Vereveningsbijdragen Sluis gaan in één pot Weer externe vacatures bij politie 125-jarige Sint Bavo wacht nieuwe toekomst in mfc ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Met een reünie viert de Sint Bavoschool in Oostburg zaterdag de 125e verjaardag. In de herfstvakantie volgt een verhuizing. Natuurlijk: het 125-jarig bestaan van de Sint Bavo in Oostburg is so wieso reden voor een feestje. Maar dat de viering van dat jubileum precies tegelijk valt met het af scheid van het schoolgebouw en de verhuizing naar het nieuwe mfc, dat geeft aan de festiviteiten wel een apart tintje. Het valt niet mee, erkent Jan Steyaert eerlijk, terwijl hij in de Oostburgse basisschool om zich heen kijkt. Hij was er tussen 1972 en 1998 directeur. Over twee maanden staat het gebouw er niet meer: het maakt plaats voor de aanleg van het schoolplein van het nieuwe mfc, direct naast de Sint Bavo. „Ja, dat doet me wel wat", mijmert Steyaert. „Wat heb ik hier veel tijd doorgebracht. Ik woonde hier vlakbij, liep zelfs in het weekend regelmatig heen en weer. Dus dit was zowat mijn tweede thuis." Het huidige gebouw was in 1976, bij de realisatie ervan, een su permodern pand. „Er zat vloerver warming in, en de gemeenschaps ruimte konden we met één druk op de knop verduisteren", weet Steyaert nog. Dat er destijds dege lijk werk werd geleverd, bewijzen de vele originele onderdelen nog wel. „De eerste vloerbedekking ligt er nog steeds in, en de glazen deuren van de lokalen zaten er toen ook al in", vult de huidige di recteur Marc van Vlierberghe aan. „Er is er in al die tijd maar ééntje vervangen." Van Vlierberghe, die sinds 1993 bij de Sint Bavo werkt, nam in 1998 het stokje over van Steyaert. Hij was daarmee nog maar de zes de directeur in de nu 125-jarige ge schiedenis van de katholieke Sint Bavo. Die werd in 1890 opgericht. Een openbare en christelijke school waren er toen al in Oost burg - en die zijn er ook nog steeds. De eerste Sint Bavo stond aan de Raamstraat. In het eerste jaar zaten er bijna honderd leerlin gen op. Die moesten het doen met één leraar: meester Bouwens. In 1933 verhuisde de Sint Bavo naar de rand van het dorp. Bij het bombardement op Oostburg, in 1944, werd dat gebouw vernield. Er kwam nieuwbouw op de huidi ge locatie aan de Breydelstraat. Dat pand werd in 1976 dus gron dig verbouwd, en ook daarna nog wel een paar keer aangepast. De laatste tijd schommelt het leerlingenaantal rond de tweehon derd. De katholieke identiteit is nog steeds belangrijk, maar deson danks vinden ook veel niet-katho- lieke kinderen hun weg naar de school. „Dat komt denk ik door de goede, open sfeer", concludeert Van Vlierberghe. „We staan in Oostburg al jaren goed bekend. Daar plukken we nu de vruchten van." De rood-voor-roodregeling en rood-voor-groenregeling gaan op in een nieuwe verevenings regeling, staat in de gemeentelij ke visie Krachtig Verbonden die binnenkort ter inzage komt. Recreatiebedrijven die uitbrei den moeten nu per hectare maxi maal 34.000 euro aan verevening betalen. Dat geld wordt gebruikt voor natuuraanleg- en onder houd. Voor nieuwbouw geldt de 'rood-voor-roodregeling', waar mee onder meer nieuwe fietspa den worden aangelegd. Er komt nu één regeling, met vaste vereveningsbedragen voor uitbreiding of nieuwbouw van campings, hotels, recreatiewonin gen, appartementen en strand- slaaphuisjes. Dat geld gaat in één pot en kan gebruikt worden voor genoemde doelen, maar ook om oude recreatiewoningen uit de markt te halen. De regels voor het 'herstructu reringsfonds' bij de bouw van nieuwe, permanent bewoonde huizen blijven dezelfde: met een bijdrage van de bouwers worden oude huizen gesloopt. Op de website waarmee de poli tie personeel werft (www.kombij- depolitie.nl) worden voor de een heid mensen voor de meerjarige opleiding tot politiekundige en re- cherchekundige gevraagd. Het gaat om functies op hbo-niveau. Zeeland West-Brabant is niet de enige eenheid die voorzichtig is begonnen met werving van poli tiemensen. Kandidaten voor de opleiding tot politiekundigen worden ook gevraagd door de eenheden Lim burg, Den Haag en Noord-Neder land. De eenheden Den Haag, Noord-Holland en Oost-Neder land hebben net als Zeeland een vacature voor recherchekundige in opleiding. Na de oprichting van de Natio nale Politie in 2013 werd een lande lijke vacaturestop voor de meeste functies afgekondigd. Reden: de politieorganisatie moet inkrim- De oprichting van de Nationale Politie in 2013 ging gepaard met een inkrimping en een vacaturestop. pen van 65.000 naar 49.500 ar beidsplaatsen. Alleen specialisten op iet- en financieel gebied en po- litievrijwilligers werden gevraagd. Vacatures voor regulier politie werk waren er niet of nauwelijks. „Dit betekent dat er een vacatu restop is voor de meeste functies om iedereen de kans te geven in tern door te groeien", aldus een woordvoerder van de landelijke politieleiding. „Pas als iedereen op zijn of haar definitieve plek zit kunnen we de balans opmaken en kan daar specifiek op worden ge worven. Naar verwachting is dat mogelijk einde van het jaar afge rond." De minister wil vanaf 2016 jaar lijks 1300 aspiranten en 300 zij-in- stromers aannemen op de Politiea cademie. DINSDAG 8 SEPTEMBER 2015 Jubileumfeest is ook afscheid door Martijn de Koning Klassenfoto uit 1930. Rechts schoolhoofd Lauret. Ook meester De Bruyne De ingang van het nieuwe schoolgebouw, net na de Tweede Wereldoorlog, en de juffen Van de Bossche en Buyck staan op de foto. De Eligiuskerk, erachter, heeft nog geen toren. De Sint Bavo viert zaterdag met een reünie voor alle oud-leerlingen het 125-jarig bestaan. Er hebben zich in middels 160 mensen aangemeld. Aan melden kan nog door 10 euro over te maken op rekeningnummer NL59RA- BO0302786627 ten name van Scoba inz. St. Bavo. Directeur Marc van Vlierberghe (I) en zijn voorganger Jan Steyaert hebben gemengde gevoelens over de aankomen de verhuizing van de Sint Bavo. foto Ronald den Dekker door Martijn de Koning OOSTBURG. De regels voor (na- tuur)compenserende maatrege len bij recreatieprojecten in de ge meente Sluis worden simpeler. door Theo Giele VLISSINGEN. Voor het eerst in jaren heeft de politie-eenheid Zeeland West-Brabant weer externe vacatu res geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73