Moordenaar Borst uit slechts wartaal Paus maakt scheiden simpeler corendon NIEUWS 15 corendon.nl/crazy De ouders van Bart van U. zaten op de publieke tribune. Vlakbij de familie van Els Borst, onder wie haar dochter, Andra Neefjes. Beneden in de rechtszaal za gen zij Bart zitten. Even verward als anderhalve maand geleden, toen hij moest voorkomen voor de moord op zijn zus Lois, die hij begin 2015 doodstak. Bart stak toen een onsamenhangend ver haal af, maar duidelijk werd één ding: hij was bang voor zijn zus, dacht dat zij 'euthanasie op hem wilde plegen'. Gisteren kwam Bart voor de rechter voor de moord op Borst, uit februari 2014. Daarover ver klaarde hij nog nooit wat. En dat deed hij, tot zichtbare teleurstel ling van Borsts dochter, weer niet. „Ik beroep me op mijn zwijg recht." Dat klonk weloverwogen, maar Van U. raaskalde verder maar wat. Over varkensblaaspoeder, spul waarmee je ledematen kan laten aangroeien. „In Calcutta worden vaak ledematen gestolen. Dit kan een oplossing zijn. Misschien kan hier even naar gekeken worden", zei hij tegen de rechter. En, o ja, Bart wilde nog een zonnebril op sterkte en wilde zijn horloge terug en vroeg de rechter of er wat geregeld kan worden voor z'n belastingzaken. En na het trieste relaas ver wees de rechter de man ander maal naar het Pieter Baan Cen trum. Dat Van U. op zijn minst 'sterk verminderd toerekenings vatbaar' was toen hij begin dit jaar zijn zus met 40 messteken doodde, was al duidelijk. Nu moet nog onderzocht wor den of dat ook zo was toen hij in februari 2014 Els Borst met 41 messteken afslachtte. Bart, psychotisch en paranoï de, vreest die onderzoeken. In de psychiatrie sterf je een zachte dood, stelt hij. Volgens zijn advocaat weigert hij medicijnen en wordt zijn 'ziekte' in de Scheveningse gevan genis er niet beter op. Hoewel Bart over de moord op Els Borst blijft zwijgen, werden gisteren wel enkele details duide lijk: zo werd het adres van Borst op zijn pc aangetroffen en wijzen treinkaartjes uit dat Van U. waar schijnlijk de verwarde man was die negen dagen voor de dood van Borst bij haar had aangebeld. Ook bleek gisteren dat Bart nog met het lichaam van Borst heeft gesleept, voordat hij haar achter liet. Op haar linker pantykous zat zijn DNA. De zaak gaat 4 december ver der met weer een pro for- ma-zaak. Pas 29, 30 en 31 maart worden beide moorden inhoude lijk behandeld. VATICAANSTAD. Paus Franciscus heeft de regels voor de ontbinding van een huwelijk in het kerkelijk recht ingrijpend vereenvoudigd. In het rooms-katholieke kerkelijk recht is er in beginsel geen echt scheiding mogelijk, maar wordt de echtelijke verbintenis nietig verklaard. Dat kan als er bij het sluiten van het huwelijk niet aan bepaalde voorwaarden is voldaan. Na een reeks procedures kan de kerk het huwelijk annuleren, om dat er bijvoorbeeld geen sprake was van vrije wil, psychologische volwassenheid of bereidheid kin deren te krijgen. Volgens veel echtparen en pries ters waren de oude procedures veel te ingewikkeld, te ouderwets, te traag en te duur. Er was eigen lijk geen beginnen aan om de beëindiging van het huwelijk ook door de rooms-katholieke kerk er kend te krijgen. Franciscus heeft nu bepaald dat het eenvoudiger, sneller en gratis wordt geregeld. Er komt zelfs een spoedprocedure. Kardinaal Francesco Coccopal- merio, heeft gezegd dat de annule ring met behulp van het betrok ken bisdom in 45 dagen geregeld zou moeten zijn. Katholieken van wie het huwelijk is geannuleerd, kunnen dan wat de kerk betreft (weer) trouwen.Maar de 1,2 mil jard mensen tellende rooms-ka tholieke kerk blijft bij 'de onver brekelijkheid van het huwelijk'. ^KZZetLtchZd5trand ^"^nminidZlZTk°dTht €399 ■Hl 449 €399 €399 023-7510606 WOENSDAG 9 SEPTEMBER 2015 Een verwarde Bart van U. gaf geen motief voor de moord op Els Borst, foto Aloys Oosterwijk door Victor Schildkamp en Adrianne de Koning ROTTERDAM. En weer zei Bart van U. gisteren in de rechtbank Rotter dam niks over de grote vraag: waarom vermoordde hij oud-minis ter Els Borst? Het is zeer twijfelach tig of dat antwoord ooit nog komt. Van U. toonde zich weer ui terst verward en weigert medica tie. 5 zwembaden (1 met 7 m lange glijbaan) 2 a-la-carterestaurant Prachtige Spa Health Clubs Aan het strand met een mooi huisrif Meerdere zwembaden i/^Leuke onimotie voor jong en oud s-^AIIIncU Vlieg nu naar Egypte tegen zeer scherpe prijzen Deze prijzen zijn slechts 3 dagen boekbaar (t/m 10 sept.) Vertrek in september oktober k Keuze uit 2 badplaatsen. VOL VOL Beperkt aantal stoelen beschikbaar Inclusief Retourvlucht, Transfer All Inclusive Hotel 1 Hurghada Stella Makadi Garden All Inclusive Hurghada Serenity Makadi All Inclusive €439 MarsaAlarnResta Grand Resort AU Inclusive Hurghada Aladdin Beach All Inclusive Onze inkopers zijn totaal Crazy geworden en hebben ongelofelijke vakantiedeals voor u binnengehaald! Gedurende 3 dagen hebben wij waanzinnig gekke maar vooral scherp geprijsde aanbiedingen naar de leukste zonbestemmingen in Egypte! €449 Direct aan het zandstrand 4 ó-ta-carterestaurants Spectaculair Titanic Aquapark Prijzen zijn p.p. en gebaseerd op een 2 pers. bezetting voor 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15