1 'Allah grood' blijft niet lang hangen Wilde plannen' voor school Noordwelle 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Oude ambachten bij Museumhaven GYOÖb In de regio Tweede voorronde gedichtenwedstrijd Verkiezing leukste Schouwse sportclub Lelijke eendjes bij camping Den Osse Mijn dorp, mijn stad Ik vind datje niet op een muur moet gaan kladden, ook niet op een kerkmuur' 'We willen het gebouw in ieder geval behouden en gaan inzetten bij dorpsactiviteiten.' BROUWERSHAVEN De Zeeuwse Taele en de SCEZ houden in september drie voor rondes in het kader van de Zeeuwse vertelwedstrijd. Vijftien vertellers proberen tijdens de voorrondes een plaats te bemach tigen in de finale, die op 9 okto ber 2015 in 't Kerkje van Ellesdiek plaatsvindt. Op 9 oktober breng en ook enkele winnaars van de ge dichtenwedstrijd hun winnende gedichten ten gehore. De tweede voorronde van de ver telwedstrijd vindt plaats op 11 sep tember in de foyer van het Ton- nenmagazijn in Brouwershaven. De deuren gaan open om 19.00 uur en om 19.30 uur vertellen de deelnemers van de vertelwed strijd hun verhaal afgewisseld met andere verhalen. Na de pauze speelt het publiek een dialectquiz waarmee enkele prijzen te verdie nen zijn. ZIERIKZEE De vierde editie van de Verkie zing van de leukste sportvereni ging is gestart in de gemeente Schouwen-Duiveland. Ook bij de ze editie draait alles om de me ning van de leden. Tot en met 11 oktober kan er per gemeente via de website www.leukstesportver- eniging.nl gestemd worden. Op basis van de evaluaties met sport verenigingen is de verkiezing dit jaar aangepast naar één stemron de van vijf weken. Op basis van deze stemronde worden de win nende sportverenigingen per ge meente, per provincie en de lan delijke winnaar bepaald. BROUWERSHAVEN Camping Den Osse in Brouwers haven is van vrijdag tot en met zondag toneel van de tweede 2CVZeeland meeting. De meeting is een treffen voor liefhebbers van de Lelijke eend en andere Citroëns ouder dan 25 jaar zoals de Mehari, Dyane en DS. Diverse ritten worden gere den en op zaterdag is er een feest avond. Meer informatie over de meeting of aanmelden op www.2CVZeeland.nl of via: info@2cvzeeland.nl BURCH-HAAMSTEDE Fietstocht Natuurmonumenten houdt morgen een fietsexcursie langs de Zuidkust van Schou wen. Onder leiding van een gids worden de mooiste plekjes aan gedaan en krijgen men sen uitleg over de na tuur, cultuur en histo rie van het gebied. De excursie start om 13.30 uur en eindigt rond 16.30 uur. Start plaats is Golfclub Mo lenberg aan de Hoge- weg in Burgh-Haamste- de. Aanmelden via de website: natuur- ZIERIKZEE monumenten.nl/ oos- terscheldeweek BURCH-HAAMSTEDE Vrouwen houden fietstocht Vrouwen van Schou wen organiseert van daag een fietstocht. De start is om 9.30 uur vanaf de parkeer plaats voor de brand weerkazerne scheeps werfstraat in Haamste de. OUDDORP Expositie en veiling Galerie De Overkant in Ouddorp houdt mor gen een expositie en veiling voor het initia tief kunstenmaker.nl. Dat is een atelier voor kunstenaars met ver standelijke beperking. De Overkant is open vanaf 19.00 uur, de vei ling begint om 20.00 uur. Digitaal bieden kan via www.kunsten- maker.nl/veiling. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Stichting Mu seumhaven Zeeland wordt zater dag een nautische markt gehou den op het Kraanplein in Zierik- zee van 10.00 uur tot 17.00 uur. Er zijn demonstraties van oude am bachten te zien, zoals een touw slager, blokkenmaker, putsenma- ker en het bouwen van scheepsmodellen wordt getoond. Kinderen kunnen scheepssil- houetten knippen. Een gerestau reerde scheepsmotor staat opge steld naast voormalige werkboot De Groene Welp. In de Oude Ha ven varen de hele dag modelbo- ten. Om 11.00 uur treedt het mu ziekcorps Crescendo op en om 14.00 uur zingt het Bruinisser Vis serskoor. Met de peilvlet van het museum wordt gependeld tussen de Oude Haven en de Stads Commerciewerf. Ook daar is veel te zien en te doen. Bovendien is het ook Monumen tendag met als thema Kunst en Ambacht. tips? mail naar redactie@pzc.nl BRUINISSE Visserijmuseum en Oudheidska mer, 14.00-17.00: Expositie Schilde rijen Annie Scheer- meijer; BURCH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30: Ver trek Fietstocht Vrouwen van Schouwen Ope ning nieuw sei zoen; 9.30 uur: Zangkoor Vrou wen van Nu; 15.00 uur: Muziekles; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uurInstuif- avond ter gelegen heid van de start van de bridgecom- petitie; 19.30 uur: Volksdansen; 20.15 uur: Yoga; BURCHSLUIS Passagierschip De Onrust,15.00 uur: N atuurrondvaart; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.00- 17.00 uur: 't Wien- keltje; NIEUWERKERK Camping Boeren- rust, tussen 11.00 en 20.00 uur: Speu ren in het maïs- doolhof; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Koersbalvere- niging Ouwerkerk; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; 19.30 