CULTUUR SHOW 25 'Minions' al ruim 1,5 miljoen bezoekers Extra shows Paul van Vliet Sam Smith, pas een goed jaar doorgebroken, mag de James Bondtitelsong maken. Show Entertainment De populaire gele wezentjes van Minions hebben in Nederland al meer dan anderhalf miljoen bezoekers naar de bioscoop getrok ken. Een succes voor filmdistributeur Uni versal die internationaal ook met Jurassic World volle zalen trekt. Paul van Vliet komt vanwege het succes met extra voorstellingen van zijn show Alleen op zondag. Vanaf februari 2016 staat een nieu we serie op de rol in de Koninklij ke Schouwburg Den Haag. MP?» P LONDEN. Sam Smith (23) beseft het maar al te goed: als je wordt ge vraagd dé titelsong voor James Bond te maken, dan stap je in de voetsporen van de grootste ster ren van het universum. Paul Mc Cartney, Tina Turner, Madonna, Duran Duran, om er maar een paar te noemen. „Ik ben zo en thousiast dat ik deel mag uitma ken van een ongelooflijk rijtje met mijn grootste muzikale inspiratie bronnen", jubelt hij als gisteren bekend wordt dat hij het thema voor Spectre voor zijn rekening mag nemen. Hij schreef het sa men met Grammy-winnaar Jim my Napes. „Het is nu al een van de hoogtepunten van mijn car rière." Wat de jonge Brit ons precies voor gaat schotelen, wordt duide lijk op 25 september. De producen ten van 007's aanstaande avon tuur blazen hoog van de toren: Writing's on the Wall, zoals Smiths lied heet, kan zeker beschouwd worden als een van de beste Bond-liedjes allertijden, zeggen Michael Wilson en Barbara Broc coli in een ronkende aankondi ging. Smith, de eerste mannelijke so loartiest die het Bond-thema mag maken in vijftig jaar, heeft heel wat waar te maken. Zijn meest re cente voorganger, Adele, gooide zulke hoge ogen met haar Skyfall dat ze voor de eerste maal een Os car voor beste song voor het 007-kamp binnensleepte. Hoewel eerdere vertolkers het niet voor el kaar kregen zo'n gewild beeldje te winnen, zijn veel van hun bijdra gen regelrechte klassiekers te noe men. Meeslepende, opwindende, soms bombastische nummers als Goldfmger en Diamonds Are Forever (beide van Shirley Bassey), A View to a Kill (Duran Duran) en Paul McCartneys Live and Let Die heb ben een plek veroverd in de mu ziekgeschiedenis. De Bondcomponisten zetten al tijd hoog in bij het uitkiezen van de vocalisten. Ze vragen tijdloze grootheden als Tina Turner Gol- denEyeen Tom Jones Thunder- ballmaar ook artiesten die net op het moment van een nieuwe film naam maken, zoals Garbage (The World is Not Enoughen Shee- na Easton (For Your Eyes Only). Onder die laatste categorie valt ook de vorig jaar doorgebroken Sam Smith, die met zijn debuutal bum In the Lonely Hour vier Gram my's en drie Brit Awards won. Hij is een soulvolle singer-songwri ter, met een warme, breekbare stem als signatuur. In zijn bedank- speeches prees hij zijn ex-vriend, want zonder liefdesverdriet had hij nooit hits als Stay With Me en I Am Not the Only One kunnen ma- ken. Het succes van Stay With Me zorgde voor nog een keerpunt in zijn leven. Hij leerde omgaan met zijn eeuwige strijd tegen de kilo's en raakte bijna 7 kilo kwijt. „Als ik ongelukkig was of mijn muziek liep niet lekker, dan at ik", vertel de de zanger. Nu hij voor 007 mag gaan zingen, lijkt hij voorlopig geen comfort food meer nodig te hebben. Hoewel, een nummer voor de legendarische filmreeks staat niet altijd garant voor succes. Jack Whi te en Alicia Keys' samenwerking voor Quantum of Solace kwam in Nederland niet verder dan de tip- parade. Madonna's Die Another Day en Sheryl Crows Tomorrow Never Dies werden volledig afge raakt door recensenten over de he le wereld. Smith kan alleen maar afwachten: „Ik hoop dat jullie de song net zo leuk vonden als ik het vond 'm te maken." WOENSDAG 9 SEPTEMBER 2015 Cultuur .'itBÊai door Marlies van Leeuwen 50 Het heeft 50 jaar geduurd voordat een mannelijke soloartiest het 'Bondtheme' mag maken. Smith stapt in de voetsporen van grote namen. Vanaf 5 november draait Spectre in de Nederlandse bioscopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25