hamer Weer vacatures bij de Zeeuwse politie Hof Kromwege onder de Lof voor schoolkantines, maar veel scholieren laten al dat gezonds links liggen WALCHEREN 7 Middelbare scholen op Walcheren zijn geprezen om hun gezonde snacks in de kantine. Maar kopen leerlingen die ook? VLISSINGEN. Twee dozen pringles, een bak met kip, een blikje ijsthee en drie pakjes chocomel. De Agri- markt profiteert van de roosters van de leerlingen van het Schelde- mond College in Vlissingen En dan is dit nog niks, zegt On- no van der Heijden uit de vijfde van het VWO, terwijl hij een cho colade mueslireep wegwerkt. „We hebben negen tussenuren. Dus we gaan negen keer naar buiten. Tja, ik ga echt geen negen boter hammen mee naar school nemen. En tijdens een tussenuur heb ik honger." Dat geldt voor al zijn klasgeno ten waarmee hij zich voorbereidt op de volgende les, Engels. Jenni fer Akkerman haalt vaak yoghurt. Jason de Visser drinkyoghurt, en een frikandelbroodje. Xuekun Zhou, die bijna elke dag vakken vult bij de Albert Heijn en dus veel te besteden heeft, koopt hele maaltijden. Maar wel meestal bui ten de schooldeuren. „Weet je", zegt Onno, „als ze van school wil len dat wij gezonder eten, moeten ze niet de cola tachtig cent maken en een flesje water twee keer zo veel. En de tosti's zijn ook al twin tig cent in prijs gestegen." Kantinejuffrouw Constance be grijpt de scholieren wel. Zij kan nog zo veel waldkornbroodjes be leggen met Bretonse kipsalade en die aanprijzen compleet met calo rietabel en muntwater met ci troen en komkommer; tegen twee supermarkten om de hoek valt niet op te smeren. „En dan krijgt Op de website www.kombijdepo- litie.nl worden voor de eenheid mensen voor de meerjarige oplei ding tot politiekundige en re- cherchekundige gevraagd. Het gaat om functies op hbo-niveau. Zeeland-West-Brabant is niet de enige eenheid die voorzichtig be gint met werving. Kandidaten voor de opleiding tot politiekundigen worden ook gevraagd door de eenheden Lim burg, Den Haag en Noord-Neder land. De eenheden Den Haag, Noord-Holland en Oost-Neder land hebben net als Zeeland een vacature voor recherchekundige in opleiding. Na de oprichting de Lidl ook nog eens zo'n luxe bakkerij. Het zijn kinderen hè. Je houdt het toch niet tegen." Dat is op CSW Van de Perre wel aardig gelukt. En niet omdat daar geen supermarkt om de hoek zit, zoals de kantinejuffrouw van het Scheldemond redeneert, maar echt vanwege het goede aanbod, aldus de directeur, Rony Grooten, die eveneens de Gezonde School- kantineschaal van het Voedings van de Nationale Politie in 2013 werd een landelijke vacaturestop voor de meeste functies afgekon digd. Reden: de politieorganisa tie moet inkrimpen van 65.000 naar 49.500 arbeidsplaatsen. Al leen specialisten op iet- en finan cieel gebied en politievrijwilli- gers werden gevraagd. Vacatures voor regulier politiewerk waren er niet of nauwelijks. „Dit betekent dat er een vaca turestop is voor de meeste func ties, om iedereen de kans te ge ven intern door te groeien", al dus een woordvoerder van de landelijke politieleiding. „Pas als iedereen op zijn of haar definitie ve plek zit kan er specifiek wor den geworven. Naar verwach ting is dat eind dit jaar afge rond." De minister wil vanaf 2016 jaarlijks 1300 aspiranten en 300 zij-instromers aannemen op de Politieacademie. centrum kreeg overhandigd. „Hier staan lange rijen voor de mensa. En daar wordt bijna geen vettig heid verkocht. Dat is niet betutte lend, dat is goed." Dat vinden ook de brugklassers van het Scheldemond. Annelore Damen, Merel van Slooten en Me lissa Francke hebben broodtrom mels met vakken waar tomaatjes in zitten, een mueslireep en brui ne boterhammen met paling- Het rijksmonument Hof Kromwege komt in de verkoop. Woonburg heeft er geen bestemming meer voor. worst. „Ik eet graag gezond, ik vind dat heel belangrijk", zegt Me lissa. Annelore ook. „Maar op vrij dag is mijn vaste ik-mag-iets- kopen-dag. Meestal haal ik dan een tosti in de kantine." Naar het winkelcentrum gaan ze niet. „Eer steklassers mogen het schoolplein nog niet af', zegt Annelore. „Eer lijk gezegd zou ik niet weten wat ik daar moet doen. Maar mis schien komt dat nog wel." Interior WOENSDAG 9 SEPTEMBER 2015 Tussenuur voor chips en snacks Bananen, appels en belegde panini's. Middelbare scholen hebben tegenwoordig een luxe en gezond aanbod in de kantine, foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers door Theo Giele VLISSINGEN. Voor het eerst in ja ren heeft de politie-eenheid Zee land-West-Brabant weer externe vacatures opengesteld. door Annemarie Zevenbergen OOST-SOUBURG. Het Hof Kromwe- ge (1664) in Oost-Souburg gaat on der de hamer. Woonburg, eigenaar van het zeventiende-eeuwse pand, wil proberen het rijksmonument via een openbare inschrijving van de hand te doen. Met daarbij de kanttekening dat de woning niet gegund wordt aan de 'hoogste' bieder als de inschrijvin gen niet interessant genoeg voor de corporatie zijn. Woonburgdirec- teur Marco van der Wel: „We kun nen nu nog geen waarde toeken nen aan de boerderij. Aan de hand van de inschrijvingen willen we een gevoel krijgen over die waarde. Als blijkt dat die inschrijvingen te laag zijn, verkopen we niet. Dan laten we het taxeren en gaat het de regu liere verkoop in." Kromwege werd in 1664 gebouwd als boerderij en later gesplitst in twee woningen. Er heeft ook nog een winkeltje gezeten. Nadat het leeg kwam te staan, raakte Krom wege snel in verval. Souburgers sloegen alarm en begin 2009 kreeg het meldpunt Erfgoed Zeeland een melding dat het hof 'op het punt van instorten stond'. Er werd ge vreesd voor brandstichting'. Uitein delijk kocht Woonburg het hof met 3500 vierkante meter grond in 2010. Aankoop en de daaropvol gende restauratie kostte Woon burg een half miljoen. Alleen dak, hout- en metselwerk zijn opge knapt. Binnen ligt slechts de zolder vloer. De rest kan de toekomstige eigenaar naar believen invullen. „We hebben het pand terugge bracht naar hoe het er rond 1700 uitzag: één woning. Het is later ge splitst en heeft nu ook twee num- mers, 18 en 20." Het monument diende als informa tiecentrum voor de renovatie en deels nieuwbouw van de wijk Kromwege. Het hof zou betrokken worden bij de nieuw te bouwen brede school. Van der Wel: „Die komt er definitief niet. Wij hebben geen bestemming meer voor het hof. Zaterdag is het kijkdag op Sou- burgse dag en open monumenten dag. Mooie gelegenheid om het te bezichtigen." WOONTREND ZEELAND Woontrend Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35