Last van windmolens 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Al 28 jaar late vierdaagse in Sluis SP Vermaak in de grensstreek Met een geleende gro te trom van de boe- renkapel (De Aerpel- kappers) van Harmo nie Concordia als basdrum, treedt Adrie (Arjaon) van Meurs in 1955 op in theater- en bio scoopgebouw 't Centrum in Axel vóór, tijdens en na toneelvoor stellingen. Vooral de revues van de hoofdmeester van de openba re lagere school Johan Tiersen zijn beroemd en trekken volle za len. Samen met Dolf Schoot op accordeon, Jo Herweg op drums en Jo Gommers als zanger en gi tarist vormt hij eerst de gelegen heidsband The Four Lads voor de muzikale opvulling en 'voor d'n dans' na afloop. „Noem het genre maar gevarieerde thema- muziek voor bij het cabaret," zegt zoon Piet van Meurs over de muzikale strapatsen van zijn va der. „Hij was van alle kermissen thuis en zo speelde hij dus ook met het Hulsterse accordeonfeno meen William Schelfhout. Sa men met Jo Herweg op drums en zangeres Addy Verhelst tra den ze op als The Ad Guys. Als één van die mannen weer eens niet kan spelen, komt Johan van der Peijl helemaal uit Terneuzen om op gitaar mee te spelen. Of drumden Sjef Verstraeten of Piet Sol een partijtje mee." Kortom, Adrie voldoet aan de vraag van zijn bazen van 't Centrum, de ge broeders Dieleman. De zaal moest immers liefst altijd vol! Adrie's zoon Piet steekt vanaf zijn dertiende ook de handen uit de mouwen in 't Centrum en helpt zijn vader met allerlei werkzaamheden, voornamelijk als operateur van de filmprojec tor. Ook verzorgt hij de belich ting voor de gezelschappen, die op het podium verschijnen. „En dat waren heus niet de minste! Zo kwam het Cocktail Trio eens in 't Centrum. Die wilden zwart licht. Zwart licht zeg ik, hoe kan dat nou? Ja zegt één van de man nen da's heel simpel. Een beetje groen, blauw en dan nog wat paars erbij en dan heb je zwart licht. Dan heb ik dat maar ge daan," vertelt Piet. Piet van Meurs is vanaf zijn zesde trom pettist in harmonie Concordia. Echte ambities om bij een band te spelen heeft hij niet. Totdat hij zijn vriendin en latere echtgeno te Ineke tegenkomt. En daarmee, zijn zwagers Piet en Jos Hame link. Die komen uit Terneuzen en maken al jaren muziek. Piet Hamelink: „Elke Terneuzenaar heeft volgens mij muziek leren spelen bij juffrouw van Puyvel- de. Die gaf in het achterzaaltje van het café 's Lands Welvaren van Jo de Zeeuw in de Noord straat blokfluitles. Je kocht bij haar een blokfluit voor één gul den vijfenzeventig. Daarna kreeg je les van haar. Iedereen heeft daar de basisbeginselen van de muziek geleerd." Heel Terneuzen had blokfluitles bij juffrouw van Puyvelde. Die gaf ze in het achterzaaltje van het café 's Lands Welvaren. OOSTBURC. De Vlaamse regering moet 'afwegen' dat inwoners van West-Zeeuws-Vlaanderen last kunnen hebben van de komst van twintig nieuwe windmolens aan de Expressweg bij Malde- gem, schrijven B en W Sluis aan de Belgische overheid. Een verzoek om af te zien van de bouw, doet het Sluise college echter niet. De brief aan 'Brussel' is omzichtig geformuleerd. De mening van college én gemeente raad moesten erin verwoord zijn. De raad toonde zich eerder ver deeld over de komst van de mo lens. B en W wijzen nu op de 'enorme' impact die de bestaan de molens, op 1200 meter van de grens, al hebben. De rode lichten op de molens leiden ook tot irri tatie, schrijft het college. In de regio Wekelijks samen uit eten in Antonius Wekelijks samen uit eten in woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzande; het kan vanaf de ze week elke donderdag van 12.00 tot 16.00 uur. Welzijnsinstelling Hulst voor Elkaar tekent voor de organisatie, wat ze al langer doet in De Blaauwe Hoeve in Hulst en bij Tragel in Clinge. De Uitstap op Locatie heet de voorziening voor, onder anderen, ouderen. Hun wacht een diner van drie gangen voor tien euro. Aanmelden, ook vrijwilligers, via 0114-684706. Eeuwfeest scouting met veel oud-leden Scouting Sint Paulusgroep in IJzendijke viert zaterdag het eeuw feest, waar 150 tot 200 mensen worden verwacht. De organisatie hoopt zelfs nog op meer. In het adressenbestand zitten vijfhon derd namen. Het eeuwfeest op het scoutingterrein aan de Papen muts vindt plaats van 13.00 tot 17.00 uur. Een patrouillekamp en een grote fototentoonstelling wor den er ingericht. Aanmelden kan nog via de website van scouting IJzendijke. Informatiemiddag door Buurtzorg Medewerksters van Buurtzorg uit Sas van Gent komen vanmiddag, dinsdag, naar dorpshuis De Kaaie in Philippine om te vertellen over hun werk. Buurtzorg Sas van Gent bestaat sinds april en heeft Sas van Gent, Zandstraat, Sluiskil en Philippine als werkgebied. De bijeenkomst, een initiatief van de KBO-afdeling Philippine, begint om 14.00 uur. Entree voor leden vier euro, niet-leden zes euro, in clusief koffie en wafels. Kinderbingo in De Zeemeeuw In buurthuis De