Goes en Biervliet stranden vroeg Pascal van der Mast naar EK windsurfen De Booij schiet zes keer raak in zaalvoetbalduel Kerkhove ronde verder Pleijte na 8 dagen moe maar voldaan Buijck en Timo Jansen vindt zijn draai centraal achterin SPORT 13 BIERVLIET/HALSTEREN. Goes en Biervliet zijn uitgeschakeld in het toernooi om de dis trictsbeker. De Zeeuws-Vlaamse zon dag-vierdeklasser bleef gisteravond op eigen veld steken op een 3-3-gelijkspel tegen Nieuw Borgvliet, dat zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De ploeg uit Bergen op Zoom tekende in Bier vliet voor de openings treffer. Nog voor rust deed de ploeg van trai ner Tom Nieuwelink wat terug uit een goed uitgespeelde aanval, die werd verzilverd door spits Derek de Booij. Toch ging de thuisploeg met een 2-1-achterstand de pauze in. Die score werd na de on derbreking omgebogen in Zeeuws-Vlaams voor deel door opnieuw De Booij. Hij kopte de 2-2 tegen de touwen, waar na hij zijn ploeg vanaf elf meter op voorsprong schoot uit een straf schop. De bezoekers kwamen echter nog te rug tot 3-3, waarmee zij als nummer twee hun punt voorsprong op Biervliet behielden. „Dit is geen ramp", rela tiveerde Nieuwelink. „We hebben dit toer nooi in het verlengde van de voorbereiding kunnen spelen. En we moeten reëel zijn, als vierdeklasser win je de districtsbeker toch niet." Ook Goes werd al in de poulefase uitge schakeld. De Beveland- se zondag-eersteklasser had er zelf al drie duels opzitten, maar kon zich nog plaatsten als Halste ren met ruime cijfers zou verliezen van IFC. Dat deden de Braban ders niet. Halsteren won met 2-0, dankzij goals van Joe Yoffe en Twan van Mechelen. Pascal van der Mast werd afgelo pen weekeinde tijdens de Neder landse kampioenschappen in Sche- veningen derde in het algemeen klassement. Het ging hierbij om de discipline shortboarden open men. De nationale titelstrijd bestond aanvankelijk uit drie wedstrijden. Hoek van Holland verdween we gens de slechte weersomstandig heden echter uit het programma. Bleven over de wedstrijden in het Franse St-Girons Plage en Scheve- ningen, het afgelopen weekeinde. Domburger Van der Mast legde bij de eerste wedstrijd in Frank rijk beslag op een tweede plaats en moest in Scheveningen genoe gen nemen met de derde plek. Het leverde hem in het algemeen klassement brons op. Danny Bastiaanse uit Domburg veroverde de nationale titel bij de longboarders. Bij de juniors short boarden (tot en met 18 jaar) be haalde Fabian Salawanej uit Mid delburg de zilveren plak. Beide surfers kenden een prima dag in Scheveningen. Ze werden beiden eerste, waardoor ze een sprong maakten in het klassement. Derek de Booij deed meteen van zich spreken door alle zes de doelpunten van Smit Sportprijzen voor zijn rekening te nemen. De Terneuzenaren wonnen in Sas van Gent met 6-4 van D'Ouwe Brug/Outokompu. De Molenhoek was met 6-2 te sterk voor Baderie Dam. Debutant Tugspotters.com en Du Commerce Bodyline deelden de punten: 6-6. ALPHEN AAN DEN RIJN. Lesley Kerk hove heeft zich vrij gemakkelijk bij de laatste zestien deelneem sters gevoegd op de challenger van Alphen aan den Rijn. De als derde geplaatste tennisster uit Zie- rikzee was in haar partij in de eer ste ronde in twee sets te sterk voor Eva Wacanno: 6-2 6-3. In de tweede ronde treft Kerk hove woensdag de Poolse Katarzy- na Kawa. Zij nam het in de eerste ronde op tegen Sofïe Oyen. Kawa bleek in 6-2 6-4 te sterk voor haar Belgische tegenstandster. Bij winst zal de Zeeuwse, die in 2012 tot de finale reikte in Al phen aan den Rijn, het opnemen tegen de winnares van het duel tussen Ivana Jorovic (Slowakije) en Kathinka von Deichmann (Liechtenstein). Michel Buijck kwam met het idee om deel te nemen aan de Transalpine Run. De uit Middel burg afkomstige inwoner van Waalre had in 2009 al eens deelge nomen met Chris Hamerlinck en daar goede herinneringen aan overgehouden. Ditmaal vormde hij een duo met Tim Pleijte. „Be gin dit jaar werd ik gevraagd door Michel", verklaart Pleijte. „Ik heb er niet lang over moeten naden ken. Ik was benieuwd hoe ik acht dagen achter