PvdA Borsele wil vluchtelingen Engel gaat op boksles dankzij Sjors Sportief 6 BEVELANDEN en THOLEN Wegen op Zuid-Beveland en Tholen 's nachts dicht door werkzaamheden Harvester leeft zich uit in bos In de regio Excursie door Land van Zuid-Beveland Vakbondscafé FNV Midden-Zeeland Arnold van den Berge is beoogd secretaris Mijn dorp, mijn stad Van één fractie hebben we al een mail terug. Opa stemt mee. Nu de rest nogf RILLAND Haven Rattekaai bij Rilland is van avond startpunt van een wandel tocht door geulen, slik en schor in een gebied dat normaal niet toegankelijk is. Wie mee wil lo pen door het verdronken Land van Zuid-Beveland, wordt aange raden oude kleren en laarzen aan te doen. Vertrek is om 18.30 uur vanuit de haven. Om 20.15 uur is daar ook het eindpunt. Deelname kost 8 euro voor niet-le- den. Aanmelden is verplicht en kan via www.nm.nl/agenda 4 In de Doopsgezinde kerk aan de Westwal in Goes vinden de komende maanden vier cursussen 'meditatie in beweging' plaats. Dat is op 10 september, 8 oktober, 12 november en 10 december. Meer info bij Jacqueline van der Haar: vdhaar@zeelandnet.nl GOES FNV Midden-Zeeland houdt mor genavond een vakbondscafé over de Wet Werk en Zekerheid (WWZ). De avond wordt ingeleid met een presentatie over de wijzigingen in het arbeidsrecht die per 1 janua ri en per 1 juli 2015 zijn doorge voerd. Het vakbondscafé is in Hotel Ter minus, Stationsplein 1 in Goes en begint om 19.30 uur. KAPELLE Het college van Kapelle heeft Ar nold van den Berge voorgedragen als gemeentesecretaris/directeur. Het college heeft een zogenoemd 'voorgenomen besluit' genomen. Dat wordt nu voorgelegd aan de ondernemingsraad. Van den Ber ge is nu nog werkzaam als ad junct-directeur/afdelingshoofd staf bij de gemeente Kapelle. Van den Berge zou Ria Quapp opvol hen. Zij is per 1 augustus gestopt. THOLEN Cd-opname In de Grote Kerk van Tholen wordt woens dag 23 september van af 19.00 uur een kerst-samenzang-cd opgenomen, ledereen die mee wil zingen, is welkom. Er is mede werking van mannen koor Ichthus uit Slie- drecht, Chr. Gem. Ei landenkoor uit Zierik- zee, leden van Man nenkoor Elim uit 's-Gra- venpolder, Grace Ladie- schoir uit Alblasser- dam, Het Walchers Jon gerenkoor (foto), Jon gerenkoor Matthanja uit Goes, Shira Dames- POORTVLIET koor uit Flakkee (Mid- delharnis), en leden van het Hollands Jonge renkoor. GOES Kledingbeurs Kleding en speelgoed wordt morgenavond aangeboden tijdens de beurs in wijkcentrum De Spinne in Goes. De verkoop is van 18.00- 20.00 uur. BIEZELINGE Inloopochtend Trefpunt De Christelijke Gerefor meerde kerk in Bieze- linge begint vrijdag met haar inloopochten den in Trefpunt tussen 9.30 en 11.30 uur. Voor koffie en thee wordt gezorgd. Er zijn mogelijkheden om een spelletje te doen of om een praatje te maken. Voor de klein tjes is er speelgoed en knutselmateriaal. Het Trefpunt is aan de Bie- zelingseweg 6. Drie provinciale wegen op Tho len en Zuid-Beveland zijn vol gende week tijdelijk dicht vanwe ge werkzaamheden. In de avond en nacht van 14/15 en 15/16 september wordt er ge werkt aan de N286. Tussen Poort vliet en Scherpenisse wordt het asfalt van de hoofdrijbaan ver nieuwd. De hoofdrijbaan wordt afgesloten tussen 19.00 uur en 6.00 uur. Tussen Yerseke en rotonde Nis- hoek wordt een deel van het as falt vernieuwd. Daarom zijn er in de avond en nacht van 15/16 tot en met 18/19 september werk zaamheden aan de Zanddijk (N673), tussen 19.00 en 6.00 uur. In de avond en nacht van 17/18 september wordt er gewerkt aan de N289 tussen Kapelle en Kloe- tinge. Aan beide zijden van het spoorwegviaduct wordt het as falt vernieuwd. De weg is tussen 19.00 en 6.00 uur dicht. KAMPERLAND. Het bos op De Schotsman raakt de komende tijd wat bo men kwijt. In opdracht van Staatsbosbeheer wordt met een zogeheten harvester een dunning uitgevoerd om ruimte te maken voor de groei van 'buurbomen', die blijven staan en ouder kunnen worden. In de ont stane ruimte zullen bovendien nieuwe, jonge bomen opschieten, waar door er meer variatie in leeftijd komt. Naar verwachting wordt er vier weken gewerkt. Door de werkzaamheden zullen delen van het bos zo nu en dan niet toegankelijk zijn. foto Mechteld Jansen tips? mail naar redactie@pzc.nl GOES Grote markt, over dag - Weekmarkt; Gymzaal Ouvertu re (Brede school Symfonie), Elvis Presleylaan 103, overdag - Nationa le dansweek met gratis lessen van balletschool Dance- point; Wijkcen trum De Spinne, 09.30-11.30 uur - Spreekuur Maat schappelijk werk; 13.00-16.30 uur - Se niorenbiljart; Eras- muspark, overdag - Foto-expositie Wil Tilroe-Otte; Vanaf 14.00 uur - Activi teiten