11 Ticket voor tweede bekerronde is inzet bij duel Kloetinge-Vlissingen Zege in de eerste competitiewedstrijd voorspelt 12 Van der Lijke zwaar gehavend na valpartij in Groot-Brittannië Wereldtitel surfen voor Zweed TOP is hofleverancier Zeeuwse selectie voor duel met Oranje Geen paniek: opstartprobleempjes bij Zeeuwse voetbalclubs hoeven nog niks te betekenen. 1,1 r 1 k V Voor Nick van der Lijke kwam in de tweede etappe al een einde aan zijn Ronde van Groot-Brit- tannië. De wielrenner uit Middel burg moest de strijd gisteren sta ken na een zware valpartij. „Nick heeft zijn linker sleutel been gebroken en zijn rechter schouder is uit de kom geweest", vertelde ploegleider Nico Verhoe ven op de website van Team Lot- toNL- Jumbo. „Verder heeft hij diepe wonden op zijn kin, voor hoofd, elleboog en schouder. Hij moet waarschijnlijk worden ge hecht." Antwan Tolhoek uit Yerseke, die de ronde als stagiair van Tinkoff- Saxo rijdt, kwam als 58e over de streep. Zijn achterstand op rit winnaar en leider Petr Vakoc be droeg acht minuten en vijf secon den. In het algemeen is Tolhoek nu ook 58e. Liefst zes korfballers van hoofd klasser TOP Arnemuiden zijn op genomen in de Zeeuwse selectie, die dinsdag 15 september aan treedt tegen het Nederlands team. In totaal heeft coach Ko Crucq twaalf spelers opgeroe pen. Anita de Ridder, Petra van Bel- zen, Jeanine Marijs, Peter van Bel- zen, Jürgen Janse en Corne Beze- mer vertegenwoordigen TOP. De overige geselecteerden zijn Den nis Broerse, Demi Mondeel, Esmee Walraven (allen Tjoba), Jo- ren Gillissen, Aïsja Zuidweg (bei den Swift) en Ronald Wisse (On- do). De wedstrijd is in sporthal De Blikken in Arnemuiden en begint om 20.00 uur. sport kort Het was even wen nen, erkende Mi chel Maaskant. De aanwinst van Bruse Boys zat zaterdag te gen Kloetinge een aantal keren in de verkeerde modus. „Ik wil de in het veld reageren als ie mand van Kloetinge een aanwij zing riep." Wat wil je als je vijf seizoenen in het groen-wit hebt gespeeld? Maar Maaskant schakel de telkens op tijd door naar de paarse aanwijzingen. Opstartprobleem pjes. Maaskant was niet de enige die er op de eerste speel dag van de nieu we competitie mee te maken had. Het veld van Bruse Boys was vrijdag nog niet klaar voor de start. Het gras was te lang. Te elfder ure werd een grasmaaier geregeld, zaterdag was vijftien man actief om het losse gras van het veld te halen en pas kort voor de aftrap wer den de laatste lijnen getrokken. Tegenstander Kloetinge was ook nog niet klaar voor de start. Buiten het veld niet, want trai ner Arie van der Zouwen had zijn licentie nog niet binnen waardoor hij niet in de dug-out mocht plaatsnemen. Maar ook niet binnen het veld, want na een sterke start sijpelde het ce ment uit de voegen van de ploeg en werd de aanvallende armoe bestraft met een 3-1-nederlaag. En ook Hoek startte niet in po- leposition. Een beschamende 4-0-nederlaag op eigen veld - de grootste thuisnederlaag sinds 2002, toen eveneens Ter Leede met 0-4 te sterk was - heeft trai ner Ruud Pennings stof tot na denken gegeven. Vooral de im productiviteit, die zich ook al in de districtsbeker manifesteerde, is een punt van zorg. Hoek en Kloetinge waren niet de enige degradanten die een klasse lager openden met een ne derlaag. Ook Tholense Boys (nu derdeklasser) en De Noorman nen (nu vierdeklasser) over kwam dat. Net als Bruse Boys ging de vlag bij de tweedeklas sers FC Axel en Nieuwdorp in top, want zij startten als promo vendus met een overwinning. Vlissingen ging in de zondag se hoofdklasse verder waar mee het vorig sei zoen is geëindigd: Joeri Goulooze met winnen. Te- (Colijnsplaatse Boys) en Robbert Padmos (SKNWK) waren op de openingsdag de en Tarik Arici (RIA W.). rer Josimar Patti- nama ging ook ge woon door met scoren. Zeelandia Middelburg, debutant in de eerste klasse, verkocht de huid duur tegen het gerenom meerde Geldrop (3-2-verlies), ter wijl het ambitieuze Goes tegen vallend startte tegen Nuenen (2-0-nederlaag). De openingsdag heeft altijd een eigen dynamiek. Een zege voorspelt niet per se een topsei- zoen, net zoals een nederlaag niet automatisch grotere proble men voorspelt. Bruse Boys open de zijn vorige seizoen in de eer ste klasse (2010/2011) ook met gen Gemert, vo rig