uur: Koersbal- vereniging 2000; RENESSE Atelier Ja Mar Na tuurlijk, 13.30-16.30 uur: Expositie di verse exposanten; Blikmuseum de Blikvanger, 10.00-12.00 uur: Verkoopexpositie miniatuurwinkel tjes; SCHARENDIJKE Brouwersdam, Ie der uur vanaf 11.00 uur: Rondrit boe meltreintje; SEROOSKERKE Kerk, 13.00-17.00 uur: Openstelling kerkgebouw; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 19.30 uur: Work shop Experimente le druktechnieken, Fizi, 14.00 uur: The King's Gardens; Nieuwe Haven, 15.00 uur: Zeehon- denrondvaart met Frisia; Stadhuismu seum, 13.00-17.00 uur: Expositie De Kajak van Zierik- zee; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00-17.00 uur: Ex positie Silhouetten tegen het licht en beklimming van de toren; Expositie Vloedlagen in de zeereep; door Esme Soesman ZIERIKZEE. De dit weekend op de muur van de Zierikzeese Gasthuis- kerk gespoten tekst 'ALLAH GROOD' zingt langer door op so cial media dan in het echt. Na ont dekking van de tekst is de muur dezelfde dag nog overgeschil derd. Dat gebeurde door een lid van de Hervormde Gemeente Zierik- zee die als schilder werkzaam is geweest voor de gemeente Schouwen-Duiveland. De burger lijke gemeente gaat eigenlijk over de muur onder de Beuze. Leden van de in de Gasthuis- kerk kerkende Hervormde ge meente (gewone wijk) ontdek ten de bekladding zondagoch tend. „We werden verrast, in de negatieve zin van het woord", vertelt voorzitter van de wijkraad van kerkrentmeesters let Geense, voorzitter wijkraad kerkrentmeesters Iet Geense uit Bruinisse. „Ik vind dat je niet op een muur moet gaan kladden, ook niet op een kerkmuur. Dat siert niet, is niet gepast." Geense heeft geen idee wie of wat er achter de tekst zit, maar kan over de inhoud ervan kort zijn: „Iedereen is vrij om te gelo ven en daar moet je elkaar, vind ik, in respecteren." Zij heeft in de jaren dat ze nu bij de Gast- huiskerk betrokken is nooit eer der („Voor zover ik me kan herin neren hoor") met graffiti te ma ken gehad. Dat is weieens anders geweest, blijkt uit een reactie op Facebook: „Hoe vaak is die Beu- ze nou wel niet beklad met ha kenkruizen, satantekens, teksten enzovoorts. Er is volgens mij geen kerk in Zeeland die ze al zo vaak wit hebben moeten schilde ren. Al zou deze persoon mis schien iets minder moeten spij belen." De Beuze is een ontmoetings plek en daar gebeurt wel eens wat, weet ook Zierikzeëenaar Co van der Valk uit ervaring. Hij was tot begin dit jaar voorzitter van het college van kerkrent meesters en is al dertig jaar lang bij de kerk betrokken. „We heb ben in al die jaren wel de nodige ergernis gehad. De kastjes waar we de diensten in hingen, de banken onder de Beuze: die zijn heel wat keren gesloopt. De laat ste tijd was het trouwens rus tig" Over de inhoud van de graffi ti haalt Van der Valk zijn schou ders op. „Flauw en onnozel. Daar maak ik me niet druk over", vat hij ('op persoonlijke titel') zijn mening samen. door Elodie Kint NOORDWELLE. De dorpsraad van Noordwelle heeft al een aantal 'wilde' plannen voor een nieuwe bestemming van het voormalige schoolgebouw van De Stove. De raadsleden hoopten al dat ze wat inbreng zouden krijgen. Het gebouw waar tot vorig jaar de basisschool zat, wordt te rug eigendom van de gemeente. Dat het college van B en W om de tafel wil gaan zitten met de dorpsraad, biedt volgens dorps raadvoorzitter Ed Heye perspec tief. „Samen kunnen we ideeën verder vormgeven. We willen voorkomen dat er straks een ver waarloosd gebouw middenin het dorp staat." De voormalige school moet een sociaal maatschappelijke functie krijgen voor Noordwelle. „We willen het in ieder geval be houden en multifunctioneel gaan inzetten bij dorpsactivitei ten", vertelt Heye. Een van de ideeën die de dorpsraad heeft liggen, is een ver bouwing. De begane grond van het gebouw bestaat uit twee loka len. Door bij een lokaal de mu ren weg te halen, ontstaat er een overkapping. „Die kunnen we mooi gebruiken bij zomeractivi- teiten zoals braderieën en buurt barbecues. Het andere lokaal kan dan worden verhuurd, net zoals dat nu wordt gedaan aan bijvoor beeld een kunstenaar." Een ander idee is om elke maand een themarestaurant te houden in het lokaal. „Wil jij bij voorbeeld een maand lang een mosselrestaurant runnen, dan willen wij dat tegen een schappe lijk prijsje mogelijk maken." Heye benadrukt dat het alle maal nog maar vage ideeën zijn. „Pas als we samen zitten met de gemeente, kunnen we het con creter gaan uitdenken. We heb ben nu nog geen idee wat zij met het gebouw willen." B en W hebben wel laten weten de speel plaats van De Stove te willen be houden. Wanneer het gesprek tussen de gemeente en de dorps raad plaatsvindt, is niet bekend. Dorpsbewoners kunnen tot het zover is ook ideeën aandragen bij de dorpsraad. Ed Heye voorzitter dorpsraad Een touwslager laat zien hoe je een springtouw kunt maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58