voor senio ren, waaronder schilderen en bil jarten; Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87,13.30-15.30 uur - Open atelier schildersgroep; Troelstralaan 150, 14.00-16.00 uur - Contactmiddag voor stomapatiën ten in vergaderzaal Erasmuspark; Buitenkans, Lijn baan 32,19.30 uur - Gratis open les 'Vrolijk Frans', waarin de Franse taal wordt geleerd en aandacht be steed aan de Fran se cultuur HANSWEERT Dorpshuis, 13.00 - 16.15 uur - Koers- bal; 13.00 -17.00 uur - Biljarten 'S HEERENHOEK Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur - Biljar ten en kaarten HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30 -14.30 uur - Activiteiten in be- weegtuin (inloop training met bege leiding, tevens is een fysiotherapeut aanwezig) KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Ceder hof, 08.00-21.00 uur - Opening ten toonstelling Jenny Bommert over het lijden van de Duit se bevolking tij dens de 2e wereld oorlog KRUININGEN Dorpshuis, 14.00- 16.30 uur -Spelle tjesmiddag WAARDE Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband door Willem Adriaansens BORSELE De Borselse PvdA-frac- tie wil dat er vluchtelingen opge vangen worden in de gemeente. De fractie roept de gemeenteraad op om de mogelijkheden daartoe te onderzoeken. Donderdag dient de partij daar een motie voor in tijdens de raadsvergadering. „Het waren de schrijnende beelden en de erbarmelijke toe standen van de vluchtelingen die ons ertoe brachten de stap te ondernemen", aldus raadslid In- grid Brilleman van de PvdA. Ook de besluiteloosheid op landelijk en internationaal niveau was de fractie een doorn in het oog. Daarom wordt de raad nu ge vraagd te kijken of er oude scho len of fabrieken te gebruiken zijn als opvanglocatie. Daarnaast wordt de raad ge vraagd met de andere Zeeuwse ge meenten in overleg te gaan over de Zeeuwse inzet voor de vluchte lingen. „In Vlissingen loopt ook al zo'n motie", weet Brilleman. „Het zou natuurlijk leuk zijn als er Zeeuws beleid komt, maar wij proberen met deze motie proacti viteit uit te stralen." Als derde onderdeel roept de PvdA de raad op om vrijwilligers te werven die helpen vluchtelin gen zich thuis te laten voelen in Borsele. „Er zijn al verschillende landelijke sites voor vrijwilligers. Daar zou Borsele een onderdeel van kunnen zijn. Maar stel dat we een eigen opvanglocatie krijgen, dan zou er een pr-campagne ge start kunnen worden." Brilleman hoopt op voldoende steun van de andere partijen. „We hebben de motie ook naar de andere fracties gestuurd. Van eentje hebben we al een mail te rug. Opa stemt mee. Nu de rest nog. Ingrid Brilleman raadslid Borsele door Len Wolters HANSWEERT. Vol ongeloof keek Engel Lobée van openbare basis school De Eendracht in Hans- weert gisteren naar de tekening op de voorkant van het Sjorsboek- je. „Dat is jouw tekening Engel", riep een medeleerling hem toe. Toch was de tienjarige niet hele maal verrast. „Ik teken graag." In het bijzijn van wethouder Izak Vogelaar werd het Sjorsboek- je aan hem uitgereikt. Het initia tief is komen overwaaien vanuit Brabant en de gemeente Tholen. Het duo Sjors Sportief en Sjors Creatief nodigt kinderen uit om kennis te maken met sportieve en culturele activiteiten, zonder meteen lid te hoeven worden van een club. Juf Joukje (groep 7/8) vindt het speciaal dat één van haar leer lingen de tekening heeft ge maakt die op zo'n 2550 boekjes prijkt. „Het is hartstikke gaaf. Ze ker omdat het een goed doel on dersteunt. Ik vind dat je sport al tijd moet stimuleren." Engel heeft al een idee wat hij wil gaan uitproberen. „Ik ga mee doen met boksen. Dat is goed voor je zelfverdediging. Mijn zus is elf en die mag het ook van mijn ouders, dus ik denk dat ik ook wel mag." Klasgenootjes Iona en Kay- leigh hebben andere plannen. „Wij gaan meedoen aan meisjes- turnen", vertelt Kayleigh. „Dat hebben we vroeger ook gedaan en dat kunnen we goed. Onze ouders kunnen ons dan om de beurt brengen met de auto." Volgens sportambtenaar Jor dan van Langevelde loopt de ge meente Reimerswaal achter op het gebied van bewegen. Juf Jouk je heeft daar een verklaring voor. „Tegenwoordig leeft het veel minder bij de jeugd om te gaan sporten. Gelukkig doen veel van onze leerlingen wel al aan sport. Dit initiatief geeft ze de mogelijk heid om meerdere sporten en ac tiviteiten uit te proberen." Vanaf woensdag kunnen basis schoolleerlingen zich inschrij ven voor de diverse activiteiten. Voor meer informatie zie: www.sjors- sportief.nl Engels tekening staat voorop het Sjorsboekje foto Mechteld Jansen Sjors Sp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67