seizoen tweede in de hoofdklasse, werd een soli de 3-1-zege be haald. En Zeeuws topsco- een zege, maar degradeerde als nog. En vorig seizoen opende 'Bru' met een nederlaag tegen De Meeuwen, maar werd wel kampioen. Nieuwkomer RCS (10-0-zege) en Colijnsplaatse Boys (10-1-zege) hoeven zich dus nog niet rijk te rekenen in de vierde klasse van het zaterdag voetbal, net zo min als de slacht offers Kwadendamme en Volharding/ SVD een hopeloze competitie tegemoet gaan. Een goed begin is het halve werk. Maar de andere helft van het werk moet nog wel gedaan wor den. In de Tour de France zou den ze zeggen: Parijs is nog ver. Kloetinge en Vlissingen ma ken deel uit van een poule, waar in ook Zeelandia Middelburg en Hoek uitkomen. De laatste twee clubs zijn al klaar. Hoek vergaar de zeven punten en is al zeker van de volgende ronde, terwijl Zeelandia Middelburg op nul punten bleef steken en uitgescha keld is. Kloetinge en Vlissingen strijden vanavond op het Wes- selopark (aanvang 19.30 uur) om het tweede en laatste ticket. De Bevelandse club heeft daarbij de beste papieren met vier punten uit twee duels; Vlissingen behaal de in twee duels drie punten. De wedstrijd zou eigenlijk vo rige week dinsdag gespeeld wor den, maar werd uitgesteld omdat VC Vlissingen het restant in de KNVB beker tegen ONS Boso Sneek moest afwerken. Goes maakt ook nog een klei ne kans op de volgende ronde, maar is daarbij wel afhankelijk van de uitslag bij de wedstrijd tussen Halsteren en IFC. Dat duel wordt ook vanavond ge speeld. Goes staat nu op de derde plaats in deze groep, met vier punten uit drie duels. IFC leidt de dans (zes punten uit twee wedstrijden), terwijl Halsteren op vier punten staat. Bij een ge lijkspel vanavond gaan IFC en Halsteren verder in de beker strijd. Goes moet hopen op een overwinning van IFC met meer dan twee doelpunten verschil. De wedstrijd in Halsteren begint om 20.00 uur. Sport sport@pzc.nl COLNE f LC* 4H OUDDORP. De Zweed Björn Holm is op het water bij de Brouwersdam wereldkampioen surfen in de Kona-klasse geworden. Sil Hoekstra uit Almere won zilver. Hij won zes van de twaalf races en eindigde slechts vier punten achter de winnaar. Er waren 58 deelnemers. Kona One is één van de snelst groeiende windsurfklassen in de wereld. Het is een categorie waar alle deelnemers met identieke surfplanken varen. Bo vendien doen mannen en vrouwen gezamenlijk mee. VLISSINGEN VLISSINGEN Duinkerke/Mertens wint koppeltijdrit De ID-renner Joanna- than Duinkerke heeft samen met Davy Mer- tens uit Oudenbosch een koppeltijdrit in Abbenbroek gewon- ne. Verder eindigde de Goese renner als tweede in het crite rium van het Brabant se Calfven. Walter Pollet (Hulst) werd vierde, Otto de Vriendt (Terneuzen), Marijn Stahl en Peter Jahn (Clinge) legden beslag op respectieve lijk de achtste, twaalf de en vijftiende plek. LISSE Oranje onder 20 Augustine Loof (PSV, foto) en Feyenoorder Bart Nieuwkoop gin gen gisteren onderuit met het Nederlands elftal voor spelers on der 20 jaar. Nadat het eerste oefenduel met Frankrijk drie dagen eerder in 1-1 was geëindigd, verloor Oranje onder 20 nu met 0-2. Voor rust was het team dicht bij een treffer, maar een voorzet van de uit Koewacht afkomstige Loof werd door spits Pelle van Amersfoort niet tot doelpunt ge promoveerd. Na de pauze bleken de be zoekers een maatje te groot en scoorden twee keer. Loof werd na 74 minuten gewis seld, Tholenaar Nieuw koop speelde wel de hele wedstrijd. Openingsdag met BESCHOUWING door Rudy Boogert productiefste spelers met vier doelpunten. Drie spelers maakten er drie: Frank den Engelsman (Noad'67), Masoud Osmanie (Duiveland) Tot zaterdag was Kloetinge in elf openingswedstrijden op rij ongeslagen gebleven. Zeeuws topscorer Josimar Pattina- ma opende zondag zijn jacht op titel- prolongatie met een goal tegen Ge mert. foto Ruben Oreel door Jan Dagevos KLOETINGE. Voor de voetballers van Kloetinge en VC Vlissingen staat er vanavond nog veel op het spel in het toernooi om de dis trictsbeker. Inzet wordt plaatsing voor de tweede ronde in het dis- trictstoernooi. Het restant van het bekerprogram ma. Poule 4: Kloetinge-Vlissingen (19.30 uur). Poule 45: Biervliet- Nieuw Borgvliet (20.00 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62