SS Van Poelje tevreden ondanks uitschakeling 12 Ludwig Kouijzer onderscheiden met gouden speld van verdienste De jong vijftiende in Luxemburg, Mol slachtoffer van valpartij Bevelandse eersteklasser bedwingt hoofdklassers, maar heeft in competitie nog stappen te maken. De Feijter met slag van 310 meter nationaal kampioen 'tmÊmM Voor Ludwig Kouijzer liep het jaarlijkse barbequefeest van de Wieier- en Supportersclub Koe wacht anders dan hij verwacht had. Voor zijn vele verdiensten voor de wielersport kreeg hij van districtsconsul Theo Gorissen de gouden speld van verdienste van de KNWU opgespeld. Sinds 1991 is Kouijzer secretaris van de orga nisatie van de Wim Hendriks Trofee. „Ik ben er behoorlijk trots op", reageerde Kouijzer. In zijn jeugdjaren reed hij nog wel wedstrijden, maar toen hij zich aanmeldde bij de politie school, was dat over. Eerst kwam hij in Graauw terecht, waar hij al snel in het plaatselijke wielerco- mité werd opgenomen. Later werd hij gevraagd het secreta riaat te gaan bemensen. „Ik heb behoorlijk wat Zeeuws-Vlaamse wedstrijden in de commandowa gen begeleid en later stak ik veel tijd in het organiseren op zich. Maar ik droe het graag en het ge zin staat er achter." Timo de Jong (16) werd tijdens de zware etappewedstrijd Crite rium Europeén des Jeunes voor nieuwelingen in Luxemburg de beste Nederlander. De wielren ner uit Goes, uitkomend voor het Belgische Kon. Balen BC, werd vijftiende in het eindklasse ment. Hij had een achterstand van 1.19 minuten op winnaar Juri Peter Hollman uit Duitsland. Wesley Mol uit Kapelle, die voor dezelf de ploeg als De Jong rijdt, werd het slachtoffer van een valpartij. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat hij een hersenschud ding en verschillende kneuzin gen had. Slechts 58 renners re den de wedstrijd uit. sport kort Verliezen van een promovendus in de eerste klasse (Bruse Boys) en de Zeeuwse azen in de hoofdklasse (Hoek en Vlissingen) in be dwang houden. Dat is momen teel Kloetinge. Waar zit de kern van die paradox? „Die wedstrij den zijn eigenlijk niet te vergelij ken", oordeelde Timo Jansen, de centrale verdediger van Kloetin ge, gisteravond na de 1-1 tegen Vlissingen. Het heeft alles te maken met speelstijlen. Jansen: „Vlissingen en Hoek zijn voetballende ploe gen en daartegen kunnen we be ter uit de voeten." Maar in de eer ste klasse gaat Kloetinge die niet veel tegenkomen. Het scenario Bruse Boys zal in de competitie KARAKTERISTIEK BRUNSSUM. Johan de Feijter (42) mag zich open Nederlands kampioen longdrive noemen. De uit Cadzand afkomstige gol fer, lid van De Brugse Vaart, werd in Brunssum derde bij de titelstrijd. Hij kwam tot een af stand van 310 meter. Bij het longdrive gaat het erom dat de bal zo ver mogelijk geslagen wordt. De overwinning ging naar voormalig wereldkampi oen Joe Miller. Hij greep de ze ge met een drive van 345 me ter, gevolgd door de Deen Fre- derik Frost (321 m), Johan de Fe ijter (310) en Stef Gresel (305). vaker voorbijkomen dan het sce nario Vlissingen. „En daar moe ten we inderdaad iets op verzin nen." De bekerwedstrijd tegen Vlis singen kon daarbij als blauwdruk fungeren. Met dien verstande dat Kloetinge in de competitie de rol van Vlissingen op zich zal moe ten nemen. Vlissingen had gister avond de overhand. „We deden eigenlijk alles goed", vond trainer Jurriaan van Poelje. „In de twee de helft hebben we Kloetinge he lemaal klem gezet en we scoor den ook op het juiste moment." Tien minuten voor tijd gebeur de dat. Invaller Salim Sandee was attent voor het doel toen een ver waaide voorzet via de paal bij hem kwam: 0-1. Vier minuten la ter sloeg Kloetinge echter onver wacht terug. Mark Schuit, die