Een aura? Ja, en dat kun je laten lezen 2 HART&ZII Succes Me-to-We Lekker In balans Moederschap 's Ochtends tussen twee peuters denken: hoelang duurt die dag nog? Of we het over werk konden hebben, had ik gevraagd. Tjeerd Gor ter zit tegenover me. Hij wil dat ik mijn voor- en achternaam zeg. Hij sluit zijn ogen, kijkt me weer aan en schetst trefzeker de fases die ik de afgelo pen maanden, work- wise, heb doorlopen. Zo heb ik een nieuwe baan, en hij vertelt wat dat bij mij teweeg heeft gebracht. Naar mijn idee benoemt hij precies wat ik mee- maak - hij geeft er nieuwe woorden aan en daardoor krijg ik een nét iets ander per spectief. Terwijl Tjeerd praat, voelt het alsof er bijna fysiek iets ver schuift, alsof letterlijk allerlei puzzelstukjes op hun plaats vallen: dus dat ben ik aan het doen! Tjeerd heeft het steeds over wat ik 'aan het uitzoeken' ben. Ik zou het zelf vertalen met: wat ik opsteek van alle veranderin gen. PANNIEKVANDENBRAND Je aura laten lezen - kan het nog vager? Verbeelding of niet, de aurareader vertelt me dingen over mijn leven die hout snijden. VERVOLG VAN VOORPAGINA Barbara: „Juist. Fijn hoor, dat er moeders zijn die zeggen dat ze zo k genieten als ze 's nachts 'een momentje met hun kind' heb ben. Nou, ik vind die nachten hart stikke eenzaam. Zit jij daar met je baby die niet wil drinken, terwijl je je uiterste best doet om de kat niet wakker te maken en je man nog heerlijk in jullie bed ligt. En leuk, al die goedbedoelde tips om je seksle ven weer op gang te krijgen door vooral het voorspel niet over te slaan. Maar serieus: voorspel? Daar hebben we helemaal geen tijd voor." Barbara: „Nog zoveel uur tot kin derbedtijd, denk ik vaak." Femke: „Twee uur 's middags, dat vind ik ook zo'n rottijdstip. Dan moetje dus nog wat ondernemen." Barbara: „Vier uur 's middags, verschrikkelijk. Dan is het te laat om nog iets te doen, maar je kinderen mogen ook nog niet op de iPad." Femke: „Ik hen naar Parijs ge weest met mijn man. Zó heer lijk. Vijf keer seks hebben in twee dagen, en dat het dan ook nog leuk is. Tongen aan de Seine. Even facetimen met je kind en dan aan de witte wijn, samen heel dron ken worden en dansen in een dis cotheek in Le Marais." Barbara: „Mijn oudste kon geen speelkameraad vinden, dus die ging zeuren. Toen zijn we ergens een taartje gaan eten, maar er zaten overal wespen. Geen succes. De hele dag hen je met het gezin in discussie wat je dan wél gaat doen." Barbara: „Nee! Serieus, ik ken nie mand die tijdens de zwangerschap géén glaasje wijn dronk. Maar daar zit zo'n taboe op! Als we daarover schrijven, zelfs met een weten schappelijke onderbouwing van neurobioloog Dick Swaab, krijgen we gelijk zestig boze moeders over ons heen. Hoe we het in ons hoofd halen!" Barbara: „Mijn kind kreeg in het ziekenhuis een sonde omdat de borstvoeding niet op gang kwam. Ik zei: geef 'm een flesje. Dat was écht niet de bedoeling, zeiden ze. Hallo zeg!" Femke: „Het is not done om te zeggen dat je wilt stoppen met kolven of dat je liever niet thuis bevalt." Barbara: „Consulta tiebureaus, wat heb ik daar een hekel aan. Ik ben eens twee keer achter elkaar een afspraak verge ten. Ze laten je gelijk een slechte ouder voelen." Barbara: „Toen ik schreef dat ik op vakantie was, mijn kind op bed legde en tien meter verder een pizza ging eten. Of ik nooit had ge hoord van de verdwenen Maddy, kreeg ik te horen, datje dat als moeder toch niet dóét!" Femke: „Sommige moeders flippen als je zegt dat je boodschappen doet terwijl je kind zijn middag slaapje doet." Barbara: „Het heeft een jaar geduurd voordat ik nega tieve reacties naast me kon neerleg gen. Het is hard om te horen dat iemand je een spontane abortus gunt - ja, dat soort dingen wordt dan geschreven door vrouwen die hun eigen leven volledig opgeven voor hun kind. Bij ons staat de moeder voorop. Je kunt prima een eigen leven leiden als jonge moe der. Alleen wél een met snot op je kleren. Woorden als cupcakes, manlief en kids ('alsjeblieft zeg, net als 'je kindje") worden bij ons stee vast gemeden. Femke: „We maken wat los. Mensen zijn soms heel open op onze Facebookpagina. Bij ons durven ze toe te geven dat het niet altijd leuk is om een ouder te zijn, dat zij er ook vreselijk van dinsdag 8 september 2015 G0 >Een reader oordeelt noch adviseert, hij leest je energie, drijfveren en wensen. Snot en wnn GAAN PRIMA SAMEN Jullie schrijven in jullie boek dat je geen tijd meer hebt voor het voorspel, datje afspraakjes maakt in de zandbak in plaats van in de stad, en datje de hele dag Twinkle twinkle little star in je hoofd hebt. In het weekend tellen jullie de uren af tot maandag: eindelijk weer werken. Hoe zag jullie laatste weekend er uit? Een glaasje alcohol tijdens de zwan gerschap, daar moeten we niet zo moeilijk over doen, schrijven jullie. Barbara van Erp en Femke Sterken (links op de foto) zijn beide freelance jour nalist voor onder meer LINDA, Libelle en Volks krant Magazine. In 2014 richtten ze samen de web site Me-to-We op. Daarop plaatsen ze elke dag een blog waarin ze met een humoristische blik schrij ven over hun moeder schap. Per maand trekt de site zo'n 250.000 bezoe kers. Vandaag komt hun eerste boek uit: 'Dit is het boek voor ouders met een leven'. Ook komt er een festival aan, waar de moe der centraal staat ('dus niet alleen ijsjes en poffer tjes, maar ook prosecco'), schrijven ze een vakantie boek, werken ze aan een scheurkalender en willen ze in de toekomst kraam pakketten verkopen. 44 De voorstanders van borstvoeding noemen jullie 'de maffia'. Jullie krijgen soms heftige reacties op jullie blogs. Waarin gaan jullie écht te ver volgens sommige lezers?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47