I Huishoudelijke toelage Walcheren uitgebreid Grote storing bij hulpdiensten Zeeland Infokeet over Hedwige Zierikzee voor opnames nieuwe jeugdserie ZEELAND 5 dio too nog niets over heeft gepu bliceerd. De woordvoerster ver klapt dat het gaat over een jon gen en zijn hond met 'fenomena le krachten'. Een eerste indruk van de opna mes in Zierikzee, wekt de ver wachting dat het een spannende fictiereeks wordt. In een zwart busje bespreken gemaskerde over vallers hun stiekeme plannen. Verderop staat een politiewagen klaar om in actie te schieten. Dan klinkt er gezucht, het zonnetrein- tje komt langs gereden. „Even wachten, mannen!" Terwijl de opnames buiten worden hervat, zit de jonge hoofdrolspeler binnen zijn huis werk te maken. 'Superhond' Kos moo loopt ondertussen even een 'Eigenlijk is het figureren net een verkleedfeestje, zoals vroeger' rondje en zoekt met zijn baasje een rustig plekje uit tot hij weer nodig is op de set. Door bij de op names te blijven hangen, kan hij zijn focus verliezen, en dan kan het volgens een crewlid lang du ren voor hij die weer terug heeft. Studio ïoo richt zich met de nieuwe serie over de superhond en zijn baasje, voornamelijk op kinderen van zes tot negen jaar oud. Van de dertien afleveringen worden de meesten opgenomen in Zeeland en omstreken. Voorlo pig zijn de beelden nog niet op te levisie te zien. Kosmoo wordt pas in 2016 uitgezonden in Vlaande ren op Studio 100 TV. Het is nog niet bekend op welke zender de serie in Nederland uitgezonden zal worden. Jong Ambon Online Top-5 Onderwijsheid Q @pzcredactie tl facebook.com/depzc @pzcredactie De HHT is bestemd voor men sen van wie de indicatie voor hulp begin dit jaar stopte door de bezui nigingen in de zorg. Omdat de drie gemeenten verwachten dat ze het HHT-geld dat de overheid beschikbaar stelde niet opmaken, is besloten tot die uitbreiding. Inwoners vanaf 75 jaar kunnen vanaf deze maand ook in aanmer king komen, evenals inwoners die de hulp wel kunnen regelen, maar door een lichamelijke beperking niet zelf kunnen doen. Het berei den van maaltijden aan huis door huishoudelijke hulp komt ook in aanmerking, met een maximum van drie uur per week per cliënt. Huishoudelijke uren kunnen ook worden ingezet in het Hospi ce in Middelburg. De gemeenten betalen die hulp in het hospice vanaf 1 januari 2016 wel zelf. Overbelaste mantelzorgers ko men tot slot ook in aanmerking voor de HHT, maar dat was al eer der dit jaar het geval. Veers wethouder Chris Maas, namens de drie gemeenten: „Het geld van het Rijk is er en het zou zonde zijn als we dat niet gebrui ken en straks eventueel moeten te rugbetalen. In overleg met het mi nisterie en de zorgverleners zijn we tot deze keuzes gekomen. Van af 1 januari 2016 betalen klanten een tientje voor een uur hulp. Ge meenten mogen in 2016 maximaal 12,50 bijdragen, vandaar die verho ging naar een tientje. Dat was aan vankelijk ook zo, maar we hebben dat verlaagd omdat de belangstel ling voor die HHT achterbleef." Het Rijk stelde in totaal 1,8 mil joen beschikbaar aan Walcheren. Maas: „De HHT loopt tot eind 2016. Dan evalueren we en bezien we of er alternatieven zijn. Het is niet zo dat we dan zeggen 'het stopt en daarmee is het klaar'." Het alarmnummer 112 werkte wel. Dat meldde de Veiligheidsregio Zeeland. Door de storing kon urenlang niet via portofoons en mobilofoons worden gecommuni ceerd. Ook kwamen tekstmeldin gen niet of onvolledig aan op de piepers. De storing werd rond 3.30 uur vastgesteld. Brandweerpersoneel werd tijdens de storing op kazer nes paraat gehouden en politie- en ambulancepersoneel konden zonodig via mobiele telefoons worden gealarmeerd. Er werd een kern-ROT (Regio naal Operationeel Team) in Mid delburg bijeengeroepen voor de af stemming, terwijl de Veiligheids regio de omvang van de storing onderzocht. De eerste verwachting was dat de systemen rond half zeven weer in de lucht zouden zijn, maar de Veiligheidsregio twitterde even voor half acht dat het langer ging duren om de problemen op te los sen. Later op de ochtend werd dui delijk dat de storing nog uren lan ger kon duren. Het was tijdens de storing rus tig in Zeeland, er waren alleen en kele ambulancemeldingen, meld de de Veiligheidsregio. De oorzaak van de storing was het vervangen van een aantal switchers in het netwerk in de re gio Breda. Hulpdiensten hadden gisteren last van een grote storing in het communicatienetwerk. Alarmnummer 112 werkte wel. over het grootschalige ontpolde- ringsproject. Op de grens van Ne derland met België komt een grenspark met een oppervlakte van 4000 hectare. Het wordt daar mee het grootste brakwaterschor- rengebied van West-Europa. DOEL. Gedeputeerde Carla Schönknecht opent donderdag 17 september een informatiekeet over het Hedwige-Prosperproject in Doel. In de keet is onder meer een educatieve tentoonstelling te zien WOENSDAG 9 SEPTEMBER 2015 in Havenpark Hoofdrolspeler met superhond Kosmoo. foto Dirk-Jan Gjeltema Astrid Flipse, figurant PZC-sportverslaggever Barry van der Hooft was afgelopen week met voet balclub Jong Ambon uit Middelburg op reis in Ambon. Hij maakte reporta ges en video's van bijzondere ontmoe tingen, trainingen en jonge Ambonese talenten. Ook woonde hij een pers conferentie bij van Ruud Gullit die een bezoek bracht aan de stad. Een verhaal gemist? Alle reportages en video's zijn terug te lezen en te be kijken op onze website. Ga daarvoor naar: www.pzc.nl/jongambon 1. Grote storing in communicatie hulpdiensten Zeeland 2. Eén website voor alle Walcherse huurhuizen 3. Supercell, de hoofdprijs voor stormchasers 4. Bob Latuheru ereburger Am- bon-stad 5. 'Echte' supporters W Clinge ma ken schoon bij W Steen Je hebt van die mensen die onmis baar zijn op scholen. Of het nou een hulpouder is of een leerkracht die net even extra zijn best voor je doet: ze zijn ware helden. Ken je ook zo'n held? Meld hem of haar aan op www.pzc.nl/helden Kijk op www.pzc.nl of door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN. De drie Walcherse ge meenten willen de huishoudelijke hulp toelage (HHT) beschikbaar stellen aan een grotere groep men sen. Inwoners kunnen tot januari 2016 voor vijf euro een uur huis houdelijke hulp inkopen ter waar de van 22,50 euro. Vanaf januari be talen Walchenaren een tientje. door Arjen Nijmeijer MIDDELBURG. Het communicatieka naal C2000 en het alarmeringska naal P2000 van de hulpdiensten hebben dinsdagochtend te kampen gehad met een grote storing, die urenlang duurde. De storing was rond kwart voor twaalf verholpen. INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE CAMERABEWAKING MELDKAMER PAC ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service erkend BORG Beveiligingsbedrijf erkend Branddetectiebedrijf LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 www.colijnbv.nl info@colijnbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58