elkaar in wedstrijd verband zou kunnen presteren. Dat had ik nog nooit gedaan." Het werd een unieke ervaring voor de hardloper uit Zoutelande. „We zijn in Duitsland gestart en zijn vervolgens via Oostenrijk en Zwitserland naar Italië gelopen", legt de dertigjarige atleet uit. „Het is heel bijzonder dat je eigenlijk in acht dagen door de Alpen heen gaat. Daarnaast verblijf je eigenlijk elke dag op een andere plaats en het parkoers was schitterend. Je trekt acht dagen met dezelfde mensen op, wat erg gezellig is. Dat maakt het extra speciaal." Het duo sloot de Transalpine Run als twaalfde af van de 45 deel nemende ploegen bij de senioren. Als kers op de taart won Pleijte op dag vijf ook nog de individuele bergsprint. „Het ging inderdaad erg goed", concludeerde Pleijte. „De eerste dag finishten we als elf- 'Ik was benieuwd hoe ik acht dagen lang in wedstrijdverband zou kunnen presteren' Tim Pleijte atleet de. Hoewel Michel de laatste da gen last had van buikloop, hebben we dat goed kunnen vasthouden." De veertigjarige atleet zag zijn ziekte tijdens de wedstrijd niet als een belemmering. „Als ik in de laatste dagen niet ziek was ge weest, hadden we het denk ik niet veel beter gedaan. Het duo dat elf de werd, stond namelijk twee uur voor ons. We hebben het hoogst haalbare eruit gehaald." Toen Buijck en Pleijte na hun avontuur terugkeerden naar Zee land, werden ze in Middelburg verrast door familie en vrienden. „Ze hadden een surpriseparty ge organiseerd", vertelt Buijck. „Dan pas merk je dat je iets bijzonders hebt gepresteerd. Zelf sta je daar niet echt bij stil, maar op zo'n mo ment krijg je mee wat dit allemaal teweeg heeft gebracht." Nu de Transalpine Run succes vol volbracht is, kan Pleijte zijn fo cus verleggen naar de Kustmara- thon, die op 3 oktober plaatsvindt. „Aan het begin van het jaar zag ik de Kustmarathon als toetje en dat is nu eigenlijk nog steeds zo. Het herstel gaat erg goed, maar ik neem deze volledige week nog rust. De Transalpine Run was het hoofddoel en ik ben benieuwd wat ik nog kan presteren in de Kustmarathon, al is mijn jaar ei genlijk al geslaagd", stelt hij onbe vangen. „Ik ben tevreden met m'n prestaties op het WK Trail (68e), EK Skyrunning (49e) en de Trans alpine Run, dus ik zie op 3 okto ber wel waar het schip strandt." ^rsTAfi WOENSDAG 9 SEPTEMBER 2015 even in paradox DOMBURG. Pascal van der Mast doet van 11 tot en met 20 septem ber mee aan het Europees kam pioenschap surfen in Casablanca. De Domburger komt uit in de disci pline open men. Naast Van der Mast komen ook de Kaspar Ham- minga, Remi Peterson en Yannick de Jager in actie. door Aector Dooms TERNEUZEN. De zaalvoetbalcompe- titie in de eerste klasse Zeeuws-Vlaanderen is met elf ploe gen begonnen. Er werden drie duels gespeeld. D'Ouwe Brug/Outokompu-Smit Sportprijzen 4-6: Doelpuntenmakers. D'Ouwe Brug: Kenneth van Zeele 2, Tommy van Oosten, Wesley Winne beiden 1. Smit Sportprijzen: Derek de Booij 6. De Molenhoek-Baderie Dam 6-2: Doelpuntenmakers. De Molenhoek: Mare de Haas 3,Wesley Mieras, Tom my de Smet, Jan-Willem Noordhoek allen 1. Baderie Dam: Marco de Putter 2. Du Commerce Bodyline-Tugspot- ters.com 6-6: Doelpuntenmakers. Du Commerce Bodyline: Boas Wol- fert 4, Matthieu Kreuze, Roy Baes bei den 1. Tugspotters.com: Jarno Waebe- ke, Joris Corijn beiden 2, Danco Vido- vic, Niek van de Velde beiden 1. Jdoor ob de Feijter MIDDELBURG. Michel Buijck en Tim Pleijte keerden zondag terug van de Transalpine Run en zijn een unieke ervaring rijker. In acht da gen tijd moest het Zeeuwse duo liefst 270 kilometer lopend afleg gen en zo'n 16.000 hoogtemeters overwinnen. Alsof dat nog niet zwaar genoeg was, werd Buijck in de laatste dagen met buikgriep ge confronteerd. Desondanks blikt het duo tevreden terug op het eve nement dat het tweetal met een twaalfde plaats afsloot. Kloetinge-aanvaller Tom Wuyts (liggend) verovert met een sliding de bal van Vlissingen-verdediger Milton Roemeratoe, die na een halfuur uit voorzorg werd gewisseld vanwege liesklachten, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41