 6 NIEUWS 9 www.westcordhotels.nl/herfst Het bewijst volgens zijn advocaat André Seebregts dat het Openbaar Ministerie te ver gaat. „Alles om maar ieder risico uit te sluiten. Ook wanneer, zoals in deze zaak, steeds duidelijker werd dat ze het bij het verkeerde eind hadden", al dus Seebregts. „De rechtsstaat lijkt daarbij minder prioriteit te hebben." Hij ziet het bij meer za ken gebeuren - verdachten die lang vastzitten op terreurafdelin- gen, waarna een sepot volgt, of vanwege aanklachten die niet dui den op een voornemen om aansla gen te plegen in Nederland. Het is tijdens het proces ook steeds de vraag geweest of B. een terrorist was, zoals het OM be weerde, of een fantast die zich om stoer te doen op Facebook niet al leen valselijk uitgaf als jihadist, maar ook als bijvoorbeeld een gro te drugsdealer. De teksten die hij op papier had gezet, een eed van trouw aan de leider van Islamitische Staat en een handleiding voor een bom, wekten extra argwaan. Naar eigen zeggen had B. dat gedaan zodat hij wist wat hij moest zeggen als hij zich voordeed als jihadist. Volgens de rechter is er geen be wijs dat B. echt een terrorist is, ook al wekte zijn gedrag de in druk dat hij een aanslag wilde ple gen of naar Syrië wilde afreizen. Het is gebleken dat hij zich om in druk te maken op vrouwen wel va ker voordeed als een 'stoere' jon gen. De uitspraak bewijst volgens B.'s advocaat André Seebregts dat het Openbaar Ministerie te ver gaat met het uitsluiten van elk risico Het OM gaat in hoger beroep en denkt dat het toch een sterke zaak heeft. Het noemt het teleurstel lend dat de rechter mee is gegaan in het verhaal dat het alleen maar stoerdoenerij was. Omdat B. ille gaal in Nederland was, zit hij in middels in vreemdelingendeten tie. Hij heeft vorige week asiel aan gevraagd, meteen nadat hij uit de terrorismeafdeling was vrijgela ten. I 11 ffl .Taïp 3 DAGEN VANAF 2x overnachting inclusief: uitgebreid ontbijtbuffet, rondrit met de Vliehors Expres of twee dagen fietshuur en diverse eilander lekkernijen VLIELAND TERSCHELLING AMELAND of bel 0900-7771117 (lokaal tarief) o.v.v. Herfst Wadden AMSTERDAM. Het evacueren van ongeveer 270 patiënten uit het VUmc, vanwege een breuk in de waterleiding, ging gisteren lang zamer dan verwacht en heeft de hele nacht geduurd. Onduidelijk is wanneer het Amsterdamse zie kenhuis weer open kan. Pas aan het begin van de avond leek er wat schot in de zaak te ko men, maar duidelijk was al wel dat het wel eens de hele nacht zou kunnen gaan duren, zei een woordvoerder van het VUmc. Onduidelijk is hoelang het zie kenhuis de deuren gesloten houdt. Zeker twee weken wordt er niet geopereerd. De problemen ontstonden door een spontane breuk in de hoofd transportleiding in de Van der Boechorststraat, naast het VUmc. Dat was rond 7.00 uur. Daarbij ontstond op straat een enorme chaos. „Het was een meevaller voor het ziekenhuis dat de lei ding 's ochtends vroeg barstte", liet dokter Piet Ter Wee, verant woordelijk voor de patiënten, gis termiddag weten. „Daardoor wa ren de operaties nog niet begon nen." Al vrij snel nadat bekend werd dat een leidingbreuk voor watero verlast zou zorgen werd alles in het ziekenhuis stopgezet, zoals gebruikelijk. Op dat moment stond één vrouw op het punt om te bevallen. Wouter Bos, be- door Carla van der Wal ROTTERDAM. De vermeende terro rist Mohamed B. is vrijgesproken, na 11 maanden op de terreurafde- ling te hebben vastgezeten. Eerder haalde de rechter hem al van de terrorismeafdeling. mEL V 3:.:::, .T De gesprongen water leiding bij het VUmc in Amsterdam zorgde overdag voor chaoti sche toestanden. Zo verdween een auto half in de kloof die door de stromende watermassa werd veroorzaakt. In de middag stonden lan ge rijen ambulances klaar om de patiënten naar andere ziekenhui zen over te brengen, foto's Remko de Waal/ANP en Marco Okhuizen Patiënten wijken door Laura Obdeijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6