Zeemeeuw aan de Schuberthof 31a in Terneuzen is morgen, woensdag, een kinder bingo. Alle basisscholieren zijn welkom en dat geldt ook voor ou ders en grootouders als begelei ders. Het buurthuis is open vanaf 13.30 uur. De bingo begint een half uur later, om 14.00 uur. In de pauze krijgen de bezoekers een gratis drankje. Mijn dorp, mijn stad Juvent zoekt pleeggezinnen De vraag naar pleeggezinnen neemt toe, merkt pleegzorgorga- nisatie Juvent. Om in de behoefte te kunnen voorzien, houdt Ju vent donderdagavond in dorps huis 't Meulengat een voorlich tingsavond. Opvang van een kind kan in allerlei vormen, voor lange re of korte tijd of alleen in de weekenden. De bijeenkomst in Sluiskil is van 20.00 tot 22.00 uur. Op de fiets door de streek met gids Wie het Land van Cadzand wil verkennen op de fiets, kan van daag, dinsdag, meedoen aan een ontdekkkingstocht met streek- kenner Fred Rabout als gids. De tocht begint om 9.30 uur bij ho- tel-café-restaurant In de Buiten- lust tegenover de molen van Cad- zand-Dorp. De tweeënhalf uur durende rit gaat onder meer langs de kustversterkingswerken en de jachthaven in aanleg bij Cadzand-Bad. Deelname kost vijf euro, inclusief consumptie. Rosita van Roeyen presenteert boek Het boek Saksisch bloed door Vlaamse aderen, geschreven door Rosita van Roeyen uit Hulst, wordt vrijdag vanaf 19.30 uur ge presenteerd in gemeenschapscen trum De Kauter in Nieuw Na men. Van Roeyen schreef het verhaal in eerste instantie voor kinderen en kleinkinderen, dus krijgen zij het eerste boek. Daarna neemt wethouder Frank van Driessche het eerste exemplaar in ont vangst. De presentatie is in De Kauter, omdat een gedeelte van het boek zich daar afspeelt. Van Roeyen groeide op met een Duit se moeder en Zeeuws-Vlaamse vader, wat heel wat gevolgen had. Daar verhaalt ze over in het boek. 1c AXEL. DeHalle, 9.30 uur: Compu terles; 10.00 uur: Wandelen; 13.30 uur: Strijkhulp; 14.30 uur: Koers- bal; 't Kasteeltje, 13.30 uur: Creatief; 19.00 uur: Bingo; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten, joke ren; BRESKENS. De Uit komst, 13.30 uur: Koersbal; Oi Biota- ria, 18.00 uur: Taiji; 19.00 uur: Qigong; CLINGE. Malper- tuus, 13.00 uur: KBO biljarten; 16.30 uur: Senioren koor; GRAAUW. - Gemeen schapshuis, 13.00 uur: KBO jokeren; HEIKANT. Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jarten, gymnastiek; 10.30 uur: Zitgym; 13.30 uur: Kaarten; HULST. De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 10.00 uur: Volks dansen; 12.00 uur: Keuring rijbewijs; 13.30 uur: Prijskaar ten; De Serre, 10.00 uur: Kaartjes maken; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; 10.00 uur: Ge heugentraining; 14.00 uur: Schilder club; Antonius, 10.00 uur: Bibliotheek; 14.00 uur: Biljar ten, sjoelen, wel fare; De Binnen deur, 13.00 uur: KBO biljarten; NIEUWVLIET. Dorps huis, 10.30 uur: Qi gong; SAS VAN GENT. Ca fé Reseda, 13.30 uur: Kermisschieting; SINT-JANSTEEN. De Warande, 13.00 uur: KBO biljarten; 13.30 uur: Sjoelen; 14.00 uur: Jeu de boules; 20.30 uur: Gregoriaans koor; SLUISKIL. Het Meu lengat, 10.00 uur: Wandelen actieve senioren; 13.30 uur: KBO kaarten; TERNEUZEN. Vlie gende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; De Veste, 10.00 uur: Gymnastiek; 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bridge, hand werken, soos; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; IJZENDIJKE. Zaal 24,13.30 uur: Taiji; 14.30 uur: Qigong; ZUIDDORPE. - Soka Plus, 14.00 uur: Koffiemiddag. door Ariël Meeusen In wekelijkse afleveringen belichten we vermaak en vertier in de grens streek. Van de periode van voor de oorlog tot de hedendaagse popmu ziek. Vandaag: André van Meurs en 't Centrum in Axel. Cocktail Trio en zwart licht KLOOSTERZANDE IJZENDIJKE PHILIPPINE TERNEUZEN SLUISKIL CADZAND van Roeyen NIEUW NAMEN SLUIS. Een avondvierdaagse in het najaar: het komt niet zo vaak voor. „De meeste zijn eerder in het jaar", erkent voorzitter Ton Smits van de Stichting Wandelsport Sluis. De keuze voor een datum na de zomerva kantie werd 28 jaar geleden, bij de eerste editie, genomen op verzoek van leerkrachten. „Die vonden de weken vóór de zomervakantie altijd erg druk. Vandaar dat we gekozen hebben voor de tweede week van het schooljaar. Valt de vakantie laat, zoals dit jaar, dan wandelen we dus pas in september." De eerste avond van gisteren leidde de ruim tweehonderd deelnemers, onder wie veel leerlingen van basisscholen uit de regio, richting Sint An na ter Muiden. Deelnemers kunnen kiezen uit 5 en 10 kilometer. De kortste afstand begint om 18.30 uur, de langste dagelijks om 18.00 uur, vanaf mfc De Keure. Meedoen kost 4 euro: overigens is het geen pro bleem om niet alle avonden mee te lopen. Maar dan loop je na de laatste avond natuurlijk wel een medaille of lintje mis... foto Camile Schelstraete DINSDAG KLOOSTERZANDE. Rosita

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72