bij de openingsgoal balverlies leed, speelde zich vrij en schoot op het doel. Zijn inzet kwam via de lat terug het veld in en aanvoerder Aart Veldhof was attent: 1-1. De derde doelman van Kloetin ge, Jesse Hamers, redde vervol gens nog katachtig bij een kop goal van invaller Josimar Pattina- ma, waardoor het 1-1 bleef en Kloetinge de volgende ronde van de districtsbeker bereikte. On danks de uitschakeling was Van Poelje niet ontevreden. Hij gun de een aantal basiskrachten rust en was zeer te spreken over hun vervangers. Hij roemde met na me verdediger Joost de Kubber en middenvelder Alfaro Pentury (ondanks zijn rode kaart in de slotminuut vanwege een overtre ding op Daan Esser). Kloetinge tankte vertrouwen na het Bruse echec (3-1-verlies). En Timo Jansen kon weer terug kijken op een geslaagd optreden centraal achterin. Het manus- je-van-alles lijkt daar onder trai ner Arie van der Zouwen zijn vas te plek te hebben gevonden. „Ik wilde er altijd al graag spelen. In de jeugd en in het tweede stond ik er ook. Ik had zelf eerst mijn bedenkingen op die positie, maar het gaat wel aardig." Van der Zouwen startte giste ren met dezelfde tien veldspelers als tegen Bruse Boys, maar meer dan de helft stond op een andere plaats. De zoektocht naar een vas te formatie zal voorlopig een voortdurend proces blijven, want allengs komen tal van geblesseer de en geschorste spelers terug. Van Poelje heeft die zorgen veel minder. „Ik heb een luxepro bleem", erkende hij. 'In de tweede helft hebben we Kloetinge helemaal klem gezet' Sport sport@pzc.nl KOEWACHT Ludwig Kouijzer krijgt de gouden speld van verdienste van de KNWU opgespeld door districtsconsul Theo Gorissen. GOES WESTKAPELLE Zeezwemtocht naar Zoutelande De stichting Zwem men langs Walcheren (ZLW) houdt vandaag de zeezwemtocht Westkapelle- Zoute lande. De tocht stond voor 26 augustus op het programma maar werd vanwege de bar re weersomstandighe den afgelast. De start is vanavond om 19.00 uur vanaf het strand bij het KNRM-station. De finish is op het strand bij badpavil joen De Branding in Zoutelande. OUDE TONGE Zege Yenca Sips Yenca Sips was bij jum ping in Oude Tonge goed op dreef. Drie dagen nadat de ama zone uit in Terneuzen met Bella Fortuna Ne derlands kampioen werd, eiste ze met de merrie in de klasse Z de overwinning op. In het in handicap tussen M en Z verreden klas siek parkoers was Sips met de merrie Arena's Easy Going de beste. KELSO Tolhoek 32 in Engeland Antwan Tolhoek (fo to) kwam in de derde etappe van de Tour of Britain als 32e over de meet. De Yersekenaar rijdt in Engeland als stagiair van Tin- koff-Saxo en bleek gis teren de zesde Neder lander. De zege ging naar de Italiaan Elia Vi- viani. Kloetinge leeft door Rudy Boogert Kloetinge - Vlissingen 1-1 (0-0). 80. Salim Sandee 0-1, 84. Aart Veldhof 1-1. Scheidsrechter: J.J.W. Thoonen (Oostkapelle). Rode kaart: 90. Alfaro Pentury (Vlissingen). Gele kaarten: Björn Quartel (Kloetinge), Regilio Pi nas (Vlissingen). Aantal toe schouwers: 350. Kloetinge: Jesse Hamers; Björn Quartel, Timo Jansen, Julius Bliek (56. Jaap Esser), Bert den Ridder; Aart Veldhof, Daan Es ser; Ismael Isler (60. Rick Hui- bregtse), Mark Schuit, Roy Mul der; Tom Wuyts. Vlissingen: Ariën Pietersma; Daniel Jansen, Joost de Kubber, Perry Bierkens, Milton Roemera- toe (30. Khalid El Hattach); Etiënne Mallie (67. Josimar Patti- nama), Alfaro Pentury, Salim Ben Sellam; Abdoe Abdenbi, Re gilio Pinas, Geraldi Geerman (62. Salim Sandee). Jurriaan van Poelje, Vlissingen •w'.A Tim Pleijte (links) en Michel Buijcke blikken terug op een geslaagde Transalpine Run. foto Erwin Adan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40